Neljapäev, 19. detsember 2024
Öeldakse et asi, mis sobib kõigeks, ei sobi lõppkokkuvõttes mitte millekski. See on väljakutse, millega põrkuvad kõik hübriidide valmistajad kõigis tehnikavaldkondades. Samsungi soov luua kaks ühes telefon ja tahvelarvuti ei peaks olema ses suhtes erand. Või siiski juba on?

Korea tootja ei hoidnud 2019. aasta veebruaris kokku ülivõrretega, et kiita oma esiklast volditavate telefonide maailmas. Aga kuna esimene vasikas läheb reeglina aia taha, siis tuli aprillikuusse planeeritud lansseerimine edasi lükata, kuna ajakirjanikele testimiseks antud seadmete ekraanid murdusid pideva avamise ja sulgemise tulemusena lihtsalt katki.

Nüüdseks on sellest möödas üle viie aasta ning Galaxy Z Fold on jõudnud juba mudeliindeksini 6. Kui mõnes osas võib telefonile jätkuvalt teha etteheiteid (see puudutab küll muid funktsioone), siis koostekvaliteedi poolest on viimane mudel testis esinenud täiesti veatult.

Samsung Galaxy Z Fold6

Mitu funktsionaalsust ühes seadmes

Kujutage ette telefoni, mis on pooleldi nutitelefon ja pooleldi tahvelarvuti, ühendades endas mõlemad maailmad ja tehes seda stiilselt ning omapäraselt – Samsung Galaxy Z Fold6 üritabki olla just selline seade. Aga kas uuenduslik disain õigustab oma hinda ja kas sellega kaasnevad ebamugavused tasuvad end ära?

Ja miks peab üldse midagi ette kujutama? Vastus on lihtne – tegu on sõnaga, mida Samsung kasutab pea kõigis oma reklaamides ning psühholoogid on veenvalt kindlaks teinud, et “kujuta ette” omab selle lugejaile-kuulajaile erilist mõju. Paneme kõrva taha juhuks, kui teinekord meile soovitatakse midagi ette kujutada.

Kuid miks on vaja midagi, mis on pooleldi üht ja pooleldi midagi muud? On ju telefonid meie igapäevased taskusse mahtuvad kaaslased, kas sellest ei piisa? Tundub, et mitte, sest inimesed igatsevad suuremaid ekraane nii mängimiseks, töötamiseks kui lihtsalt lugemiseks. Tahvlid aga ei mahu jälle hästi taskusse.

Samsung Galaxy Z Fold6

Samsung Galaxy Z Fold6 sündiski selle probleemi lahendamiseks, pakkudes tahvelarvuti funktsionaalsust läbi volditava disaini, püüdes ühendada nutitelefoni mugavuse ja suure ekraani eelised. Pärast ligi pooleaastast Fold6 kasutamist vaatame üle, millised on selle tugevused, nõrkused ja omapärad.

Iga põlvkonnaga telefonilikumaks

Samsung tegi eelmisel aastal oma viienda põlvkonna Fold-seeriat luues suuri muudatusi. Fold6 ei ole sellega võrreldes revolutsioon, vaid üksnes väike evolutsioon, kuid muudatused on suunatud kõige olulisematesse kohtadesse, mis varem tundusid hübriidseadme jaoks lahendamatute probleemidena. Nüüd enam mitte.

Esimene ja olulisim muudatus on 14 grammi kergem mass, mis 239-grammisena muudab selle vaid 7 grammi võrra raskemaks kui Samsungi tippmudel S24 Ultra. Ainuüksi see täiustus teeb Fold6 käekotis või eriti taskus kaasas kandmise lihtsamaks.

Teise asjana on Fold6 muutunud õhemaks ja on juba üsna lähedal tavalistele nutitelefonidele. Suletuna on Z Fold6 paksus 12,1 mm, mida on tuntavalt vähem võrreldes Fold5 13,4 millimeetriga. Servade disain on nurkades harjumatult terav ning võib tekitada käes hoidmisel ebamugavust, kuid üldiselt on Fold6 disain igati soliidne ja rafineeritud.

Esiküljel on 6,2-tolline AMOLED-ekraan, samas kui lahti voltides avaneb muljetavaldav 7,6-tolline Dynamic AMOLED 2X, kusjuures mõlemad ekraanid pakuvad 120 Hz värskendussagedust. Sisemuses töötab Snapdragon 8 protsessor, mida toetab 12 GB RAM-i. See võimaldab Fold6-l saada hakkama ka tavatult suurel ekraanil.

Teeb erinevaid asju üheaegselt

Hingede süsteem on arusaadavalt klapitava telefoni tähtsaim omadus. Kuigi voldijoon on eelkäijatega võrreldes väiksem, jääb see siiski mõne nurga alt nähtavaks. See võib mõnda kasutajat häirida, teist aga ei sega üldse. Küll aga avanevad telefoni pooled suhteliselt raskelt, mis nõuab kahe käega toimetamist ja tekitab soovi asjatoimetused välise ekraani peal ära teha.

Viimatimainitu on kitsas, mis teeb selle ühe käega kasutamise mugavaks, ent samas võib see ka piiravaks osutuda – pikemate sõnumite kirjutamine on raskem kui oodata võiks. Avatuna on 7,6-tolline ekraan küll muljetavaldav, kuid oma suuruse tõttu ühe käega käsitseda ebamugav.

Samsung Galaxy Z Fold6

Fold6 suureks eeliseks on multitegumtöötluse (või rööprähklemise?) võimekus, mis lubab ühekorraga avada ja kasutada kolme rakendust. Samas võib mitme akna haldamisega harjumine aega võtta ning kaugeltki mitte kõik äpid pole seal kasutamiseks optimaalsed – mitmed mängud ja sotsiaalmeedia rakendused peavad end veel volditava ekraaniga kohandama.

Samsungi One UI töötab hästi, ehkki suur ekraan nõuab jällegi harjumist ja võib olla vähem intuitiivne neile, kes pole varem volditavat kasutanud. Mängimiseks on Fold6 sobilik, kuid tänu mõõtmetele tarbib ka rohkem energiat, mis omakorda tähendab, et aku tühjeneb intensiivsemalt.

Meil müüdava versiooni aku mahutavus on jäänud samaks – kokku 4400 mAh mahutav kaksikaku peab vabalt vastu terve tööpäeva. Aktiivsetel kasutajatel võib tekkida vajadus telefoni juba enne õhtut laadida, kuigi testi jooksul ei tulnud seda kordagi ette.

Korralikud kaamerad

Fold6-l on 50-megapiksline põhikaamera, 12-megapiksline ülilainurk-kaamera ja 10-megapiksline telekaamera, nagu ka tema eelkäijal Galaxy Z Fold5-l. Ainus märkimisväärne uuendus võrreldes eelkäijaga on see, et Samsung uuendas ülilainurk-kaamera sensorit, mis toimib nüüd hämaras paremini.

Samsung Galaxy Z Fold6

Need kaamerad on igati tublid, kuid mõistagi jäävad alla Galaxy S-seeria lipulaevadele. Kolmekordne objektiivide süsteem tagab korraliku kvaliteedi hea valgustusega tingimustes, ehkki veidi pimedamas pildistamisel tulemus enam nii hea ei ole. Kui kaamerale veel midagi ette heita, siis hoopis selle paigutust ühte nurka, misläbi telefon ei ole siledale pinnale asetatuna stabiilne.

Fold-seeria telefonide vastupidavus on aja jooksul kõvasti paranenud, ehkki volditavate telefonide puhul püsib inimestel jätkuvalt (reeglina põhjendamatu) hirm nende hapruse osas. Testi jooksul juhtus kõike, ka kukkumist üsna kõrgelt üsna kõvale pinnasele ning telefoniga ei juhtunud mitte kõige vähematki. Seega kartus, et volditavad telefonid on oluliselt õrnemad, on tänapäeval alusetu – vähemalt Samsungi puhul.

Kokkuvõtteks

Kas Samsung Galaxy Z Fold6 sobib teile? Kui hindate produktiivsust, multitegumtöötlust ja otsite midagi erilist, võib Fold6 olla väärt oma kõrgemat hinda. See pakub ainulaadset ja kaasahaaravat kogemust, kuid see ei sobi kõigile.

Volt ekraanil, aku kestvus, rakenduste kohandamatus ja telefoni mõõtmed võivad osutuda olulisteks faktoriteks, mida kaaluda. Neile, kes on valmis uuenduslikuks muutuseks, võib Fold6 pakkuda huvitavat alternatiivi, kuid ettevaatlikumad kasutajad võiksid enne ostmist põhjalikult aru pidada. Hinnasilt (olenevalt versioonist tuhandest eurost julgelt ülespoole) ise juba paneb mõtlema.

Samsung Galaxy Z Fold6

Samsungi kuuenda põlvkonna telefoni ja tahvelarvuti hübriid sai igas mõttes eelkäijast natuke parem ning on juba päris telefoni moodi, ehkki nõuab kasutajatelt jätkuvalt mõningaid kompromisse. Ent kui nendega nõus olla (eriti hinnaga), saab endale hallist massist täiesti erineva igati tubli mitmekülgse seadme.

Meeldis:
  • Suur ja terav ekraan, mis on kokku voldituna kasutatav tavalise telefonina
  • Piisav jõudlus
  • Vastupidav ja kvaliteetne disain
  • Massi ja mõõtude suhe paigas
  • Tundlik sõrmejäljelugeja
Ei meeldinud:
  • Kõrge hind
  • Kaamera ei vasta nõudliku kasutaja ootustele
  • Laadimiskiirus jätab soovida
  • Puutepliiatsi S-Pen puudumine

Fotod: Samsung

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.