Neljapäev, 25. juuli 2024
Autoringrajasõitja Ruben Volt jätkas Itaalia TCR kereautode meistrivõistlusi Monza etapil väga hea hooga. ALM Honda Racing sõitja oli kvalifikatsioonis teine ja tuli esimeses sõidus üle lõpujoone teisena, kuid selle sõidu tulemused on erinevate protestide tõttu veel kinnitamata.

Kvalifikatsioon Monza rajal läks Honda Civic Type-R TCR võistlusmasinaga sõitval Ruben Voltil suurepäraselt. Kasutati tavapärasest erinevat taktikat ja see toimis. Kirja läks teine aeg ja kuna kvalifikatsiooni kiireimal, Franco Girolamil oli eelmiselt etapilt karistus all ja ta startis kolmandalt kohalt, sai Volt startida esimeselt positsioonilt. See on talle teine kord TCR Italy sarjas liidripositsioonilt alustada, eelmine kord oli 2022 Imolas.

Ruben Volt, TCR Italy, Monza

Ruben Volt sõnas: “Kvalifikatsiooniga saab väga rahul olla. Muutsime taktikat, ei läinud kohe alguses rajale, et hea ring kirja saada. See õigustas ennast, Monza on piisavalt pikk ring, et kõik masinad korralikult ära mahuvad ja sain korraliku ringi kokku panna.”

Avasõidus hoidis Volt pärast head starti esimest kohta. Sõit oli väga närviline ja kokkupõrkeid oli palju. Pärast turvaauto lahkumist üritas Girolami Voltist esimeses kurvis mööduda ja ei jätnud eestlasele ruumi. Volt sõitis kurvi nö sirgemaks ja säilitas liidrikoha. Mõned minutid hiljem möödus Girolami Voltist, tehes seda kollaste lippude tsoonis. Sõidu lõppedes tuli esimesena üle lõpujoone Girolami, teisena Volt.

Sõidu järgselt kutsuti aga mõlemad sõitjad kohtunike juurde ja anti teada, et mõlemale sõitjale on antud 5-sekundilised ajakaristused – Girolamile kollaste lippude tsoonis möödumise eest ja Voltile kurvi sirgemaks sõitmisega saadud eelise eest. ALM Honda Racing meeskond Volti karistusega ei nõustunud ja andis sisse ametliku protesti. See tähendab, et kuni selle lõpliku käsitlemiseni on esimese sõidu tulemused mitteametlikud.

Ruben Volt, TCR Italy, Monza

Teises sõidus võitles Volt kohtade eest TOP6 grupis. Olukorda ei teinud lihtsamaks konkurent Marco Butti sõidustiil, kes eestlasele mitmel moel sisse sõitis ja reeglitevastaselt oma positsiooni parandas. Õnneks ei jäänud see kohtunikel märkamata ja talle anti ajakaristus. Oma jälje jättis see aga viiendana lõpetanud Ruben Volti sõidule küll.

Ruben Volt kommenteeris: “Esimese positiivse asjana tooks nädalavahetusest välja selle, et saime ära realiseerida oma kiiruse, mille olemasolu oli meile teada. Korralik kvalifikatsioon ja esimene sõit, kus tegin vaid ühe vea, mille konkurent ka ära kasutas. Teine sõit oli selline, et kui telekast oli seda põnev vaadata, siis mul nii tore ei olnud. Butti poolt ei olnud see ilus sõit ja oli hea, et sain lõpuni, kuna veermik oli viga oli ees paremal viga saanud. See tähendas, et ma ei saanud korralikult üle äärekivide tulla. Küll saime juurde hulga kindlust ja teadmise, et suudame sõita võidu peale.”

ALM Honda Racing ning Ruben Volt jätkavad hooaega tuleval nädalavahetusel Monza rajal, kui sõidetakse TCR Europe etapp.

Fotod: Daniele Nicli

KOMMENTEERI SIIN