Reede, 14. juuni 2024
Toyota alustas äsja uute Toyota Proace City Electricu ja Proace City Verso Electricu eelmüüki ning avalikustas elektriliste mudelite hinnad. Uued mudeliversioonid jõuavad Eestisse selle aasta augustis.

Laiendatud mudelivalikusse kuuluvad kaubikud ja viie- kuni seitsmekohalised Verso-mahtuniversaalid. Uued mudelid sobivad ideaalselt näiteks autoparki või väiksemale ettevõttele, kes vajab võimekat ja töökindlat transpordivahendit ning soovib vähendada negatiivset mõju keskkonnale.

Toyota Proace City Verso

Mudelite puhul on erilist rõhku pandud praktilisusele ja seda ei vähenda ka elektrienergia kasutamine. Nii vastab elektriliste sõidukite mahutavus ja kandevõime sisepõlemismootoriga mudelitele: kuni 4,4 m³ ja 800 kg. Maksimaalne kandevõime on kuni 800 kg lühikese teljevahega ja kuni 750 kg pikema teljevahega mudeli puhul. Nii elektrilised kaubikud kui Verso mudelid suudavad järelhaagisel vedada kuni 750 kg.

Täiendava kindlustunde tagamiseks kaasneb iga Proace City Electricu ja Proace City Verso Electricuga 5-aastane tasuta hooldus.

Jõuülekanne ja jõudlus

Proace City Electric mudelitel on 136 hj/100 kW esirattaid juhtiv elektriajam. Liitiumioonaku asub kaubaruumi põranda all, vähendamata seejuures kaubaruumi. Aku 216 elementi paiknevad 18 moodulis ja annavad mahuks 50 kWh. See võimaldab tippkiirust 135 km/h ja 260–280 km pikkust sõiduulatust WLTP-tsüklis.

Toyota Proace City Electric

Kõik Proace City Electric mudelid on varustatud 11 kW kolmefaasilise sisseehitatud laadijaga (OBC). Sõidukiga kaasneb nii kodune laadimiskaabel (seinapistikust) kui ka Wallboxi laadimiskaabel (Mennekes-tüüpi). Seejuures saab kodulaadijast kolmefaasilise 11 kW-lise OBC-ga aku täis laadida vaid viie tunniga. Kui sõiduk on ühendatud 100 kW alalisvoolu kiirlaadijaga, saavutatakse 80% täituvus vaid 30 minutiga.

Mitmekülgsed ohutus- ja juhiabisüsteemid

Kõikide Proace City Verso Electric mudelite standardvarustusse kuuluvad laiaulatuslikud Toyota Safety Sense aktiivohutussüsteemid, mis on oma klassi parimad. Funktsioonide hulka kuuluvad kokkupõrke-eelsed pidurdussüsteemid, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus, liiklusmärkide tuvastus ja juhi tähelepanu hajumise hoiatus.

Proace City Electricu hinnad algavad 37 000 eurost ja Proace City Verso Electricu hinnad algavad 38 650 eurost.

Fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN