Reede, 1. märts 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ning tööstuse suundumuste üle.

Indrek käis oma uhke vanur-Volvoga iga-aastasel Volvo klubi kokkutulekul ja läbis seejuures ka Rakvere linna. Paraku on põhjust näpuga näidata ja Rakveret kiruda – miks?

Kütuserubriigis tuleb juttu nii langevast naftahinnast (Brenti barrel käis alla 100 USD), uuesti alla 2 euro kukkunud kütusehinnast, Läti oodatust vähem langenud hindadest ning juunikuus langenud kütusetarbimisest Eestis.

Teada on ka juuni uute autode müük Eestis, mis langes maiga võrreldes 27%. Klikinapsajast pealkirjaks hea küll, kuid tegelikkuses ei näita see midagi drastilist. Räägime lähemalt, miks.

Elon Musk on samuti kõvasti kõneainet pakkunud – muuhulgas Twitteri ostu (või mitte-ostu) ja sündimuse suurendamise propageerimise teemadel. Lisaks on Tesla kukkunud maailma särtsukatootjate edetabelis teisele kohale.

Uudismudeleid ka – tulemas on uus Volkswagen Amarok, Renault Kangoo ja Masteri elektriversioonid, Hyundai esitles kahte ägedat ideeautot, BMW aga hakkaski raha koorima istmesoojenduselt ning küsib selle eest nüüd kuumaksu.

Nädala proovisõiduauto oli Opel Grandland, nädala automõte aga puudutab liikluskindlustust. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

Foto: BMW

KOMMENTEERI SIIN