Teisipäev, 18. juuni 2024
Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval sama kindlalt nagu tõuseb päike. Anname oma lugejatele iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud. Kel Autoleht tellimata, võib ajakirja osta lehepunktist või supermarketitest.

27. juuni Autoleht on seekord täiemõõduline retroeri! Ajakirjast leiab kolmekümne aastaste kupeede retrotesti ning meeletute kaheksakümnendate autospordiajaloo. Hallust ja igavust vanasti ei tuntud!

Retrotest. Luksuslikud kupeed kolme kümnendi tagant. Võrdleme kolme luksuslikku kupeed ajast, mil head välimust hinnati kõrgemalt kui praegu – BMW 633 Csi, Mercedes-Benz 560 SEC ja Jaguar XJ-S.

Kõiki kolme võib iseloomustada kui autosid, mis eristuvad hallist massist ja mida tavaelus kohtab üha harvem.

Samuti on need veel sõidukid, mille ostuks pole vaja miljoni euro suurust aastasissetulekut. Teisalt, huvi korral tasub kiirustada, sest 1980ndate kupeede hinnad on juba mõnda aega stabiilselt tõusnud.

Kuidas klassikalise auto väärtust hoida? Asjatundjad annavad nõu, kuidas oma klassikalist autot mitte ära rikkuda, selle väärtust säilitada ja isegi tõsta.

„Klassikalise või üleüldse hobiauto puhul on esimene soovitus selle ostu hästi planeerida,” räägib Raul Vello, autode keretööde ja restaureerimisega tegeleva ASi Benefit tehnoloogiajuht.

„Reegel on, et osta tuleb nii korralik eksemplar, kui rahakott kannatab, sest kehvas seisus auto kordategemine läheb hiljem tunduvalt kallimaks. Parem on eelistada sama auto lihtsamat, aga korras versiooni, kui kehvas seisus ja rikutud tippmudelit.”

Meeletud 1980ndad autospordis. Ralliradadel lendasid ringi maa-maa-tüüpi B-rühma raketid, GP-radadel kihutasid end maaefektiga asfaldi külge imevad tuhandehobujõulised turbosüstikud ning Le Mansis ületati kuulsal Mulsanne’i sirgel 400 km tunnikiiruse piir.

Numbri auto. Suzuki Jimny: väljaspool konkurentsi
Sõiduproov. Uus RAM: luksuslik tööloom
Kasutatud auto. Mercedes-Benz SLK: siiani tähelepanuväärne suveauto
Vormel-1 kommentaar Prantsusmaa GP-lt
Ringrajahooaja suursündmus auto24ringil
Ants Seiler – mees, kelleta poleks Estonia vormeleid
Võistlussportautod. Prosche 919 Hybrid (2014)

Allikas ja meedia: ajakiri Autoleht

KOMMENTEERI SIIN