Reede, 21. juuni 2024
Alates 2016. aastast Dubais töötava Eesti režissöör-produtsendi Jürgen Moori kõrvad paistavad mitme ägeda projekti tagant. Kui aga lisada talle külas viibiv Eesti monteerijast tsiklifänn, kes soovib töö kõrvalt kindlasti ka motikaga rajale pääseda, võib juhtuda huvitavaid asju…

Natuke mangumist ja mõned koostööd pakkuvad kirjad hiljem oldi platsis Dubai Autodrome ringrajal, et videot filmida. Jürgen ajas välja tehnika ja meeskonna, sealhulgas juhuslikult Dubais viibinud Saksa operaatori, kes teeb muuhulgas Porsche reklaame. Eelnimetatud mootorrattafännist monteerija Sander Somma võttis aga üle ka režissööriameti ning asutigi filmima.

Lõpp hea, kõik hea – mootorrattad ja sõiduvarustuse välja ajanud rajainstruktor sai oma ettevõtmisele reklaamvideo, motikafänn aga tempoka tööpäeva lõpus ka ise rajal sõita. Kui jõud taga, läheb ka kana mesipuusse – ja entusiasmi pinnalt sünnib väga äge asi.

Jürgeni ja Sanderi tööga aga Eesti osalus ei lõpe – video helirežissöör on Eestis pikalt elanud ja töötanud Ukraina päritolu Dmitry Natalevich. Trikke tegi kaamera ees aga hoopis Soome kaskadöör Arttu Stenberg. Millega koos hakkama saadi, näeb siit:

Meedia: WHAT IF

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN