Neljapäev, 16. mai 2024
Londoni lähedal Essexis avas uksed maailma esimene hotell, mille vooluvajaduse katavad elektriautod – täpsemalt Hyundai Ioniq 5-d, mille üheks eripäraks on võimalus seda teiste seadmete energiaallikana kasutada.

See kasutusviis on nüüd saamas standardiks ka teistel elektriautodel, kuid veel eelmise aasta alguses oli Ioniq 5 üks teenäitajatest, seega valik hotelli “akupangaks” on igati kohane.

Hotell kannab nime Hotel Hyundai ning paikneb maalilise Eppingu metsa külje all. Tegu ei ole harjumuspärase hotelli, vaid pigem “kämping kohtub luksusega” stiilis pelgupaigaga, mis Ühendkuningriigis üha enam populaarsust kogumas on.

Hotel Hyundai

Hotellitööstus on üha jõulisemalt liikumas jätkusuutliku tuleviku poole ning kliendid on aina keskkonnateadlikumad. Klient on esimene, kes märkab näiteks hotellis tekkivaid toidu- ja plastikjäätmeid ning selle vähendamine on oluline üha rohkematele. Lisaks otsivad hotellid üha enam leidlikke ja uuenduslikke viise olla jätkusuutlikud, ja Hotel Hyundai on üks viisidest.

Hotel Hyundai, Doug Peters/PA Wire
Foto: Doug Peters/PA Wire

Hotell koosneb kolmest peamisest elemendist – luksuslikust majakesest, restoranist ja kinost. Hotelli loojad loodavad, et nende ettevõtmine inspireerib teisigi inimesi säästlikumalt puhkama.

Hotell on esialgu avatud vahemikus 19. oktoober kuni 5. november. Puhkusepaketti kuuluvad tervitusjoogid, kolmekäiguline õhtusöök, filmielamus ja luksuslik majutus koos hommikusöögiga. Praeguseks pole hotelli enam kohti saadaval, seega jääb soovijatel üle loota, et sarnaseid ettevõtmisi korraldatakse ka mujal.

Hotel Hyundai, Doug Peters/PA Wire
Foto: Doug Peters/PA Wire

Fotod: Doug Peters/PA Wire, Hotel Hyundai

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN