Pühapäev, 19. mai 2024
Suursaarte ja mandri vahelisi lende opereeriv Transaviabaltika ehk Saartelennuliinid võttis kokku oktoobrikuu lendajate arvud. Kuressaare suunal on reisijaid juurde tulnud, kuid Kärdla liini täitumus püsib tagasihoidlik.

Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal on asjad enam-vähem, lendude täituvus on keskmiselt 67%. Tallinn-Kärdla-Tallinn liinil on täituvus jätkuvalt madal, olles vaid 36%. Hiiumaale lendajad on kõhklevad, sest lennugraafik on ilmast mõjutatud. Põhjus on proosaline – Kärdla lennuväljal puudub lennuki ohutut maandumist abistav täpismaandumise seade (ILS).

„Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on Kuressaare suunal reisijate arv kasvanud, kuid Kärdla suunal kasv puudub,“ tõdes lennuettevõtte esindaja Rene Must.

„Kehvade ilmade korral puudub püsielanikel kindlus lennuki graafikujärgse väljumise osas ja kui kord on reisija kokku puutunud hilineva väljalennuga, eelistab ta edaspidi pigem mere- ja maismaatransporti, mis on küll oluliselt aeganõudvam kuid kindlam,“ tõi Must välja Kärdla lennusuuna kasina täitumuse põhjuseid.

TAUSTAINFOKS

Oktooris teenindas Transaviabaltika Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal 53 lendu, reisijaid oli 1359

Möödunud kuul lendas lennuk Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal samuti 53 lendu, reisijaid oli 715

Sügis-talvise madalhooaja ergutamiseks tõi Transaviabaltika oma kodulehele detsembrikuu lõpuni müüki ka soodsamad lennupiletid.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika. Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019.

Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab maavalitsustega sõlmitud lepingute läbi lende Kuressaarde ning Kärdlasse. Nädalas lennatakse 12 korda nii Tallinn – Kuressaare – Tallinn liinil kui ka Tallinn – Kärdla – Tallinn liinil.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kärdla lennujaamal on lennuki maandumiseks kehtestatud oluliselt rangemad miinimumnõuded kui Kuressaares. Rangemad miinimumnõuded on tingitud sellest, et Kärdla lennuväljal puudub täppismaandumise seade, mistõttu kipuvad lennureisid udu või madala pilvituse tõttu ära jääma.

Olenemata täppismaandumise seadme puudumisest on Kärdla lennuliini olemasolu vajalik. Ei oskagi muud nõu anda, kui vaata taevasse ja osta pilet ning toeta sellega firma tegevust. Nädalas on planeeritud lende 12 korral. Edasi-tagasi pilet maksab 50 eurot, praeguse kampaania ajal 42 eurot.

Allikas: Saartelennuliinid. Kaanepilt: Jüri Norkroos/SLL

KOMMENTEERI SIIN