Reede, 14. juuni 2024
Hiina sõidukitootja BYD teatas täna, et on alustanud inseneride palkamisega oma esimese Euroopa akutehase loomise tarbeks – firma soovib keskenduda elektriautodele.

BYD ehk Build Your Dreams ei pruugi siinkandis käibenimi olla, kuid firmat toetab miljardär Warren Buffett ning eelmisel aastal müüdi 426 972 sõidukit, sealhulgas 189 689 elektriautot. Lisaks toodab BYD ka elektriautodele pooljuht- ehk ränikiipe ning üleilmset kiibikriisi arvestades on nad tõenäoliselt töösse uppunud.

Lisaks on BYD-il olnud aastaid elektribusse tootev tehas Ungaris, mille tootmismaht oli avamise hetkel 2017. aastal umbes 400 bussi aastas.

BYD bussitehas

BYD-i esindaja sõnas Reutersile: “Euroopasse akutehase rajamine on ettevalmistav samm selleks, et laiendada meie ettevõtmisi ja automüüki ka Euroopasse.” Tehase asukohta ega planeeritud tootmismahte pole mainitud.

Seega on käimas huvitav liikumine – enamus autotootjaid panustavad elektriautodesse ning Euroopa tootjad nagu VW AG soovivad endale ampsu maailma suurimast, Hiina turust. Hiina tootjad seevastu tulevad oma elektriautodega Euroopasse – CATL on oma tehasega VW AG koduväljakul Saksamaal.

Foto: BYD

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN