Reede, 24. mai 2024
Uber ja Tallink Takso alustavad pealinnas pilootprojektiga, mis võimaldab taksojuhtidel soovi korral end äpis nähtavaks teha ja tühja passimise asemel lisaraha teenida.

Miski ei ole kivisse raiutud ning sõidujagajate ja tava-taksojuhtide omavaheline võistlus kundede pärast on tasapisi pöördumas koostööks. Edaspidi hakkavad Takso24 autojuhid Tallinnas pakkuma oma teenust ka Uberi platvormil. Popi sõidujagamisrakenduse kasutajate jaoks on see positiivne uudis: vabu autosid on rohkem ja ooteaeg lühem.

Uber on Eestis pikemat aega hoogu võtnud, et selline koostöövorm tõeks saaks: “Meie visiooniks on olemasolevate autode otstarbekam kasutamine,” räägib Uber Baltikumi tegevjuht Enn Metsar.

“Sõidujagajatele on pakkuda suurem valik autosid, seega on nende ooteaeg lühem, sealjuures saavad oma aega paremini ära kasutada Takso24 autojuhid, kellel parajasti kliente ei ole,” lisab ta.

“Uberdaja” jaoks ei muutu telefoniäpi kasutamises midagi, Takso24 autod lisatakse lihtsalt UberX teenuse juurde. Ka ei muutu hind – see jääb samaks, plafoonist või värvist olenemata.

Tallink Takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa on pilootprojekti suhtes väga toetav, sest ilmselgelt ei pea juhid edaspidi enam nii palju tühja passima klientide ootel:

“Uberi kaudu jõuavad meie brändi kõrged standardid ja usaldusväärsus uudsele online-platvormile. See võimalus loob uusi lahendusi, kuidas saaksime kasutada oma autosid veelgi mõistlikumalt. Autojuhid saavad kasutada oma aega optimaalselt, teenides vabadel hetkedel lisaraha.”

Nimelt ei sunni Uberiga koostöö ühtegi “vana kooli” taksojuhti sõidujagamisega tegelema. Tallink Takso juhtidel on õigus otsustada, kas ja millal nad Uberi äpis kättesaadavad on. Uberdamine on võimalus, mitte kohustus.

Enn Metsari arvates saab kahte täiesti eriilmelist teenust ühendav platvorm teoks tänu Eesti uuele transpordiseadusele:

“Uus ühistranspordiseadus lõi raamistiku sõidujagamisele, kuid avas ühtlasi võimaluse traditsioonilistel taksodel kasutada online-platvormi hüvesid. See on taaskord Eesti võimalus olla eeskujuks teistele Euroopa riikidele ja pakkuda konkreetseid lahendusi pidevalt suurenevale nõudlusele transpordisektoris.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nüüd jääb üle vaid loota, et Tallink Takso entusiasm nakatab ka konkurente ning linnas sihitult ringi võnklevad tühjad taksod, roolis tüdinud sohvrid kah elule uue suuna leiavad.

Tallinnas klientide nappuse üle kurta ei saa – tipptundides ummiklemise või ühistranspordiga X kohast Y paika seiklemise asemel on hirmmugav tellida äpist auto ette ja sõita kuhu vaja.

Paraku kurdavad kasutajad, et autosid pole – näiteks varahommikul lennujaama tuleb ikka ettetellitud taksoga liikuda, sest sõidujagajad sel ajal valdavalt magavad. Uberi ja Tallink Takso algatus võiks murda jää. Taxify ja Hope, millega vastate!?

Kaanepilt: Rasmus Kooskora. Allikas: Uber

KOMMENTEERI SIIN