Esmaspäev, 15. juuli 2024
Täna vallutasid Tartu Rakendusliku Kolledži (VOCO) Põllu tänava hoone ümbruse traktorid, veokid, autod ja teised ägedad masinad. Kooli autoosakond korraldas tehnikapäeva, et kokku viia tulevased tööandjad ja õpilased ning tõsta õpilaste teadlikkust valitud erialade suhtes. Kohale tuli ligi 30 ettevõtet.

Tartu Rakendusliku Kolledži ürituse peakorraldaja ja kutseõpetaja Timo Marjamägi sõnul loodi selline ürituse formaat, et lihtsustada õpilastele esimese praktikakoha ning hiljem ka töökoha leidmist. “Tööandjad otsivad tikutulega uusi meistreid, kellel lisaks teoreetilistele teadmistele on ka oskused, võimekus ning motivatsioon vajadusel juurde õppida. See on hea võimalus luua väärtuslikke kontakte juba koolitee alguses,” sõnas Marjamägi.

Toyota Baltic AS Koolitusjuhi, Eva Ainsoo sõnul on selline tehnikapäeva algatus tänuväärne, andes võimaluse tööandjal ja tuleviku tippspetsialistil omavahel kohe karjääri algfaasis kokku saada. “Koostöös meie Toyota edasimüüjate, Elke ja Amservi esindustega on meil hea võimalus panustada tehnika- ja tehnoloogiahuvilise noore õpiteekonda, pakkudes stipendiumit koos praktikakohaga, võimaldades seega õpilastel koheselt ka võimalike tööandjatega lähemalt tutvuda,” sõnas Ainsoo.

Tartu Rakendusliku Kolledži tehnikapäev

Tartu Rakenduslikus Kolledžis ei ole varasemalt nii suuremahulist üritust ettevõtjatega koostöös korraldatud. Tehnikaga tutvuma ning ägedat hommikupoolikut veetma oli oodatud ka linnarahvas.

Üritusel osalesid Amserv, Autospirit, City Motors, Catwees, Inchcape, Topauto, Autoekspert ja Liqui Moly, Baltem, Kaitsevägi, Volvo Trucks, Reginett, Scania, Veokikeskus, Tarfurgo, Magnetic MRO, Car Restoration, CarBox, Tatoli, Agriland, Baltic Agro Machinery, Veca Kommerts ja Carring.

Tartu Rakendusliku Kolledži tehnikapäev

Foto: Helina Hansar

KOMMENTEERI SIIN