Laupäev, 15. juuni 2024
Veel enne, kui noorte ja moodsate poolt populariseeritud sõna swag igas mõtlevas inimeses kontrollimatut õõva tekitama hakkas, tähistas see Austraalias ja Uus-Meremaal reibaste matkajate kaasaskantavat magamiskohta. Päästeswag ei kujuta endast ultrastiilset vabastusmissiooni või kohta, kus oma väsinud pead puhata. See on hoopis käepärane esmaabikomplekt, mida saab kasutada ka lingu või lahasena.

Päästeswag (kas ei kõla mitte hästi?) kaalub 1,6 kilo ja on üsna väike – 35 x 17 x 20 cm. Kokkurullituna on see mugav pakk, mida kanda kas matkaja piha ümber, (mootor)ratta lenksul, hobuse sadula küljes või kas või autosse visata.

Kui väljas olles peaks mõni õnnetus juhtuma, on kasutajal valikus palju erinevaid esmaabi- või muidu kasulikke vahendeid. Pakis leidub külmapakke, joodiga vatipulki, pintsetid, põletusgeeli, tekk, sidemeid haavade, põletuste ja maohammustuste jaoks ja ka kotte oma kohalt irdunud kehaosade tarvis.

resque swag

Kuid päästeswagi eristab teistest esmaabikomplektidest tema kohandatavus. Seda saab kasutada ka lingu või lahasena vigasaanud jäsemel või surveavaldajana. Lisaks on sel sektsioon vee kandmise jaoks, tasku erinevatele seadmetele ning sellega kaasneb nutitelefoniapp, mis pakub erinevateks hädajuhusteks, kui seda kõige rohkem vaja on ja mõte kinni jääma kipub, juhiseid.

Vaata lähemalt ja proovi tellida Rescue Swag kodulehelt. Üks esmaabikomplekt maksab 139 austraalia dollarit. Tõenäoliselt tuleb tellimiseks kasutada sõprade abi – tänapäeval ei ole vististi ühtegi kodueestlast, kel poleks mõnd tuttavat aussie-eestlast sealpool suurt ookeani.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mõte ja teostus on iseenesest väga äge ning Austraalia avarustes on selline komplekt kindlasti au sees. Eesti kontekstis samas on näiteks maohammustuse vahendid üsna tõenäoliselt liigne pagas, kuid meie tingimustele kohandatud esmaabipakke on saadaval tõenäoliselt veidi soodsamalt ja lähemalt kui Austraaliast. Kui keegi aga pärast selle loo lugemist tunneb, et kodus, autos või suvilas võiks olla üks esmaabipakk rohkem kui praegu, aga ei oska kuskilt peale hakata, võib alustada näiteks Tamrexi lehelt, sest parem üks esmaabipakk üle kui puudu.

Allikas: Gizmag, fotod: Rescue Swag

KOMMENTEERI SIIN