Neljapäev, 30. mai 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Smart ID jõuab teenustesse – see on teistmoodi, kui mobiil-ID

Mobiil-ID nõuab operaatori juures käimist ja MID toega SIM kaardi eest maksmist. Smart ID seda ei nõua ja töötab juba ka pankades. Hea, kui tekib alternatiive ka sellistes konservatiivsetes valdkondades. Smart ID võib olla e-Eesti edukaks ekspordiartikliks.

smart id

TEST: tõeline bling! Odav Hiina nutikell No.1 G6 loeb vahelejäävaid südamelööke

Väga odav ja edev nutikell käel sai päris efektselt laiamas käia. Parak on välimus edevam kui sisu – nutikell jättis ka üsna mitu korda hätta. AM testis ära, olete nüüd hoiatatud.

VIDEO: mida teha virtuaalreaalsuses? 3D värvida näiteks

Paljud on kogenud, et peale kümmet minutit virtuaalreaalsuses võib seal igav hakata. Igavusest võib tehismaailmas aga näiteks joonistama hakata. Kolmemõõtmeliselt.

TEST: külm on tulemas, särtsuabi aitab – nii arvutit, telefoni kui autot

Nende ridade lugemise ajal on arvatavasti paarikümnekraadine pakane juba järgi andnud. Kuid Poola särtsukohvrike pole ainult pakase ajal auto käimatõmbamiseks. USB-pesa, 230 volti ja 12 volti aitavad ka muudes ärevates olukordades, kui särtsu seinast või autoakult ei tule.

Hirmutatakse ka küberrünnakute ja Vene ohuga – varuge konserve, tikke, patareisid ja küünlaid, soovitab valitsus. Ja et elektrikatkestuse ajal mobiilid ning võib-olla isegi arvuti mingiks ajaks töökorras oleksid, võiks koduses majapidamises olla üks särtsuabi. Testisimegi Itaalia päritolu seadet nimega New Avanty RAPS 400.

Mida teha virtuaalreaalsuses? Ekspert annab nõu

Kui natuke ringi vaadata, siis polegi virtuaalmaailmas nii igav. Peab ainult teadma, kuhu vaadata. Nüüd annab Tele2 ekspert nõu, mida veel saab selles tehismaailmas põnevat ette võtta ja mis äppe leidub.

Muidugi peab endale enne soetama ka virtuaalprillid. Neid on olemas lihtsatest mõnekümne-eurostest, kuhu saab mobiili panna pilti näitama kuni tõsiste spetsiaalkomplektideni, mis sujuva oma ekraaniga ning kätte käivate juhtpultidega.

Neuroteadlased soovitavad: mässuvastane rahustav muusika

Just seda valitsuste DJ-d mängiksid: uinutav muusika, mille mõju ajule on ka teaduslikult tõestatud. Kuula, aga mitte autoroolis või meeleavaldusel.

Allikas: veebiajakiri Arvutimaailm. Pilt: Smart ID

KOMMENTEERI SIIN