Neljapäev, 28. märts 2024
Elekter on uus normaalsus. Porsche, maailma ikoonilisemaid sportautotootjaid andis teada, et kahekordistab investeeringuid ning panustab aastaks 2022 hübriidajamiga ja täiselektrilistesse mudelitesse üle kuue miljardi euro.

Porsche on koostanud lähitulevikuks ambitsioonika ja ettevõtte ajaloos enneolematu arenguplaani: aastaks 2022 investeerib sportautode tootja elektromobiilsusesse üle 6 miljardi euro, fookusega nii pistikhübriididele kui täiselektrilistele autodele.

Porsche AG Nõukogu võttis selle otsuse vastu oma äsjasel koosolekul. “Me kahekordistame oma investeeringu elektromobiiilsuse arendamiseks umbes kolmelt miljardilt eurolt enam kui kuue miljardi euroni,” selgitab Oliver Blume, Porsche Juhatuse esimees.

“Paralleelselt Porsche sisepõlemisemootorite arendamisega paneme selle otsusega paika tähtsa sihi tulevikuks.” Arengukava sai oluliselt tuge kolme miljardi euro suuruse investeeringu näol materiaalsetesse vahenditesse ning pisut üle kolme miljardi euro näol arendustegevusse.

MISSION E, AGA KAUGELTKI MITTE AINUS

Täiendavast kolmest miljardist läheb ümmarguselt 500 mln eurot Mission E versioonidele ja täiendavatele arendustele, umbes miljard eurot olemasoleva tooteportfelli elektrifitseerimisele ja hübridiseerimisele, mitusada miljonit tootmisüksuste laiendamisele, pluss ligikaudu 700 mln eurot uutele tehnoloogiatele, laadimise infrastruktuurile ja nutimobiilsusele.

Zuffenhausenis, uues värvimistöökojas, ehitatakse parasjagu spetsiaalset autode koosteala ja konveierisilda värvitud kerede ja ajamite transportimiseks lõppkomplekteerimise sektsiooni.

Olemasolevat mootoritehast laiendatakse elektriliste ajamite tootmise jaoks ja luuakse ka keretööde üksus. Investeering on kavas ka Weissach Arenduskeskuse jaoks. Mission E projektiga seoses on loodud ligikaudu 1200 uut töökohta.

Täiselektrilise Mission E sportauto koguvõimsus on 600 hj, mis tähendab, et sel kulub oluliselt vähem kui 3,5 sekundit “nullist sajani” ning mõni sekund 80-120 km/h vahemiku võtmiseks.

Porsche elektriauto saab olema võimeline korduvalt kiirendama ja pidurdama ilma jõudluskaota ja selle sõiduulatus saab olema NEDC järgi 500 kilomeetrit. Laadimisaeg tuleb väga lühike: tänu 800-V pingele kulub 400 kilomeetri sõitmiseks laadimisele kõigest 15 minutit.

ULATUSLIK KIIRLAADIMISVÕRGUSTIK

Porsche koos Audiga esindab Volkswagen Gruppi Ionity’s, ühisettevõttes, mis on loodud koos autotootjatega BMW Grupp, Daimler AG ja Ford Motor Company.

Selle ettevõtte eesmärk on ehitada ja opereerida aastaks 2020 Euroopa põhimaanteedel 400 võimsat kiirlaadimisjaama. Võrgustiku ehitusega alustati 2017. aastal.

Täiendusena Ionity laadimisvõrgustikule saab Porsche edasimüüjate võrgust kiirlaadimise infrastruktuuri osa mitte ainult Saksamaal vaid kõikjal, kus ühtne standard rakendub.

PISTIKHÜBRIID ON PORSCHE EDULUGU

Uus Panamera tõi Porsche pistikhübriidi kolmanda generatsiooni kahes erinevas variatsioonis: mõlemal variandil on täiselektriline sõiduulatus kuni 50 kilomeetrit.

Lipulaev on Panamera Turbo S E-Hybrid – see auto pakub täiuslikku kombinatsiooni erakordsest jõudlusest ja maksimaalsest efektiivsusest, 4-liitrise V8 sisepõlemismootoriga, mis käib paaris võimsa elektrimootoriga.

Kokku on Turbo S E-Hybridi võimsuseks 680 hj. See on luksusklassi kõige sportlikum mudel – ja seda mitte hoolimata, vaid just tänu oma hübriidajamile.

Kliendid paistavad olevat väga rahul saadaolevate hübriidmudelitega: turule toomisest alates on ligikaudu 60 protsenti kõigist selle mudeliliini Euroopasse tarnitud sõidukitest varustatud nende kaasaegseimate ajamitega.

Saabuvate tellimuste hulgas oli nende sõidukite osakaal mõnedes riikides veel märgatavalt suurem ja Skandinaaviast tulnud tellimustest olid 90 protsenti selle ajamiga sõidukitele.

Allikas ja pilt: Porsche. Tõlkis: Kadi Rünkla

KOMMENTEERI SIIN