Esmaspäev, 15. juuli 2024
15.-18. juulil sõidetav FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp toob Eestisse WRC sarja tipud eesotsas meie oma maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveojaga ning MM-sarja liidrite ja seitsmekordsete maailmameistrite Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassiaga.

Kiiruskatsete kohapeal jälgimise ja maailma parimatele rallisõitjatele kaasa elamise kõrval on publikul tänavu võimalus osa saada ka WRC Rally Estonia stardipoodiumist ja suurejoonelisest avatseremooniast, jalutada ringi Rally Estonia hooldusalal ja näha, kuidas toimetavad erinevate meeskondade mehaanikud.

Laupäeval on suurepärane võimalus rallimelust osa saada Tartus, Eesti Rahva Muuseumi külje all toimuval Raadi kiiruskatsel, millele saab osta eraldi SSS18 pääsme, mille hinnaks on kõigest 15 eurot.

Kirsiks tordil on pühapäevane ligipääs Eesti Rahva Muuseumi juures asuvale WRC Rally Estonia finišipoodiumile, mis sellel aastal saab ühtlasi olema ka power stage poodium, kust jõuab telepilt üle maailma. See on ainulaadne võimalus näha oma silmaga WRC Rally Estonia võitjate emotsioone ja autasustamist!

Neljapäevase RP8 rallipassiga pääseb enne ralli avamist WRC Rally Estonia hooldusalale ja pärast seda kell 19:15 algavale avatseremooniale ja stardipoodiumile.

Avatseremoonial astuvad üles Eesti parimad artistid nagu Daniel Levi koos bändiga, Estonian Voices, Stefan, WATEVA, Ivo Linna ja Supernova, nublu, Cartoon, Gameboy Tetris ja lisaks mitmed üllatuskülalised. Veel enne avatseremooniat on võimalik Raadi kohal jälgida vaatemängulist Red Bull lennushowd „Flying Bulls“.

Sellele järgneb WRC Rally Estonia stardipoodium, mille käigus sõidavad Eesti Rahva Muuseumi juures olevalt suurelt lavalt üle kõik WRC Rally Estonia osalejad. Neljapäevaõhtuse RP8 päevapassi maksumus on samuti 15 eurot.

Laupäevane Raadi kiiruskatse (SSS18), mis on tuttav eelmisest aastast, on hea võimalus Tartu ja selle lähiümbruse elanikele tulla ja saada osa selle aasta Eesti suursündmuse melust. Raadi kiiruskatse algus on kell 20.08 ja sissepääs Tiigi pealtvaatamisalale on avatud alates 18:38. SSS18 kiiruskatsele eelneb samuti Red Bull lennushow „Flying Bulls“.

Pühapäeva, 18. juuli RP2 päevapass pakub rallisõpradele võimalust saada osa nii kiiruskatsel toimuvast mõõduvõtust kui Neeruti kiiruskatse kahest läbimisest (kell 07:21 ja 11:41) pealtvaatamisalas PA2. Sealt edasi saab selle passiga liikuda Tartusse, Eesti Rahva Muuseumi juures olevale WRC Rally Estonia finišipoodiumile, mis sellel aastal saab ühtlasi olema ka power stage poodium. Selle algus on kell 15:21.

Päevapasside hinnad on vahemikus 15-35 eurot. Lisaks päevapassidele on saadaval ka VIP päevapassid ning nii kõigi päevapasside kui rallipasside info ning ostmine toimub WRC Rally Estonia kodulehel.

Circle K teenindusjaamadest üle Eesti saab osta WRC Rally Estonia ametliku ralliajakirja, mis on senistest sisukaim, 148 lehekülge on täis kõikvõimalikku vajalikku infot ja põnevat lugemist, lisaks on siin lehel saadaval digiajakiri.

WRC Rally Estonia on 2021. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus, Tartu vallas, Otepää vallas, Elva vallas, Kanepi vallas, Kambja vallas, Peipsiääre vallas ja Mustvee vallas 15.-18. juulil 2021.

Foto: Jarek Jõepera

KOMMENTEERI SIIN