Teisipäev, 23. juuli 2024
LaitseRallyPargis kogunevad 30. juulil juba kuuendat korda 25+ aasta vanuses autod, et osa võtta “varsti veel vanemate” autode laagripäevast. Lisaks “kallikeste” näitamisele leiab aset hulk lustilisi mõõduvõtmisi. Nagu ikka jagub tegevust kogu perele.
Youngtimer Camp 2022 tegevusala plaan

Laitse rallipargis tänavu järjekorras juba kuuendat korda toimuv YoungTimer Camp kogub aasta-aastalt uusi fänne, tänase seisuga on end “üles andnud” osalema juba paarsada autot, aga oodatakse kuni kolmesadat.

Ainus tingimus end osavõtjaks registeerida ongi auto vanus – see peab olema vähemalt 25 aastat. Seega on oodatud kõik 1997 (! See alles oli ju!) ja varem registreeritud sõidukid ja nende omanikud.

Nii osalejate kui pealtvaatajate jaoks teeb YoungTimer Campi põnevaks just see asjaolu, et meist paljud veel mäletavad neid autosid ning mõnigi isend on siiamani kasutuses.

Registreerunud autode seast leiab nii 1980-1990ndatest pärinevaid nö tavalisi retrohõngulisi pereautosid kui ka vähem levinud kabriolette ja hoopis hinnalisemaid sportautosid.

Youngtimer Camp 2022 raames on LaitseRallyParkis avatud ka Automajas asuv vanaautode kollektsioon, laste liikluslinnak ja kardirada.

Külastajaid ootab lisaks ka kaubatänav, kus müüakse erinevaid autodega seotud tooteid-teenuseid, samuti ka sööki-jooki.

Näitusega paralleelselt toimub Laitse rallipargi asfaldirajal Time Attack sprindivõistlus, milles asuvad kiireimat ringiaega ja ühtlasi esikohta taga ajama sportlikumad osalejad. Lisaks toimub päeva vältel palju nii osalejatele kui ka külastajatele mõeldud mänge, mis on kõik otsapidi autodega seotud.

Päeva juhib Kristjan Ojang. Youngtimer Camp näituseautode seast valib eraldi žürii, koosseisus Tõnu Korrol (LaitseRallyPark), Andres Lell (Motor Union), Margus Pipar (Autoleht/AG), Neil-Peeter Sarevet (Benefit) ning Kristjan Sooper (Eesti Autospordi Liit), välja ka neljas kategoorias Parima Youngtimeri, Oldtimeri, Tuuningu ja Aasta Üllataja. Rahvahääletuse tulemusena selgub publiku lemmik.

Youngtimer Camp 2022 avab väravad pealtvaatajale kell 11.30, Time Attacki sprindivõistlus saab alguse kell 14.00, kogu päev kulmineerub autasustamisega kell 17.00, mille raames antakse üle LaitseRallyPargi enda ja toetajate poolt välja pandud auhinnad näituseautodele, seda koguni viies kategoorias ja lisaks premeeritakse sprindivõistluse kahe klassi esikolmikuid.

Pilet pealtvaatajale on hinnaga 15€ (parkimine hinnas), kuni 12-aastastele on üritus tasuta. Ei muud kui tuleb oma “mitte nii vana” auto läikima lüüa ja kohale sõita!

This slideshow requires JavaScript.

Pildid: Laitse rallipark rallifotod.eu/ Pille Russi loal.

KOMMENTEERI SIIN