Pühapäev, 19. mai 2024
CityBee korraldas avaliku disainikonkurssi, mille võidutöö kaunistab nüüd CityBee sõidukit ning mida võib juba linna peal vuramas näha. Disainikonkursi võitis Tartu Kunstikooli õpilane Hanna Marii Margus.

„Suvel kleepisime osa CityBee autosid lastepärastesse joonistustesse ja värvidesse, et need linnapildis võimalikult hästi silma torkaksid ja kutsuksid liikumispuudega laste heaks annetama. Värvilised autod said sedavõrd head tagasisidet juba seetõttu, et tõid tänavatele rohkelt rõõmu ja silmailu. Seda loogilisem tundus mõte tuua pühadeootusesse sära selleks spetsiaalselt disainitud jõuluautoga,“ kirjeldas ettevõtmist CityBee Eesti juht Egert Kivisaar.

Jõuluauto disainikonkursil võisid osaleda kõik soovijad mistahes vanuses ja paigust. „Loovaid lahendusi laekus konkursile seinast-seina ja seda üle Eesti. Põnevust valmistas seegi, et viimased tööd jõudsid meieni vaid mõni minut enne südaöist konkursi lõppu, töid tehti kirega ja ära kasutati iga viimne hetk,“ rõõmustas Kivisaar. Ta lisas, et konkursile laekus mitukümmend äärmiselt andekat tööd, sh kunstikoolide ja huviringide õpilaste disaine, mis muutis žürii nominatsiooni üpriski keeruliseks.

Žürii poolt välja valitud 10 finalisti tööd jõudsid CityBee Facebooki avalikule hääletamisele. Publiku suurima poolehoiu võitis Tartu Kunstikooli õpilase, Hanna Marii Marguse disain, mis jääb CityBee sõidukit kaunistama ka pärast jõuluperioodi lõppu.

CityBeel on hetkel Eestis 350 sõidukit ja üle 129 000 kasutaja. CityBee sõidukijagamise tsoonid asuvad Tallinnas ning selle lähivaldades ja -linnades. Lisaks äpist minutipõhise sõidu alustamisele pakub CityBee tallinlastele ja lähiümbruse elanikele võimalust autot endale sobivasse asukohta ette tellida.

Foto: Citybee

KOMMENTEERI SIIN