Teisipäev, 16. juuli 2024
1. aprillist alustavad kiiruseületajate pildistamist kaks uut kiiruskaamerat: üks Harjumaal, Tuulna külas ja teine Rakvere-Haljala maanteel. Peagi jõuavad lõpule ka kaamera seadistustööd Tallinna – Rapla – Türi maanteel. Rohkem tänavu uusi kaameraid paigaldada pole plaanis.
Kuvatõmmis Tarktee rakendusest: kõik kiiruskaamerad on kaardil

1. aprillil käivitab Maanteeamet kaks uut kiiruskaamerat, mis saadavad kiiruseületajatele automaatse trahviteate. Üks mõõtekabiin asub Harjumaal Lääne-Harju vallas Tuulna külas ning teine mõõtekabiin Lääne-Virumaal Rakvere vallas. Seadistus- ja häälestustööd on tehtud ning liikluskorraldus on viidud vastavusse uute oludega.

Harjumaa kiiruskaamera asub Tallinna–Paldiski maantee 35,9. kilomeetril ning mõõdab kiirust Tallinna–Paldiski suunal, Lääne-Virumaa kiiruskaamera asub Rakvere–Haljala maantee 3,3. kilomeetril ning mõõdab Rakvere poole. 

Maanteeamet on tänavu paigaldanud veel ühe uue kiiruskaamera Tallinna–Rapla–Türi maantee 26. kilomeetrile – selle kaamera seadistus- ja häälestustööd veel jätkuvad.

Rohkem kiiruskaameraid tänavu paigaldada pole plaanis. Üle Eesti on kokku 69 kiiruskaamerat, neist valdav osa  – 67 – mõõdavad kiirust riigiteedel. 2 kaamerat jälgivad liiklust Tallinnas, Kristiine ristmikul. Viis kaamerat suudavad mõõta kiirust mõlemas suunas. 

Kõikide statsionaarsete kiiruskaamerate asukohad leiab Maanteeameti kaardilt ja Tarktee.ee rakendusest

Loe, millised on riskifaktorid liikluses lisaks kiirusele

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN