Jaguar esitleb uut erimudelit F-Pace SVR

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jaguar esitleb oma uut erimudelit F-Pace SVR, mis on tavamudeliga võrreldes veelgi kiirem ja viimistletum. Jaguari SV (Special Vehicle) osakond on uuendanud nii tehnikat, tarkvara kui disaini, pakkudes ka luksuslikku interjööri.

„F-Pace SVR originaalversioon oli vägagi kõnekas, see võeti klientide poolt hästi vastu ning sai läbi aegade enimmüüdud Jaguar SV tooteks. Uus versioon tugineb selle edule, pakkudes lisaks arvukalt täiustusi,“ ütles Jaguari Baltikumi turundusjuht Justė Šataitė.

Kiirem auto, suurem keskkonnasääst

Uus F-Pace SVR on saadaval 5-liitrise ülelaadimisega V8 bensiinimootoriga, millel võimsust 550 hj ja pöördemomendiks 700 Nm – kasv võrreldes eelmise mudeliga on 20 Nm.

F-Pace SVR suudab kiirendada 0–100 km/h kõigest 4 sekundiga ehk kolm kümnendikku kiiremini kui varasem mudel, tippkiirus on aga kasvanud 286 kilomeetrini tunnis.

Jõuülekandel on nüüd sama hüdrotrafo, mida kasutatakse Jaguar XE SV Project 8 puhul. Hoolimata kasvanud sooritusvõimest paiskab auto õhku iga kilomeetri kohta 6 grammi vähem süsinikdioksiidi. Keskmiseks kütusekuluks lubatakse 12,2 liitrit “sajale”.

Muudatused sõidurežiimides ja veermikus

Uuendatud on ka sõidurežiime ning lisatud stardiabi funktsioon „Dynamic Launch“. Autol on ka uus elektriline roolivõimendi, mis tagab juhile vahetuma tunnetuse.

Samal ajal on F-Pace SVR-iga mugavam ja mõnusam sõita ka rahulikus tempos, ilma et kannataks kiireks sõiduks mõeldud dünaamika. Mugavama sõidu väiksematel kiirustel aitavad tagada uuendatud adaptiivne vedrustus ja puksid.

Adaptive Dynamics vedrustustehnoloogia tagab täpse ja dünaamilise seadistuse sujuvaks sõiduks, Configurable Dynamics režiim võimaldab juhil seadistada sõidukit aga oma isiklike eelistuste järgi. Dünaamilises sõidurežiimis on võimalik kuvada ka G-jõudude näidikut, jõu-ja väändegraafikut ja stopperit näiteks ringiaegade mõõtmiseks.

Uuendatud on ka F-Pace SVR pidureid – ees on 395 mm ja taga 396 mm kaheosalised pidurikettad, pidurite tööd toetab elektriline pidurivõimendi Power Booster. Sellest tulenevalt pakub piduripedaal paremat tagasisidet ning vajab reageerimiseks väiksemat vajutust. Pidurdamist parandavad ka pidurite täiustatud jahutus ja sõiduki üldine aerodünaamika.

Areng peitub detailides

Jaguari 5-liitrine ülelaadimisega V8 bensiinimootor töötab üheskoos sujuva kaheksakäigulise automaatkäigukasti ja standardvarustusse kuuluva intelligentse nelikveoga.

„Üleminek Jaguari uuele elektrisõidukite arhitektuurile andis meile võimaluse iga komponent uuesti üle vaadata, nii kasutasime võimalust peenhäälestada ka sõidukogemust, et see tunduks veelgi fokusseeritum ja rafineeritum. Tuhanded pisimuudatused viivad F-Pace SVR-i uuele tasemele,” rääkis masina peainsener Paul Barritt.

Uue F-Pace SVR-i disain on inspireeritud SV autospordikogemusest, seda näiteks täiustatud aerodünaamika näol, kus õhuvooluavad annavad mootorile ja piduritele lisajahutuse.

Muudatused annavad autole ka suurepärase aerodünaamilisuse – õhutakistustegur on 0,36 (eelmisel mudelil 0,37 Cd) ning aerodünaamilist tõstejõudu on vähendatud 35%. Lisaks täiustavad õhuvoolusid taltsutavad elemendid ka auto esteetikat.

Kõrgtehnoloogilised uuendused interjööris

Uue F-Pace SVR sisemus on terviklikult uusi materjale kasutades ümber kujundatud – sõitjateruumist leiab Alcantarat, Windsori nahka, eebenimusti kontrastõmblusi ja harjatud viimistlusega alumiiniumi. Lisavalikuna on võimalik saada ka süsinikkiust elemente.

Valikus on ka semianiliin-nahast sportistmed, mille seljaosa kaunistavad Jaguari logost inspireeritud teemanttikandid ja mille peatugedel on reljeefne SVR-logo. Uue rooli käiguvahetuslabad on valmistatud hea haarduvusega tsinksulamist.

Uus F-Pace SVR pakub kõiki uusimaid ühendus- ja tarkvarauuendustehnoloogiaid, mis olid esindatud F-Pace’il. Nende hulka kuuluvad intuitiivne ja üle veebi uuendatav Pivi Pro info- ja meelelahutussüsteem, aktiivne teemürasummutus, täiustatud juhiabisüsteemid ning lisavarustusena pakutav juhtmevaba laadimise alus.

Meedia: Jaguar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.