Neljapäev, 30. mai 2024
Legend räägib, et kusagil Jaapani mägedes magab Toyota Supra, mis juhuslikke teelisi mootorimüraga heidutab. Mägimatkajad räägivad hirmulugusid kummitusautost, mille hing pole rahu saanud. Noriyaro ajakirjanik Alexi Smith läks legendi jälgedes mägedesse ja leidis Supra üles.

Kähkusõitjate subkultuuris on Toyota Supra tõeline kultuse objekt: oma märjemates unenägudes näevad nad ikka seda imelist autot külg ees Jaapani mägiteid mööda libisemas. Kui küsida kultuurse jaapani petroseksuaali käest, milline on Jaapani autoajaloo vägevaim neljarattaline, siis nimetab ta suure tõenäosusega just Supra nime.

Supra naasmist Toyota mudelivalikusse on oodatud juba aastaid. Viimati kerisid ootused kõrgeks enne uuenenud GT86 tulekut – teatud ringkonnad uskusid tõsiselt, et uuenduskuuri asemel antakse Supra. Toyota peainsener Tetsuya Tada ütles möödunud aastal, et kui Toyota tahab püsida uue põlvkonna jaoks pildis, on kindlasti vaja Supra uuesti tootmisse lasta.

Mägedes kummitava superauto lugu on levinud aastaid suust-suhu. Nagu suulise pärimuse puhul ikka, kõik räägivad, aga näinud ei ole keegi. Nüüd võttis Alexi Smith, Jaapani autoväljaande Noriyaro ajakirjanik asja tõsiselt ette ja läks kummitus-Suprat otsima.

Tal oli vaid hägune aimdus, kus auto paikneda võiks, niisiis läks ta lihtsalt mägedesse, kohta, kus auto kõige tõenäolisemalt paikneda võiks. Alexil oligi õnne, mööda järsku mäenõlva üles ronides avastas ta lehtede ja klibu alla mattunud autovraki.

Kurvastavat vaatepilti nähes tekkis Alexil vaid üks küsimus – mismoodi Supra sellesse mahajäetud kohta küll sattus? Või miks see vrakk sinna vedelema jäeti? Miks omanik autot sealt ära ei viinud? Seda ei tea ka need, kes legendi edasi jutustavad. Kummitusauto oreool ei oleks ju täiuslik, kui faktid oleksid teada…

Kummitus-Supra valmistusaeg jääb vahemikku 1986-1993. Tõenäoliselt on vrakk vedelenud kõrvalises mäekurus juba aastaid. Ning kuigi auto kere on veel ühes tükis, ei saa sama öelda kabiini kohta. Muuseas, kabiinist leiab vihjeid, et selle Supraga on tõsisemalt sporti tehtud  – turvakaared ei ole veel ära mädanenud…

Keegi siiski on olnud auto asukohast teadlik, sest loodusega ühte sulavast Suprast on minema viidud nii istmed kui rool, ja vaevalt et see ämblike kätetöö on.  Avanev vaatepilt on nii kurb, et Alexi soovitab soojalt tõelistel Supra-fännidel ja nõrganärvilistel tema jäädvustatud reaalsust mitte vaadata.

Alexi Smithi video on pälvinud vastukaja. Keegi juutuuberitest teab, et kummitus-Supra sõitis mägedes teelt välja 1992. aastal. Õnnetuse põhjustas üleliigne kiirus. Sama inimene teab ka rääkida, et omanik, kes sai vaid põrutada, jättis auto õnnetuse järel lihtsalt maha. Toyota Supra aga polevat hülgamisest üle saanudki ja nii võib öösiti mägedest kuulda 1JZ mootori kurba möirgamist.

VAATA ALEXI SMITHI VIDEOST TOYOTA SUPRA KUMMITUST

[dropcap]LUGEJA KOMM [/dropcap]Taavi Lepik kirjutas meile Facebookis “Ma aitan natukene selle autovärgiga teid. Driftijate subkultuuris on kultusobjekt kerge ja väike AE86 Corolla/Levin/Trueno. Supra on raske ja suur maanteeauto ning legend sai alguse 90’datel MK4 mudeliga, kui sellised modifitseeritud masinad osalesid Jaapani kiirteedel illegaasetel öistel võistlustel, kus tihti kiirused oli 300 km/h + ja Euroopa eksootikaga sõitjad jäid enamasti kaotajaks.”

Taavi kommentaar tuli selle peale, et algses loos nimetati Suprat driftijate kultusautoks. Aga tõsi on, et oma raske kerega sobib ta paremini kähkusõitjate unedesse kui kergeid ja kiireid kaari joonistavate roolikunnide ilmasambaks. Aitäh, Taavi!

Lähde: Carbuzz / Noriyaro

KOMMENTEERI SIIN