Teisipäev, 18. juuni 2024
Trükisooja Qashqaid sai näha Lasnamäel, Fakto auto esinduses. Mida me seni selle kohta teame?

Hetkel on Baltikumi peale näitamiseks vaid üks värske Qashqai. Tegu on mudeli kolmanda põlvkonnaga, mis avalikustati alles hiljuti, selle aasta 18. veebruaril.

Uus Qashqai on ehitatud Renault-Nissani grupi CMF-C platvormile. Varsti pole enam vaja öeldagi, et eelkäijaga võrreldes on see nii jäigem (41%) kui kergem – kui see nii poleks, oleks midagi valesti. Auto enda mass pole veel teada, kuid näiteks kõik uksed, esitiivad ja kapott on kerguse nimel tehtud alumiiniumist ja toovad koos šassiiga 60 kg säästu.

Kuna Nissan suunab sarnaselt teistele tootjatele fookust üha enam elektri suunas, ongi kergus ning aerodünaamika tõusnud prioriteetide nimekirjas kõrgemale kohale, kuna elektriauto sõiduulatus on nendele ning ka veeretakistusele palju tundlikum.

Ajamivalikusse kuuluvad nii esi- kui nelikveolised mahehübriidid, pistikhübriide ei tule. Järgmise aasta kevadel jõuavad Eestisse ka Jaapanis väga populaarsed e-Power mudelid, mis liiguvad edasi elektriajami jõul, kuid voolu toodab generaatorina toimiv 1,5-liitrine ridaneli. Siiski lubatakse bensiinimootori pealt sõitmisega võrreldes kolmandiku võrra väiksemat kütusekulu ning paremat ja sujuvamat sõidudünaamikat.

Kolmanda põlvkonna Qashqai lubab kasvatada kasutus- ja sõidumugavust mitmel rindel: eesistujad saavad näiteks valida masseerivad istmed, tagauksed käivad lahti pea 90-kraadise nurga alla, et näiteks lapsetooli paigutamine oleks hõlpsam.

Ruumikus on ka tagaistmel hea, pealae ja auto lae vahele jääb mõnusalt ruumi ka pikematel reisijatel. Pagasiruum pakub mitmetasandilist põhja, mille plaate saab ka vaheseintena kasutada.

Parandatud on ka nähtavust – esituled on segmentidega maatriks-LED-id, mis vastutulija pimestamise vältimiseks oskavad elemente välja lülitada. A-piilar on eelkäijaga võrreldes kitsam ning peeglid kinnituvad nähtavuse parandamise eesmärgil uste külge, mitte piilarile nagu esimesel ja teisel põlvkonnal.

Sõitjateruumis on uus 9-tollise ekraaniga multimeediasüsteem (eelmisel 7 tolli), valmidus on nii Google Assistant’i kui Amazon Alexa toel ka hääljuhtimiseks. Esiklaasinäidik aga on 10,8 tolli juures väidetavalt segmendi suurim. Huvitaval kombel pakub juhtmevaba telefonilaadija suuremat laadimiskiirust kui juhtmega – saba otsas 12V, telefoni keskkonsoolis hoiustades saad aga lausa 15V.

Proovisõitudeks on uued Qashqaid valmis juulis. Täpset hinnakirja pole veel teada.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN