Esmaspäev, 17. juuni 2024
Veebruari lõpus avalikustatakse Barcelonas Mobile World Congressil rida uudismudeleid, mis üritavad meelitada seninägematute omaduste ja veel ägedama kasutajakogemusega. Valisime välja neli lahedat nutitelefoni, mida eeloleval kevadel üle vaadata võiks.

Nutiseadmed on juba täna tasemel, et millegi uue ja erakordsega välja tulla on ülimalt keeruline. Telefon tunneb kasutajat nägupidi, kaamerad teevad pilte, mis vastavad peegelkaamera tasemele, ülikiired protsessorid on saavutanud tippkiirused. Ootame huviga, millega meid lähiajal üllatada suudetakse.

Aasta esimestel kuudel tulevad neli telefonitootjat välja oma uute tippmudelitega. Tootjad on keskendunud eelkõige aku pikemaajalisele kestvusele ja kogu telefoni esikülge katvale ekraanile.

Eelmisel aastal tuli Apple välja Face ID-ga ja tundub, et teised telefonitootjad liiguvad oma lipulaevadega samas suunas.

Uued mudelid on, tootjast sõltumata, oma tehniliste näitajate ja välimuse poolest küllaltki sarnased. Seadmeid iseloomustavad põhiliselt äärest-ääreni ekraan, näotuvastus ja ülikiire protsessor.

SAMSUNG GALAXY S9/S9+

Tegemist on kindlasti 2018 esimese poolasta oodatuima nutitelefoniga. Kuulduste järgi suurem, õhem ja kiirem kui kunagi varem ning Apple’i viimasele mudelitele sarnaselt koos näotuvastusega.

Disainilt lähedane eelmise aasta lipulaevale S8-le ja eeldatavasti kaksikaameraga nagu sügisel esitletud Note 8 mudelil.

Väidetavalt saab uuel seadmel olema 4 GB muutmälu asemel 6 GB mälu. Sisseehitatud stereokõlarid lubavad parimat helikvaliteeti kui ühelgi teisel telefonil seni olnud on ja uuendatud kaamera peaks panema filmihuvilistel silmad särama, võimaldades teha enneolematu kvaliteediga aegluubis ülesvõtteid.

HUAWEI P20/P20 PLUS

Kuulduste kohaselt saab Huawei P20 (mõnes kohas räägitakse sellest ka Huawei P11 nime all) mudelil olema kolm tagumist Leica kaamerat, äärest-ääreni ekraan ja märgatavalt parem akukestvus. Kolm sensorit koguvad valgust kolm korda enam, seega peaks hämaras tehtud pildid olema teravamad ja heledamad.

Sarnaselt teiste tootjate lipulaevadele on ka Huawei uue mudeli puhul võtnud kasutusele näotuvastuse optsiooni. Sahinate järgi on ära kaotatud kõrvaklapi auk ja telefoni ülaosa pidavat meenutama viimati avalikkuse ette jõudnud iPhone’i mudelit. Taaskord Huaweilt suurepärane ja funktsionaalne tipptasemel telefon nõudlikule kasutajale.

NOKIA 9

Nokial ei ole pikka aega olnud lipulaeva, kuulduste kohaselt saab selleks Nokia 9. Sarnaselt teiste tootjate selleaastaste lipulaevadele on anonüümsete allikate sõnul uuel mudelil 5,5-tolline äärest-ääreni ekraan, mahukam aku ja silmaiirise skänner. Telefonil on alumiiniumist korpus, ümarad servad ja see on veekindel.

Dual kaamera Zeizz optikaga peaks olema nii telefoni esi- kui ka tagaküljes (13 Mpx + 13 Mpx) ja uudisena ka 5 Mpx selfie kaamera. Ülikiire Snapdragon 835 protsessoriga mudelil on operatsioonisüsteemina peale pandud Android 8.0 Oreo.

SONY XPERIA XZ1 PREMIUM

Sony on sama disaini viljelenud alates oma Z seeriast ja kuulduste kohaselt peaks uus mudel olema täiesti uue välimusega. Küll aga peaks uus mudel olema veekindel ja senisest mahukama akuga. Telefonil on kuulduste järgi 4K ekraan ja operatsioonisüsteemina peal Android 8.0 Oreo.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN