Muretsemiseks pole põhjust: auto24ring jääb alles ka pärast kinnistute müüki

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mai teisel nädalal sai teatavaks, et Audru vallavalitsus Pärnumaal müüb enampakkumisel kolm hoonestusõigusega kinnistut, millel asub Põhjamaade üks moodsamaid ringradasid, auto24ring. Küsisime A2 Racing MTÜ juhatajalt Andres Hallilt, kas müük mõjutab raja edasist saatust.

Enampakkumise alghind on 260 000 eurot. Pakkumisi saab esitada 5. juunini. Ostueelisõigus on sealset kompleksi rentival A2 Racing MTÜ-l. Rahvusringhäälingu uudistele antud kommentaaris ütles Andres Hall, et A2 Racing algataski enampakkumise, et kõigile üheselt arusaadavalt kinnistud omandada.

Kinnistutele on praegu seatud 50 aastaks hoonestusõigus, mille eest A2 Racing MTÜ maksab iga-aastaselt 13 500 eurot. Vallale ja haldajale oleks edaspidi kasulikum sõlmida ostu-müügitehing, sest omavalitsusraja osas kaasarääkimise õigust ei oma.

Andres Hall selgitab: “Ringraja kinnistu omanik on Audru vald, aga sellele kinnistule on A2 Racingu kasuks seatud 50-aastane hoonestusõigus. See tähendab, et hoonestusõigus on eraldi kinnisasi, mille omanikuks on A2 Racing. Ühtlasi on A2 Racing ka hoonestusõiguse osaks oleva ringraja, hoonete ja muude rajatiste omanik.”

Enampakkumisest rääkides on vaja aru saada, et müüakse Audru valla omandis olevat kinnistut, mitte A2 Racingu omandis olevat hoonestusõigust. Hoonestusõigus jääb kehtima ka pärast kinnistu müüki, kinnistu müük ei mõjuta mitte mingil viisil A2 Racingu tegevust ega ringraja igapäevast toimetamist.

Andres Hall ütleb, et pakkumise tegemise otsustamiseni on veel aega. Tulenevalt hoonestusõiguse lepingust on A2 Racingul kinnisasjale ostueesõigus. Ehk kui keegi teeb enampakkumisel parema pakkumise kui A2 Racing on A2 Racingul õigus kinnistu ise samadel tingimustel pakkuja asemel osta.

Pärast ringraja tänasel kujul avamist 2013 aastal on iga-aastane investeeringu maht raja arendamisse ja parendamisse olnud ligi 200 000 eurot aastas. Andres Hall ütleb, et lähiaastatel säilib vähemalt sama investeeringute maht. Juhul kui realiseerub projekteerimisel olev uue rallikrossiraja ehitus, investeeringute maht kasvab.

Seega pole rinkasõpradel muretsemiseks põhjust, audru24ring ei kao kuskile. A2 Racingule tuleb pöialt hoida, et enampakkumine õnnestuks ning kinnistud saaksid seaduse silmis kõige loogilisemalt ja läbipaistvamalt hea peremehe omandusse ning tulevikukavad teostuksid.

Vaata AK uudist siit.
Vaata Audru ringrajal toimuvate sündmuste ajakava siit

Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.