Reede, 19. aprill 2024
Laupäeval toimus kiirendus- ja driftihooaja avaüritus Avalaks 2022. Kui varasematel aastatel on populaarse ürituse asukohaks olnud Kiltsi lennuväli, siis sellel aastal toimus see esmakordselt Piibe maanteel.

Ürituse teeb erakordseks kompaktsus, kus kiirenduse ja drifti stardid toimusid samalt stardijoonelt. Kiirendusrada kulges 402 meetrit ehk täpselt veerandmiil mööda maanteed, driftirada keeras vasakule kõrvalalale.

Avalaks 2022

Trennipäevast võttis osa ligikaudu 160 sõitjat ja kokku tehti päeva jooksul üle 400 stardi. Kiirendusrajal sõitis nii kogenud tsikli- ja kiirendussportlasi kui palju uusi huvilisi väga kiirete tänavaautodega BMW M-seeria mudelitest ja Ameerika muskelautodest Ferrarideni välja. Kohal oli ka Eesti kiireim mees Andres Arnover, kes sõitis sellel korral oma suure Jeep’iga välja autode kiireima aja 10,9 sekundit.

Driftialal võis näha palju uusi sõitjaid, kes tulid proovima ja kätt harjutama, sest juba 7. mail toimub tänavaautode klassi esimene Eesti karikavõistluste etapp Kehala Ringrajal.

Kohal olid oma võimsaid võistlusautosid testimas ja rahvale vaatemängulisi sõite pakkumas ka Semipro- ja Pro-klassi sõitjad, kellest päeva parima trajektooriga driftisõitjaks tunnistati Michael Reiljan.

Päeva lõpetas populaarne rehvipõletamise võistlus Burnout King 2022, kus pandi proovile sõitjate osavus ja hääle sai anda ka rahvas. Kokku võttis võistlusest osa 10 sõitjat. Sellel korral viis karika koju Reino Kolk Vääna Garage Drift Teamist. Esimese naisena võistluse ajaloos sai auväärse teise koha Marge Kesküla, kes sai ka tiitli Burnout Queen. Kolmanda koha saavutas Eduard Belov.

Lisaks kiirendusele ja driftisõitjatele oli kohal ka Estonian Car Club Tuning, pakkudes pealtvaatajatele silmailu tuuningautode näitusega. Traditsiooniliselt jagati ka parimatele auhindu. Näituse parimaks oli sellel korral Ardi Kiigske kameeleonvärvi BMW 523 (F10), teise koha saavutas Aivar Õunapuu oma valge Mercedes-Benz CL600-ga ja kolmanda koha ning naiste lemmiku tiitli sai Rasmus Kitse kollane kabriolett BMW 325i.

Autoklubisid oli sellel aastal kokku neli, nendest populaarseimaks Mustangcartel.est, kes tunnustati Avalaks 2022 silmapaistvamaks autoklubiks.