Laupäev, 13. juuli 2024
2024. aastal algab uue, Fiat 500L-i asendava elektriauto tootmine ja hiljem võib lisanduda veel üks mudel. Uusi elektriautosid hakatakse ehitama Serbias, Kragujevaci tehases.

Möödunud nädala neljapäeval kirjutasid Stellantise tegevjuht Carlos Tavares ja Serbia president Aleksandar Vucic alla lepingule, mille kohaselt investeeritakse tehases elektriautode tootmisse 190 miljonit eurot.

Uus, veel nimetu 500L-i järglane jõuab tootmisse 2024. aasta algusest. Sellele hiljem lisanduva mudeli osas ollakse napisõnalised, kuid Tavares sõnas, et selle platvorm sobib suurepäraselt kompakt- ja väikeautode segmenti. Autoajakirjandus kahtlustab, et tegu on Panda elektriversiooniga.

“Uus elektrisõidukite platvorm sobib A-, B- ja C-segmendi autode loomiseks ning parandab meie brändide keskkonnasõbralikku liikuvust, eriti linnas,” sõnas Tavares.

Stellantis loob lähiajal kokku neli platvormi, mida kasutada nii uute elektrisõidukite kui ka sisepõlemismootoriga autode jaoks. STLA Small ja Medium lähevad kasutusse peamiselt Citroëni, Peugeot’, DS-i, Opeli, Fiati ja Lancia mudelitel. STLA Large on mõeldud Alfa Romeo, Dodge’i, Chrysleri ja Jeepi suuremate autode jaoks, STLA Frame aga saab aluseks Rami ja Jeepi redelraamil maasturitele.

Serbia tehasesse investeerimine aitab Stellantise lähemale oma eesmärgile müüa kümnendi lõpuks Euroopas ainult akuelektriautosid. Fiati mudelivalik peaks täiselektriliseks muudetama 2025 ja 2030 vahel.

Varasemalt Zastava Automobili kontserni jaoks Yugo autosid tootnud tehases on Serbia riigil 33% osalus. President Vucic sõnas, et kohalike ostjate meelitamiseks tuleb varem elektriautosid mitte tootnud riigi laadimistaristut jõuliselt täiendada ning omaks võtta uus energiapoliitika.

“Meil on vaja odavamat elektrit ning selle jaoks vajame rohkem taastuvaid energiaallikaid,” sõnas Vucic.

Foto: Stellantis

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN