Ei mingeid selgitusi: BMW lõpetas pikema jututa kuuenda seeria Coupé tootmise

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kui uudismudelite turuletulekuga käib kaasas kõva meediakära, siis mõne mudeli tootmisest mahavõtmine käib vaikselt ja pikema jututa: kui on näha, et kliendid ummisjalu ei torma, pannakse tehaseliin seisma. Just nii – vaikselt ja konkreetselt – lõpetas BMW tänavu veebruaris kuuenda seeria Coupé tootmise.

Esialgu ei kao kuues seeria kuskile, BMW jätkab nii Gran Coupé kui Cabrio tootmist. Kuigi meedias on juba varem spekuleeritud kuuenda seeria tervikuna kadumise üle, pole BMW senini ühtegi ametlikku sellekohast avaldust teinud.

Ka Eesti ametliku edasimüüja lehelt leiame kõik kuuenda seeria autod, sh. tootmisest maha võetud Coupé kenasti müügilt. Konfiguraatorist saab valida autole sobiva jõuallika, näiteks odavaim, 640i xDrive Coupé maksab 89 550 eurot.

Kulisside taga on veidi ka arutatud, miks just kuues seeria BMW juhtkonnale nii jalgu jäi, et selle tootmine lõpetada tuli. Esimene põhjus on kahtlemata tootja ootustele alla jääv nõudlus: pärast seda, kui Coupé kõrvale tuli Gran Coupé, kaotasid ostjad esimese vastu silmnähtavalt huvi.

Teiseks tuuakse välja asjaolu, et turg ootab midagi uut. Ja see uus on suure tõenäosusega kaheksas seeria, mille tulevasi mudeleid salamisi on testitud. Kus tegijaid, seal nägijaid ja lootuste üleskütjaid: kaheksandast seeriast oodatakse Mercedes-Benzi S-klassi kupeele ja kabrioletile väärilist vastast.

Kolmandat põhjust tuleks otsida saksa noobelautode valmistaja tootmispoliitikast tervikuna: viimastel aastatel on Baieri autotehasest tulnud uusi mudeleid nagu seeni pärast vihma, sealhulgas on pühadust teotatud nii mahturite kui esiveolistega (mõnel juhul saavad need kaks õnnetust omavahel ühes autos kokku).

Mudelirivi on lükitud nii tihedaks, et isegi tõsistel asjatundjatel on silme eest kirjuks võtnud. Kõik head argumendid – uuenduslik keskkonnasäästlik tootmine, tõhusad hübriid- ja elektriajamid, innovaatilised juhiabid – kukuvad lihtsalt tehasest tulistatavate eri variantide rataste alla.

Ei saa kuidagi BMW-le pahaks panna, et kuuenda kupee vaikselt ära lõpetati, nagunii poleks keegi seda uudist märganud. Ja kuniks ette toodetud autosid veel müüakse, ei tõuse ka erilist pahameelt. Kui keegi kuskil peakski midagi nurisema, topitakse tal suud-silmad lihtsalt mõne värskema mudeliga täis. Ei halise!

UNITED MOTORSI KOMM See uudis ei ole tõsi. Euroopas saab kuuenda seeria kupeed jätkuvalt täiesti vabalt tellida nagu ka kõiki teisi kuuenda seeria mudeleid. (Hinnakirjale on otselink olemas ülal).

This slideshow requires JavaScript.

Allikas ja meedia: BMW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.