Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Genfi autonäitusele akrediteerunud ajakirjanikud ei ole ametlikku teadaannet näituse ärajäämise kohta veel saanud, aga vastavalt Šveitsi võimude keelule korraldada suurüritusi, on korraldajad otsustanud 90. juubelinäituse ära jätta. Märtsi lõpus algama pidanud innovatsiooniüritus lükati edasi septembrisse. Koroonaviirus on oma laamendamisega jõudnud autotööstuse mekasse.

Koroonaviiruse levimise tõttu jääb rahvusvaheline Genfi autonäitus, mis tänavu oleks järjekorras kaheksakümnes, ära. GIMS kodulehel oli veel 28. veebruari pärastlõunani teade, et korraldaja jälgib olukorda ning rakendab kohapeal kõiki hügieenimeetmeid, et vähendada koroonaviiruse leviku ohtu.

Välismeedias anti Genfi näituse ärajäämise kohta esimest korda teada reede keskpäeval. Kella kahe ajal jõudis ametlik kinnitus ka GIMSi lehele.

Palexpo näituseala kõneisik ütles, et tegu on force majeure olukorraga ning kuna tegu on väga suure näitusega, ei ole võimalik seda ka hilisemasse aega nihutada. Maurice Turettini, näituse juhatuse liige lisab, et loodab eksponentide ja külastajate mõistvale suhtumisele:”Inimeste tervis on kõige tähtsam.”

Rahvusvaheline innovatsiooninäitud Exhibition of Inventions lükati septembrini edasi ja sinna oodatakse autotootjaid, kellel on ette näidata tulevikukütustel nagu elekter ja vesinik sõidukeid ning isejuhtivaid tehnoloogiaid. Iseasi, kui palju on neid tootjaid, kes kogu näitusega kaasneva ettevalmistustöö uuesti läbi tahaksid teha. 

Praegu tundub, et näitusele pileti ostnud saavad piletiraha tagasi küsida, aga reisikulud tuleb kanda kahjumisse, force majeure olukord tähendab korraldajatest ja vedajatest sõltumatut hädaolukorda, mida kindlustuspreemia ei kata.

Eksponendid, kes on kohapeal oma näitusealasid ehitanud, peavad kulutused korstnasse kirjutama. Korraldaja sõnul on Šveitsi valitsuse kehtestatud rohkem kui 1000 inimesega ürituste korraldamise keeld eriolukord, kahju kannatavad kõik ja sellega tuleb paraku leppida.

Kaanepilt: Mindaugas Plukys

KOMMENTEERI SIIN