Kolmapäev, 12. juuni 2024
ÜRO järgmises aruandes plaanitav tegevuskava sisaldab lisaks heitmete vähendamise plaanidele ka mitmeid uusi heitmeeemaldustehnoloogiaid.

Imperial College Londoni kliimateadlane ja ÜRO valitsustevahelise kliimamuutuste nõukogu kaasjuhataja professor Jim Skea kinnitas, et aprilli alguses avalikustatav aruanne keskendub heitmete vähendamiseks ka erinevatele eemaldusmeetoditele.

Tema sõnul varieeruvad 3000-leheküljelises aruandes lahendused alates puude istutamisest ja muudest agraarsetest ettevõtmistest kuni moodsate, süsihappegaasi atmosfäärist välja imevate seadmeteni. Skea sõnas, et aruande eesmärk oli kaardistada kõikvõimalikud lahendused ja nende mõju.

Skea lubab, et vastukaaluks eelmise aruande maailmalõppu ennustavale toonile on uus aruanne positiivsem. Ta loodab, et aruandes välja toodud ühiskondlikud motivaatorid on piisavad, et süsinikueemaldusmeetodeid laiemalt kasutusele võtta.

Skea peab väga oluliseks rõhutada, et inimesed on oma tegevusega kliimasoojenemist põhjustanud, kuid meie võimuses on ka midagi muuta. Mis aruandele järgneb, sõltub juba umbes 200 maailmaliidri pikkade läbirääkimiste tulemustest.

Foto: Climeworks, üks esimesi CO2 püüdureid

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN