Teisipäev, 23. aprill 2024
Uus Lexus NX teenis sõltumatu Euro NCAP-i turvalisuse testis välja maksimaalsed viis tärni. Hinnang anti neljas kategoorias: täiskasvanud reisija, lapsreisija, jalakäija ja ohutussüsteemid.

Uus NX, mille arvustust saad lugeda siit, saavutas 83% hinnangu täiskasvanute turvalisuses, 87% lapsreisija ja 83% jalakäijate ohutuses ning 91% teenis mudel välja ohutussüsteemide eest. Võrreldes varasema NX-iga on seega ohutussüsteemide hinnang tõusnud koguni 20%. Tulemused kehtivad võrdselt nii iselaadiva NX 350h kui ka pistikhübriidi NX 450h+ kohta.

Lexus on märkimisväärselt täiustanud oma aktiivsete ohutus- ja juhiabisüsteemide valikut ja funktsionaalsust, et need suudaks tuvastada veelgi rohkem erinevaid riskantseid olukordi. Näiteks suudab kokkupõrke ennetussüsteem (PCS) millimeeterlaineradari ja kaamerasüsteemide uuendamise tulemusena tuvastada nüüd auto trajektoorile jäävaid jalakäijaid ja mootorrattaid. Samuti pakub see senisest paremat kaitset ristmikul pööramisel ning aitab kindlaks teha kokkupõrkeohtu eesolevate sõidukite, jalakäijate või jalgratturitega.

NX on ühtlasi esimene Lexuse mudel, mis võttis kasutusele uue hädaolukorra abisüsteemi. See tunneb kohe ära, kui juht kaldub takistuse (näiteks teel oleva jalakäija või auto) vältimiseks rajalt kõrvale ning aitab juhti sõidurajal manööverdamisel. Need ja teised kokkupõrke ennetussüsteemi täiustused on oluliselt vähendanud õnnetuse riski sarnases olukorras.

NX-i ohutussüsteemid pakuvad ka enamat kui on tarvis Euro NCAP-i kriteeriumite täitmiseks. Näiteks on maailmas esimesena võetud kasutusele e-Latch, mis ühendab ukse avamise pimeala monitoriga: kui pimeala monitor tuvastab sõidukeid vms tagantpoolt lähenemas, takistab süsteem ukse avanemist, et vältida võimalikku õnnetust.

Lexus Safety System + sisaldab uuendatud kohanduvat kiirushoidikut, mis suudab varasemaga võrreldes veelgi kiiremini reageerida eesolevate sõidukite rajavahetustele, hoida kurvides sujuvamat sõidujoont ning kohendada kiirust juhile loomulikumal viisil.

Kuigi Lexus Safety System + on Euroopas uue NX-i standardvarustuses, saab kõrgema varustustasemega valida ka laiendatud ohutuspaketi. See sisaldab sõidurajavahetuse abisüsteemi (LCA), mis võimaldab suunatulede sisselülitamisel automaatset juhtimist rajavahetusel, samuti eest ristisuunas läheneva sõiduki hoiatussüsteemi, mis kasutab radarit, et tuvastada ja hoiatada juhti vasakult ja paremalt lähenevate sõidukite eest väiksematel ristmikel.

Foto: Lexus

KOMMENTEERI SIIN