Reede, 14. juuni 2024
Kia populaarne kompaktmaastur Sportage on jõudnud olulise verstapostini. Üle seitsme miljoni müüdud autoga on Kia üks müüdumaid mudeleid kahtlemata autotööstusele oma jälje jätnud.

Alates 2015. aastast on Sportage Kia enimmüüduim mudel. Mudelil on ette näidata rikas pärand 30 aastast ja viiest põlvkonnast. Alates turule toomisest 1993. aastal on Sportage muutunud uuenduslikkuse, kütkestava stiili ja ülimalt nauditava soorituse sünonüümiks.

Kia Sportage 30. aastapäev

“Sportage’i 30 aasta ja viie põlvkonna jooksul on mudeli edu valem jäänud samaks,” ütles Kia Euroopa toote- ja hinnastamise direktor Alexandre Papapetropoulos. “Jätkuv tipptase maanteel ja silmatorkav silmailu on rõõmustanud juhte üle kogu maailma. Selle ikoonilise mudeli auks on meil hea meel tuua turule Kia Sportage Anniversary Edition, mis viib mugavuse ja stiili uuele tasemele. Erimudel annab tunnistust margi ajaloost, näidates samas ka selle tulevikku.”

Mugavam ja veelgi stiilsem

Anniversary Edition jõuab Euroopasse septembri lõpus ja seda esitletakse järk-järgult kõikidel turgudel. Mudel toob kaasa arvukalt täiustusi, mis tõstavad märkimisväärse luksuse ja võluva disaini veelgi enam esile.

Säravalt läikivad mustad külgakende kontuurid ja spoiler ning uued tumeda kroomiga ilustatud dekoratiivsed detailid ees, taga ja külgedel annavad veelgi maitsekama välimuse ning need on eksklusiivselt saaval ainult Anniversary Editionil.

Kia Sportage 30. aastapäev

Privaatsusklaas, sportlikud, uued läikiva musta viimistlusega 19-tollised valuveljed ja tumedad kroomitud detailid aitavad luua kaasahaaravat välimust. Anniversary Edition on saadaval täiesti uue värvitooniga Wolf Grey, teised kerevärvid on Deluxe White, Casa White, Pearl Black, Penta Metal ja Experience Green. Kõik versioonid on soovi korral saadaval ka kahetoonilisena, sellisel juhul on katuse värvitoon Pearl Black.

Sõitjateruumi toovad kvaliteetse tunde hoolikalt valmistatud seemisnahast ja kunstnahast istmed, elektriliselt reguleeritavad esiistmed, istme- ja roolisoojendus ning lisavarustusena pakutav meeleoluvalgus. Kaks 12,3-tollist ekraani ja nutika võtme funktsioonid tõstavad kasutusmugavust, valikuline Midnight Green värvipakett lisab elegantsi.

Kia Sportage 30. aastapäev

Täiuslikkuse teekond: Kia Sportage’i viis põlvkonda

Teatud mõttes on Anniversary Edition erimudel Sportage’i kolmkümnend aastat kestnud edusammude ja uuenduste tippsaavutus. Esimest Kia Sportage’i põlvkonda esitleti 1993. aastal ja see oli algusest peale teedrajav mudel. Kasutades teistsugust lähenemist kui enamik tolleaegseid linnamaastureid, tõestas see end kompaktse linnamaasturina, mis ühendas traditsiooniliste linnamaasturite ruumika sisemuse sedaani sportliku sõidukogemusega. Selles osas lõi see uue turusegmendi esimese tõelise linnamaasturina.

Kia Sportage 1st gen

Teine põlvkond (2004) seadis esikohale kvaliteedi ja ohutuse. Moodsa platvormi kasutuselevõtt aitas kaasa teise põlvkonna suurele edule, aidates sellel müüa enam kui kaks korda rohkem autosid kui õnnestus eelkäijal.

Sõidukogemusele, kvaliteedile ja turvalisusele keskendumise järel pani Sportage’i kolmas põlvkond (2010) rõhku disainile ja pälvis erilist tähelepanu Tiger Nose iluvõre kasutuselevõtuga.

Kia Sportage 30. aastapäev

Disainirevolutsiooni järel keskendus mudeli neljas põlvkond (2015) suuremale mugavusele ja täiustatud turvalisusele. Lisati kõige uuemad täiustatud juhiabisüsteemid. Samal ajal suutis Sportage, võttes kasutusele väiksemad mootorid, kasvatada oma kliendibaasi C-maasturite segmendis. Alates sellest põlvkonnast on Sportage olnud Kia enimmüüdud auto.

Sportage’i viies põlvkond (2021) tuli suuremate, keskmise suurusega linnamaasturi proportsioonidega ja täiustas taas oma niigi tugeval tasemel turvalisust, tuues turule kokkupõrkejõude veelgi efektiivsemalt ümber suunava MLPS platvormi.

Samal ajal suurendas Sportage ka oma visuaalset atraktiivsust, võttes kasutusele Kia “Opposites United” disainifilosoofia. Lisades valikusse elektrifitseeritud ajamid (näiteks hübriid ja pistikhübriid lisaks varem kasutusele võetud kerghübriidile), pälvis Sportage laialdase tunnustuse ning uued ajamid aitasid edasi kanda Sportage’i uuenduste ja edusammude pärandit.

Kia Sportage 2022
180 hj T-GDI MHEV
Ei jää loorberitele puhkama

Kuigi pärandi üle tasub uhkust tunda, ei jää Kia ja Sportage kaugeltki saavutatule puhkama. Anniversary Edition austab ja tähistab margi pärandit, keskendudes samal ajal veelgi helgemale elektrifitseeritud tulevikule, pühendudes üleminekule jätkusuutlike lahenduste pakkujaks.

Oma tõestatud kogemustega ümberdisainimisel, täiustamisel ja uute asjade proovimisel on mudelist saanud Kia margi kehastus. See on võimas näide, mida on võimalik saavutada tänu pühendumisele uutele kogemustele ja inspireerivatele seiklustele.

KOMMENTEERI SIIN