Reede, 14. juuni 2024
Autoringkondades levib üks tore ütlus: kui Sul on võimalik Lotusega sõita, aga seda mitte endale osta, siis ära tee seda. Sa rikud kõik teised autod enda jaoks ära.

Loomulikult pidime seega tegema midagi lolli ja Lotus Eliset proovima! Aga veelgi enam – see oli tegelikult igati loogiline käik, sest minu kolmanda põlve MR2 on niigi “vaese mehe Lotuse” kuulsusega ning iga muudatus on teda Lotusele veelgi lähemale viinud.

Kerge, keskmootoriga, tagaveoline ja liiatigi isegi sama, 2ZZ-GE mootoriga! Seega pidi see katse lihtsalt juhtuma, rikkugugi või kõik autod edasiseks eluks ära.

Olgu kohe öeldud, et video sai üles filmitud juba 2020. aasta novembris ning vahepeal juhtus elu. Hea materjal ja südamelähedane teema jäi kauaks marineerima ning nagu tihemad lugejad vast teavad, on MR2 Spyder tegelikkuses juba videos näidatust palju edasi liikunud.

Kuid küsimus on õhus siiski: kas MR2 Spyderi saab modifikatsioonidega Elisega sarnaselt käituma? Või on asi lootusetu ja mõttekam on kohe Lotus osta?

Suur tänu Lotuse omanikule ning Tabasalu kardirajale – ilma teieta oleks kogu lugu palju mannetum tulnud.

Galerii

Meedia: Sten Ottep/Fifty Visual

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN