Laupäev, 25. mai 2024
Tänavune London Motor Film Festival tõi poodiumile suurüllataja, Ungari Turbometal Motoblog-tiimi. Temperamentsed noormehed näppasid Tesla P85D videoga magusa peaauhinna otse Top Geari tiimi nina alt. Täiesti pahviks sai löödud nii publik kui auväärt žürii, kellest osa esimest korda elus teada sai, mis on Ungari ja kuidas seda süüakse.

Turbometali kamp teeb seda, mida paljud teised – autovideosid. Aga viis, kuidas nad seda teevad, lööb lõua laksuga lauale ja teeb kadedaks. Erinevalt kuulsatest ja rikastest tegijatest ei ole ungari filmitegijate käsutuses miljoneid, tegu on suhteliselt “no-budget” toodanguga, mille tugevus seisneb värskes idees ja oskuses see läbikomponeerida nii, et moodustuks ühtne, raju ja humoorikas tervik.

Auhinnatud Tesla P85D lühifilmis keskendutakse auto pöörasele kiirendusele: elamust valmistatakse põhjalikult ette, siis istuvad noored seitsmekesi Teslasse… ja läheb lahti! Et asi oleks põnevam, toimub ka 100 meetri jooksuvõistlus kohalikul spordiväljakul. Ühesõnaga, möll käib täiega ja see kõik on purki püütud profi pildiga ja lõigatud briljantselt kokku. Produtsendid üle maailma inisevad vaimustunult ja nõuavad: “Veeeeel!”

Võiduvideo siin, lükka ingliskeelne subtiiter peale, kui ungari keelest aru ei saa

Ungari Turbometali kutte saab jälgida Instagramis, praegu käib kõva pidu:

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Seda, et Top Gear ungari kuttidelt pähe sai, on tore kuulda – ammu oleks aeg! Kaua sa ikka jagad auhindu selle eest, et kõrgelt kinnimakstud härrad teevad seda, milleks leping neid kohustab – korralikke liikuva pildiga sõidulugusid? Aus olla, tahaks uut generatsiooni, värskeid ideid, midagi paaalju paremat…

Clarkson oma pundiga on jõudnud sinnamaale, et esimene #drivetribe on koos: 2000 kandidaadi seast valiti välja need, kes üle maailma kuulsatele inglise vanameestele autoteemalisi kaastöid saatma hakkavad. Kandideerijaid oli Eestistki, aga seekord kedagi siit välja ei valitud.

Meile lähim Drive Tribe kaasautor tuleb Soomest ja on üllatuslikult naisterahvas. 28-aastane piltnik ja videomeister Sara Näse peab ingliskeelset Getpalmd blogi ning on autoringkondades tänu oma eristuvale stiilile päris hästi tuntud. Sara on osa oma elust elanud Eestis, seega ei lähe tema tulevane Drive Tribe’iga seotus meist päriselt mööda – peaaegu et meie mees Havannas! Ja no ungarlastega oleme ju nagunii sugulased, eks…

Mis kõige toredam, ahastamiseks ja soigumiseks, et noored üldse enam autodest ei huvitu, pole põhjust! Kui on huvi, on ka idee; ja tulemuseks on puhas kuld! Vot nii tehakse autovideosid ja kirjutatakse neljarattalistest! Tehke järele või ostke ära! Või minge pensile, vanad peerud!

Turbometal Motoblog – toodangut saab vaadata siit, soovitame kohe eriti kuumalt!

Allikas: LMFF, Drive Tribe

2 kommentaari

  1. blank

    Vaatasin paar minutit, siis hakkas igav. Selline 2013 aasta parkuurimisvideode tase. Vormiliselt OK, sisu zero.

    • blank

      Mina vaatasin produtsendi pilguga – lahe idee ja kihvtilt teostatud, eriti kui panna see konteksti Eesti toodanguga. Värsked tegijad, ja kummardus, et sisuliselt no-budget teevad nii vägeva video. Sisust rääkides- mis sel Teslal siis nii sisulist olla saabki? Kiirendus. Just. Tasub vaadata poiste teisi asju ka. Terv, Ylle

KOMMENTEERI SIIN