Kolmapäev, 29. mai 2024
16-aastane arvutimängude fänn Matten Pedak, kes meile ennegi vidinatest kirjutanud (siin näiteks Garmin Venu 2 nutikell ja siin OnePlus 7T nutitelefon), võttis seekord ette hoopis AOC mängurimonitori, mis loodud koostöös Porsche Design’iga.

Porsche Design AOC Agon 27” on väga eriline monitor ja seda juba alates esimesest kohtumisest, kui monitor kastist välja võtta. Samasse klassi kuuluvate rivaalidega võrreldes on PD27 disain lihtsalt nii silmapaistev. Ja kas olete kohanud monitori, mille kõlaritest sisse lülitades Porsche mootorimürinat kostab? Mina nüüd olen.

Porsche Design AOC Agon

Monitori lauale tõstes on aru saada, et tegemist on väga kvaliteetse tootega. Komplekti kuuluvad monitor, selle metallist jalg ning eraldiseisev pult, mis kokku kaaluvad 8,9 kg. Ja nagu öeldud – kui monitori esimest korda sisse lülitad, kõlavad kõlaritest Porsche hääled. See võib alguses väga ära ehmatada, ent edaspidiseks saab „mootorimüra” menüüvalikutest ka välja lülitada.

Monitori jala disainimisel on võetud inspiratsiooni Porsche võidusõiduauto puurist, mis kaitseb autosistujaid õnnetuse korral. Metallist jala disain on tugev, stiilne ja väljapeetud. Monitor on ise ka eriline – 1000R kurviga ehk monitor kaardub justkui mängija ümber. Parima vaatenurga ekraanile saab umbes meetri kauguselt.

Porsche Design AOC Agon

Üht väikest probleemi siiski nägin – puudub kinnitus monitori seinale paigaldamiseks. Ja samuti pole võimalik lauale toetuvat jalga eemaldada. Minu mureks oli see, et minu kirjutuslaua sügavus ei ole piisav ning nii asetus jalg sujuvalt mu hiirematile. See oli veidi tüütu, sest kuna olen madala hiiretundlikkusega mängija, liigutan hiirt suurema amplituudiga ning seega lõin pidevalt hiirt või sõrmi vastu monitori jalga.

Seda muidugi ei juhtu, kui veendute, et teie laud on piisavalt sügav. Ja muidugi pole see ka ainus monitor, millega võib sarnast probleemi ette tulla. Mina õppisin vigadest ning tuleviku tarbeks vahetasin oma arvutilaua nüüd oluliselt suurema plaadiga laua vastu välja.

Monitori disain

Monitor on kena disainiga – LED-valgustus on monitori seljal ja all ning nende värvi on võimalik muuta vastavalt enda soovile. Allanäitaval LED-il on kaks logo, mida on võimalik kuvada: AGON ehk AOC kõrgema klassi mänguritele suunatud monitoride seeria logo või teise variandina Porsche Design’i kavalalt silmapaistev logo, kus P ja D on ühte liidetud.

Monitoriga kaasas olev pult (mis on pigem lausa pisikese klaviatuuri moodi) on monitori sätete muutmiseks, sellega saab muuta kõiki tulesid, vahetada režiime ning seada monitori värve. Selleks tuleb minna sisse ehitatud sätetesse või ekraanile kuvatavasse OSD menüüsse, mis on algselt pandud paremale poole nurka. Nii saab kohe eksperimenteerida, kuidas ja mida seade muudab.

Porsche Design AOC Agon

AOC Agon 27” vs minu monitor (mis paraku selgelt kaotas)

AOC monitorile on sisse ehitatud kaks kõlarit võimsusega 5W. Ma ei soovita neid küll kõrvaklappide asemel kasutada, ent peab tunnistama, et siiski saavad need oma tööga paremini hakkama kui mingid 30-eurosed kaubanduskeskuses müüdavad tundmatu firma arvutikõlarid. Toiteplokk on eraldi ja seegi on minu silmis miinus, kuigi kokkuvõttes monitori ülejäänud plusse arvestades väike asi.

Ja nüüd siis võrdluse juurde! Minu igapäevane monitor on MSI MAG272C. Esimese katse ehk pildikvaliteedi võrdluse võidab väga kergelt AOC PD27 ning seda paraku nii värvi, heleduse kui ka resolutsiooniga. Minu igapäevane monitor on 165 Hz värskendussagedusega ja et võrdlust ausamaks teha, panin ka AOC ajutiselt 240 asemel 165 Hz peale. Aga ka selle võistluse pani AOC PD27 kinni ning seda tänu oma reaktsiooniajale.

Pärast neid teste tundsin, et oleksin võinud oma monitorile mõeldud raha kahekordistada ja endale kohe alguses PD27 osta, mis on igati oma hinda väärt ja rohkemgi. Pidin tunnistama oma monitori allajäämist kõigis aspektides.

Porsche Design AOC Agon

AOC Agon 27” tehnilised näitajad:
 • Diagonaal: 27”
 • Kõverus: 1000R
 • Eraldusvõime: 2560×1440 pikslit (QHD)
 • Ekraani tüüp: VA
 • Heledus: 550 cd/m²
 • Reaktsiooniaeg: 0,5 ms (MPRT)
 • Värskendusaeg: 240 Hz
 • Maksimaalne kontrast: 80M:1
 • Vaatenurgad: 178°/178°
 • Energiatarve: 53W
 • Monitori ühendused: 2x HDMI 2.0; 2x DisplayPort 1.4
 • Värviruumi katvus sRGB: 119%
 • Hind 649€

Fotod: AOC/Porsche Design

KOMMENTEERI SIIN