Teisipäev, 16. juuli 2024
Jeep laiendab oma hübriidide valikut Compass e-Hybridi ja Renegade e-Hybridiga. Tootja teatel müüakse käesoleva aasta lõpust Põhja- ja Baltimaades, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis ja Portugalis vaid Jeepide hübriidversioone.

„Uued mudelid täiendavad laetavate nelikveoliste hübriidide valikut, mis praegu moodustavad 25% margi Euroopa müügist,“ ütles Jeepi Eesti esindaja, United Motorsi müügijuht Leino Luik. Tootja andmetel viis selle otsuseni laetavate nelikveoliste hübriidide edu maailmaturgudel ning see on järjekordne samm täielikul üleminekul elektriautodele Euroopas.

„Jeep Compass e-Hybrid ja Renegade e-Hybrid peaksid veelgi tugevdama ettevõtte positsiooni elektriautode turul, kasvatama müüki ja laiendama elektrilise jõuallikaga autode valikut Euroopa klientidele. Sel sügisel jõuab Baltimaade turule Jeepi oodatuim ja luksuslikem uudismudel, hübriidajamiga Jeep Grand Cherokee 4xe,” rääkis Luik.

Uutel Jeep Compassi ja Renegade mudelitel on täiustatud hübriidsüsteem: uus neljasilindriline 1,5-liitrine turbobensiinimootor Global Small Engine’i perekonnast, mis tagab koos uue seitsmekäigulise 7HDT300 topeltsiduriga automaatkäigukastiga 130 hj võimsuse ja 240 Nm maksimaalse pöördemomendi.

Jeep Renegade ja Compass e-Hybrid

Uue hübriidtehnoloogiaga Renegade e-Hybrid ja Compass e-Hybrid võimaldavad roolis olles nautida hübriidiga sõitmise ehtsat kogemust ja kasutada ainult elektriajamit, mis lülitub sisse sõiduki käivitamisel, väikese kiirusega sõitmisel, aeglustamisel või parkimisel.

Uplandi seeria tunneb hästi ära tänu Matter Azuri eristuvale värvile ja mustale katusele, läikivast kergsulamist 17-tollistele (Renegade e-Hybrid mudel) ja 18-tollistele (Compass e-Hybrid) velgedele ning veelgi erilisemale välimusele. Ainulaadsele väljanägemisele annavad lõpliku lihvi uus MetaKrome pronksjas viimistlus esi- ja tagavõrel ning kleebis pagasiruumil.

Uplandi sõitjateruumist leiab palju taaskasutatud materjale. Näiteks istmete kangas on tehtud materjalist, mis on valmistatud Vahemere kalurite poolt püütud plasti töötlemisel.

Jeep Renegade e-Hybrid

Uusimatel Renegade’i ja Compassi hübriididel on Apple CarPlay ja Android Auto tugi, samuti on need ühendatud mitmesuguste Uconnect teenustega, mida saab mobiilirakenduse kaudu ka nutikellas kasutada ning hääljuhitavate assistentide Amazon Alexa ja Google Assistanti kaudu juhtida.

Samal ajal võimaldab mobiilirakendus kasutada laia valikut teenuseid: helistada oma asukoha määramiseks, kasutada kaugjuhtimisega funktsioone (näiteks lülitada sisse või välja tulesid), jälgida sõiduki seisukorda, olla kursis liiklusinfo ja ilmaoludega, kiiruskaamerate, huviväärsuste ja muuga.

Jeep Renegade e-Hybrid

Nii Renegade kui Compass on varustatud täiustatud standardse turvavarustusega, mis hõlmab liiklusmärkide tuvastamist, nutikat püsikiiruse hoidjat, juhi võimaliku väsimuse või lühiajalise keskendumisvõime kaotuse hoiatussüsteemi, automaatset hädapidurdust ning jalakäijate ja jalgratturite (ainult Compassi mudelitel) tuvastussüsteeme.

Euroopa turule tulevad mudelid sisaldavad ka kiirteedel kasutatavat teise taseme isejuhtimise süsteemi, mis aitab automaatselt valida kiiruse ja püsida oma sõidurajal.

Uued laetavad Jeepi hübriidid jõuavad klientideni neljas erinevas varustusastmes: Longitude, Night Eagle, Limited ja S.

Jeep Compass e-Hybrid

Meedia: Jeep

KOMMENTEERI SIIN