Reede, 19. aprill 2024
Kui Samsungi teist poolaastat sissejuhatava esitluse peaks ühe sõnaga kokku võtma, siis on see evolutsioon. Kogu tooteportfell on natuke nutikam, pisut võimekam ja säästlikum ning akud kestavad pisut kauem. Ei midagi revolutsioonilist – kuid kas peakski, kui hetkel on veel arenguruumi?

Esimesena olulisimast – telefonidest. Väikesed muudatused läbisid mõlemad volditavad telefonid ning kannavad nüüd ühe võrra suuremat mudeliindeksit, vastavalt Galaxy Flip5 ja Galaxy Fold5. Täiustatud on seadmete ekraani- ja hingetehnoloogiaid ning varustatud nüüd Qualcommi Snapdragon 8 Gen 2 protsessoritega.

Samsungi tooteesitlus juuli 2023

Flip5 on jätkuvalt väike ja kompaktne telefon, mis avatuna sarnaneb harjumuspärase nutitelefoniga, on aga kokkuvoldituna poole väiksem. Galaxy Fold5 ekraan on lahtivoldituna võrreldav väiksema tahvelarvutiga ning kokkuvolditult sarnane traditsioonilise telefoniga.

Samsungi uued tooted juuli 2023

Flipil suurem välimine ekraan

Galaxy Flip5 suurima uuendusena on selle välimist ekraani suurendatud võrreldes eelmise mudeliga peaaegu kolm korda. Nüüd on võimalik sinna kuvada korraga rohkem infot ja funktsioone, lisada erinevaid vidinaid ning kontrollida telefoni sätteid. Täiendavalt saab ekraani vahendusel kiirelt sõnumitele vastata, kuna väline ekraan toetab QWERTY klaviatuuri.

Olulisima muudatusena on nüüd võrratult lihtsustunud selfide tegemine. Sarnaselt varasemate mudelitega saab väliselt ekraanilt vaadata foto eelvaadet, et seadme tagumiste kaameratega selfi teha. Kuid kordi suurem ekraan ja võimalus kasutada külje peal olevat nuppu teeb selle palju mugavamaks.

Samsungi uued tooted juuli 2023

Pisut täiendati kaamerasüsteemi, olles nüüd varustatud võimsamate tehisintellektil põhinevate ööfotograafia funktsioonidega. Riistvara on kahjuks jäänud aga samaks ja see on Flip5 suurim puudus ja arenguvõimalus. Telefonil on jätkuvalt vaid kaks 12 MP kaamerat, millest üks on põhikaamera ja teine lainurkkaamera ning siseküljel on üks 10 MP selfikaamera.

Ka teine Samsungi volditav telefon, Galaxy Fold5, sai väikesi uuendusi. Ekraani suurus on jäänud samaks, kuid see on nüüd veidi õhem ja kergem ning ka aku kestvus on pisut parem. Ent need muudatused on tõeliselt kosmeetilised – Fold5 on jätkuvalt tõsine tööriist neile, kel on ruumi ja jaksu massiivset seadet kaasas kanda.

Samsungi uued tooted juuli 2023

Mõlemal telefonil on nüüd IPX8 reitingule vastav vee- ja tolmukindlus. Galaxy Flip5 on saadaval neljas värvitoonis: mündiroheline, grafiithall, kreemjas ja lavendlililla ning Galaxy Fold5 on vastavalt kas jääsinine, fantoommust või kreemjas. Telefone saab juba eeltellida ning need jõuavad poodidesse 11. augustil.

Samsungi tooteesitlus juuli 2023

Galaxy Watch6 jätkab kahe mudeliga

Värskelt esitletud Galaxy Watch6 nutikellast tuleb turule traditsiooniliselt kaks uut versiooni – Galaxy Watch6 ja Galaxy Watch6 Classic. Watch6 on väliselt sarnane varasemate Galaxy Watch mudelitega ning Watch6 Classic omakorda endiste Classic Galaxy Watchidega. Olulisima muudatusena on tagasi kella sihverplaadi pööramine, mis muudab menüüde vahel liikumise kiiremaks ja mugavamaks.

Samsungi uued tooted juuli 2023

Säilinud on lai valik funktsioone, millega kasutajad saavad oma eluviisi ja tervisekäitumist jälgida. Nii on neil mitmeid unejälgimise funktsioone, kehakoostise mõõtmine, menstruaaltsükli jälgimine ja kukkumise tuvastus. Samuti tuvastab kell, kui kasutaja südamerütmis esineb häireid, et inimene saaks kiirelt arsti juurde pöörduda.

Samsungi tooteesitlus juuli 2023

Teise olulise uuendusena on Galaxy Watch6 seadmetel varasemate mudelitega võrreldes kuni 20% suurem ekraan. Ekraani ääred on samuti tehtud 30% õhemaks ja Classic mudeli pöörlev sihverplaat 15% õhemaks. Seadmetel on veidi suurem aku, mis toetab ka kiirlaadimist.

Samsungi tooteesitlus juuli 2023

Veekindlad tahvelarvutid

Uuest Galaxy Tab S9 tahvelarvutist on nüüd lausa kolm erinevat versiooni – Galaxy Tab S9, Tab S9+ ja Tab S9 Ultra. Neist kõige suurem ja võimsam on mõistagi ülisuure 14,6-tollise ekraaniga Tab S9 Ultra. Kui lisada seadmele klaviatuur, saab seda väga mugavalt kasutada hoopis sülearvuti asemel.

Samsungi tooteesitlus juuli 2023

Kõigil esitletud tahvelarvutitel on nüüd IP68 vee- ja tolmukindlusreiting, mis teeb nende omaniku elu oluliselt muretumaks. Täiendavalt tuleb kaasa sama IP68 reitinguga puutepliiats S Pen. Lisaks on saavad need, kes teevad tahvelarvuti abiga palju loovtööd, näiteks disainivad või modelleerivad, muretseda endale spetsiaalse S Pen Creator Edition puutepliiatsi.

Samsungi uued tooted juuli 2023

Tab S9 on 11-tollise ja Tab S9+ 12,4-tollise ekraaniga. Kõik mudelid toetavad 120 Hz värskendussagedust, ekraanid on 16:10 küljesuhtega ning varustatud Qualcommi Snapdragon 8 Gen 2 protsessoritega. Sarnaselt varasematele on Tab S9 peal võimalik kasutada Dex Mode’i, mis avab traditsioonilisele lauaarvutile sarnase kasutajaliidese, Second Screen funktsioon aga lubab seadme ühendada PC-ga ja kasutada tahvelarvutit teise ekraanina.

Galaxy Watch6 on saadaval grafiithalli ja hõbedasena ning Galaxy Watch6 Classic grafiithalli ja kuldsena, tahvelarvuteid on võimalik soetada beeži või grafiithallina. Sarnaselt volditavatele telefonidele on uued Galaxy Tab S9 tahvelarvutid ja Galaxy Watch6 nutikellad eeltellimiseks juba saadaval ning poodidesse jõuavad nad samuti 11. augustil.

Tehniliste andmete tabelid on liialt pikad, et neid siia kirjutada. Soovijad saavad täpsemaid andmeid vaadata linkidelt: Flip5, Fold5, Tab S9 ja Watch6.

Pildid: tootja

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN