Reede, 24. mai 2024
Google Maps on oma telefonirakenduses sisse viinud uuenduse, mis teeb rõõmu platvormtaksode kasutajatele. Oktoobri algusest lisandusid liikumisviiside valikusse Uber ja Taxify, mida saab läbi rakenduse mugavalt tellida.

Alates 2. oktoobrist on Eesti nende 16 riigi hulgas, kus Google Maps mobiilirakendusest teejuhiseid valides saab vaadata, kui kaua võtab aega Uberi või Taxifyga soovitud sihtkohta jõudmine, mis see võiks maksta ning millal takso ette sõidaks. Paari näpuliigutusega saab takso kohe ka tellida.

AINULT NUHVLIKASUTAJATELE

Google Maps on hinnatud üheks täpsemaks kaardirakenduseks, millega tundmatus ümbruses seigelda. Selle kaudu saab jälgida liiklusolukorda, jagada oma asukohta, valida teejuhiseid transpordivahendist lähtuvalt. Ka jalgsi hulkujate jaoks on GM igati pädev abiline.

Kuna platvormtaksod on üle maailma kuum teema ning tegelikult ka üsna odav ja mugav liikumisviis, pakub Google Maps nüüdsest võimaluse ühistranspordi ja jalgsikõndimise või lendamise asemel sõita sihtkohta Uberit või Taxifyd kasutades.

Sõiduki tellimiseks tuleb esmalt avada nutitelefonis rakendus Google Maps. Pärast soovitud sihtkoha otsingut tuleb klõpsata nupul Juhised ning valida juba tuttavate auto, ühistranspordi, kõndimise ja rattasõidu ikoonide juures olev võimalus Sõiduteenused.

Avaneb rippmenüü Taxify, Uber. Järgmisena näeb kasutaja eeldatavat aega sihtkohta jõudmiseks, sõidu hinda ja seda, kui kiirelt auto ette tuleb.

Emma-kumma platvormtakso teenuse osutaja kasuks otsustades suunab Google Maps kasutaja edasi otse kas Taxify või Uberi rakendusse. Edasi tuleb tellimus vormistada ja oodata taksot. Kui telefonis Taxify või Uberi rakendust pole, soovitab Google Maps selle eelnevalt alla laadida.

TAXIFY VÕIT

Meie väikeses testis võitis Taxify kahe sihtkoha puhul nii teenuse hinnas kui autode etteandmise kiiruses. Sõidu alguspunkt oli Tallinnas Nõmmel, kus otse rakenduse kaudu tellides tihtipeale ühtegi teenusepakkujat ümbruses ei olegi.

Seda üllatavam, et Google’i  kaudu oli võimalik auto kolme minutiga tipptunnivälisel ajal ukse ette saada kõigis kolmes kategoorias. Võimalik, et tegu on anomaaliaga, aga et vandenõuteooriad on alati abiks, siis mine tea, ehk on algoritm Google Mapsi suhtes lihtsalt soosivam kuna seda rakendust kasutavad tihtipeale turistid.

Allikas: Taxify, Google

KOMMENTEERI SIIN