Esmaspäev, 18. november 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Sel nädalal saame üle pika aja positiivses võtmes rääkida Apple ’i uuendustest. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Nutitelefonid, mida sel aastal oodata

Loomulikult ei jäta tehnoloogiafirmad ka sel aastal meid peibutamata uute ja uhkemate mobiilidega. Samsung Galaxy S8, iPhone 8, Huawei P10 ja teised tehnikaimed tulevad müügile tavaliselt kevadel, järgmine saagikoristus on sügisel. Tele2 tootedirektor valgustab levinud kõlakaid ja tootjate lubadusi.

Paranoia või mitte: jälgitakse kõikjal, mänguasjadest südamestimulaatoriteni

Natuke liialdatult võib öelda, et meid jälgitakse põhimõtteliselt kõikjal: kodud on täis kaameraid ja mikrofone, netti ühendatud seadmed saadavad laste juttu kuhugi pilve ja keegi ei tea, mis sellest infost edasi saab.

Uus laadija laeb Apple ´i nutikella ja telefoni korraga täis

Akupangad arenevad ka – nüüd on juba oluline, et lisaks USB pesale oleks akupanga peal veel juhtmevaba laadimise alus, sest igasuguseid erinevaid vidinaid, mida reisil laadida, on meil kaasas aina rohkem, nii juhtmega kui juhtmeta laaditavaid.

apple xtorm

Test: maailma parim Eesti tehnoloogiaajakirjanike Aasta Telefon Sony Xperia XZ

Lõpuks ometi sai AM-i pikk test Sony Xperia XZ-iga läbi, mis teatavasti valiti tehnoloogiaajakirjanike poolt Aasta Telefoniks 2016. Kuigi toimetusesiseselt jäädi alguses eriarvamusele, kas see on parim telefon või mitte, nenditi möödunud nädalal pärast pikka testi, et XZ on küll hea telefon, aga kindlasti mitte parim.

Profirežiim ehk kuidas mobiilikaameraga pildistada nagu proff

Tegelikult on mobiilikaameratel olemas peaaegu kõik need krutitavad seaded, mis digiseebikatel ja peegelkaameratel. Vaid ava ei saa seada (kuigi mitme tagakaameraga mobiilidel on seegi võimalus tehislikult tekitatud).

Sony tõi turule maailma kõige kiiremad SD-kaardid, SF-G seeria

Sony uued mälukaardid salvestavad nii kiiresti, et kompavad juba SD andmeedastuse maksimumpiire.

Elisas testitakse tehisintellekti abil isikutuvastamist

Inimene võib näotuvastusel eksida, masin aga mitte (või siis tunduvalt harvem, kui inimene). Austraalias katsetatakse robotiseeritud piirikontrolli näotuvastusega, meil proovib sarnast tehnoloogiat Elisa oma klienditeeninduses.

Allikas: AM, meedia: Apple

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.