Kolmapäev, 24. juuli 2024
Cupra esimene 100% elektriline sõiduauto pakub stiilset disaini ja rohkelt sõidurõõmu. Efektse disainiga Cupra Borni ajamivalik tagab auto suurepärasele veermikule väärilise suutlikkuse.

„Cupra Born viib brändi elektriajastusse, pakkudes efektset disaini otse Barcelonast ning silmapilkselt reageerivat sooritusvõimet koos täiselektrilise sõiduulatusega üle 500 km. See on auto, mis annab oma panuse CO2-heitmete vähendamisse üle kogu maailma ning aitab saavutada Euroopa keskkonnaalaseid eesmärke,“ ütles Cupra tegevdirektor Wayne Griffiths.

Veelgi enam – see on esimene mudel, mis toimetatakse tarbijateni, järgides süsinikuneutraalset kontseptsiooni. See tähendab, et tarneahelas kasutatakse vaid taastuvatest allikatest saadud energiat. Ülejäänud heitmekogused kompenseeritakse vastavalt kõrgeimatele standarditele sertifitseeritud keskkonna- ja projektiinvesteeringutega.

Barcelonas, Cupra peakorteris Martorellis projekteeritud ja kujundatud Born toodetakse Zwickau tehases Saksamaal.

Cupra Born

Cupra Borni põhiversioonid on saadaval kas 150 hj (110 kW) või 204 hj (150 kW) elektriajamiga, millelt kantakse jõud üle tagaratastele. Koostöös võimsa 58 kWh liitiumioonakupakiga suudab auto läbida ühe laadimisega kuni 421 km.

Täiendades valikut e-Boost-versiooniga, kerkib suurim võimsus 231 hobujõuni (170 kW) ning kuni 77 kWh akupakk tagab ligikaudu 548 km sõiduulatuse, et kaasahaaravaid sõiduelamusi saaks nautida veelgi kauem.

Cupra Born on juhikeskne auto, mis pakub tänu valikvarustusse kuuluvale dünaamilisele veermiku kontrollsüsteemile ja ESC-süsteemi sportrežiimile sportlikku ja emotsioonirohket sõiduelamust. Põhivarustusse kuuluv kiirustundlik progresseeruva ülekandega roolivõimendi ning valikvarustusena pakutavad suuremad pidurid ja 20-tollistele velgedele paigaldatud laiemad rehvid tagavad suurepärase juhitavuse ja teetunnetuse.

Cupra Borni efektne ja innustav stiil on suutlikkuse vääriline – auto esiosa oma väljendusrikaste esitulede ja „kulme kortsutava“ kapotiga annab Bornile sihikindla näoilme, mis väljendab jõudu ja otsustavust.

Cupra Born

Dünaamilisest iseloomust annab tunnistust ka auto sisekujundus. Nagu igas Cupra autos, on põhifookus suunatud selgelt autojuhile, kuid kogu sõitjateruum on kujundatud nii, et ka kõik reisijad mugavalt ära mahutada, kasutades seejuures mitmeid keskkonnasõbralikke lahendusi.

Sisustuse materjalivalik annab interjöörile sportliku, elegantse ja käegakatsutavalt kvaliteetse ilme. Põhivarustusse kuuluvad poolkorvistmed on kaetud tekstiiliga, mis sisaldab ümbertöödeldud mereplastist valmistatud Seaqual®-polüesterlõnga. Valikvarustusena pakutavate poolkorvistmete katted on aga valmistatud Dinamica®-mikrokiudkangast, mis on samuti taaskasutatud materjal. Nii hõlmab Cupra lähenemine keskkonnateadlikkusele palju enamat kui vaid energiat, mis sõiduki liikuma paneb.

Cupra Born

Alates Cupra roolist kuni kogu sõitjateruumi läbivate vasksete detailideni on Cupra Born iga oma rakuga ehtne automargi pereliige.

Cupra Born on midagi palju enamat kui vaid elektriauto – see on sõiduk, mis on valmis eluks digimaailmas, saades kaasa viimase põlvkonna info- ja meelelahutussüsteemi, juurdepääsu veebipõhistele teenustele, ohutus- ja turvafunktsioonidele ning kaugjuurdepääsu võimaluse. See on auto, mis sulandub sujuvalt meie digitaaliseeritud ellu.

Funktsioone saab lihtsalt ja intuitiivselt kasutada Cupra Borni põhivarustusse kuuluva info- ja meelelahutussüsteemi üliselge 12-tollise ekraani kaudu või värskelt välja töötatud rakenduse My Cupra vahendusel, kui kasutaja viibib autost eemal.

Cupra Born

Rakendus My Cupra on värav Cupra Borni juhtimiseks ning annab juurdepääsu tervele reale kaugjuhitavatele funktsioonidele, sh laadimisele nii kodus kui teel olles. Siirdudes asfaldile, ei jäta Cupra Born teid kunagi hätta: 135 kW laadimisvõrgu kaudu saab lisada sõiduulatusele 100 km kõigest 7 minutiga, mis on täpselt paras aeg väikseks kohvipausiks.

Cupra Borni hinnad algavad 36 300 eurost, ülejäänud hinnakirja ja täpsemad andmed leiab siit.

Fotod: Cupra

KOMMENTEERI SIIN