Reede, 1. märts 2024
Lennuväljad saavad edaspidi ilmavaatlusteenuse Keskkonnaagentuurist. Ümberkorralduse tulemusena on agentuuri hallata nüüd nii maismaa-, mere- kui ka lennuilmaprognoosid.

Alates 13. augustist alustas Keskkonnaagentuur lisaks prognoos- ja hoiatusteenusele ka Eesti rahvusvahelistel tsiviillennuväljadel ilmavaatlusteenuse osutamist.

Sellega laiendab agentuur oma tegevusvaldkonda keskkonnaseire osas maismaalt ja merelt ka lennuväljadele. Ühtlasi lõpetas AS Tallinna Lennujaam lennuväljade ilmavaatlusteenuse pakkumise, keskendudes põhiteenuse ehk reisijate teenindamisele ja lendude vastuvõtmisele-väljasaatmisele. 

Ilmavaatluseteenuse ühte kokku toomisega lõppeb 2018. aastal alguse saanud osa riigireformist, mille käigus liikus teenus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalast Keskkonnaministeeriumi haldusalasse.

Lõpeb ka Riigi Ilmateenistuse brändimine, selle asemel on edaspidi Keskkonnaagentuuri ilmateenistus või isegi ilmateenus. Sünoptikud Taimi Paljak, Kairo Kiitsak jt. on samuti “keskkonnaagentuuri sünoptikud”. 

Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala on võidukas, sest muudatuste tulemusena on keskkonnaagentuuri hallata, ja vastutada kogu riigi ilmateenus. Tellijatele tähendab see paremat teenuspaketti.

„Keskkonnaagentuuri ilmateenus töötab 24/7. Kui üks osa eesti inimestest näeb õhtul AKs Keskkonnaagentuuri sünoptikut rääkimas eesootavast ilmast, siis samal ajal annavad tema kolleegid lennujaamadele infot lennuilma kohta ning sadamast startiv kruiisilaev saab samuti info meilt,“ sõnas Ala.

Ohutu lennuliikluse jaoks on oluline, et lennufirmadel oleks olemas pidevalt uuendatud ilmainfo prognooside ja ka faktilise ilma kohta lennuväljal, mis on oluline lennukite ohutu maandumise seisukohalt.

“Teenuse üleandmisega liiguvad ilmaprognooside tegemine ning ilmainfo edastamine ühte organisatsiooni, mis muudab teenuse ja infovahetuse efektiivsemaks ja võimaldab pakkuda terviklikku vaadet lennujaamadele kogu Eestis,“ rääkis AS Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Keskkonnaagentuur vastutab riikliku keskkonnaseire korraldamise eest ning annab prognoose ja hoiatusi keskkonna sh ilmateenuse valdkonnas.

Hiljuti liitus agentuuri sünoptikutega “staarsünoptik” Kairo Kiitsak

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN