Laupäev, 23. november 2024
Peugeot on otsustanud kõikjalsõitjate segmendi kõigis nurkades teha puhta töö ning esitleb oktoobri alguses Pariisi autonäitusel kolme uustulnukat: suurt, kuni 7-kohalist krossoverit 5008, linnamaasturit 3008 ja Dakari ralli võidusoosikut, 3008 DKR-i.

Peugeot ei tee tänavu Pariisi autonäitusel pikka juttu ja ilusaid sõnu, vaid keskendub sõidu- ja müügivalmis mudelitele. 3600-ruutmeetrine näituseala on jagatud temaatilisteks segmentideks, kus on võimalik saada hea ülevaade, mis täna Peugeot’ tehastes ja inseneride töölaual toimub.

Prožektorid on suunatud prantsuse autotootja krossoveritele: Pariisis näidatakse uuenenud kompaktmaasturit 2008, klass suuremat 3008-t ja sellest inspireeritud 3008 DKR versiooni. Esmaesitluseni jõuab 7-kohaline suur linnamaastur 5008.

peugeot 5008
Peugeot 5008, uus suur kuni 7-kohaline linnamaastur

Sportlike sõiduvahendite segmendis lüüakse hääled sisse 208 ja 308 GTI mudelitele ning näidatakse lähemalt 208 WRX iludust. Tehnoloogia-alal on tähelepanu uutel jõuallikatel ja ära näeb ka 308 R-Hybrid ideeauto. Tootja tehnoloogiainnovatsioonidest annab aimu legendaarne ideeauto Fractal, millega on integreeritud virtuaalse reaalsuse moodul.

Peugeot 108-508 mudelirea välimust ja olemust hakkab lähitulevikus täiendama GT-Line, Traveller ja 508 saavad lisaks ka äriklassi Business-Line varustuspaketi ning pisikesed 108 ja 208 Roland Garrosest inspireeritud samanimelise paketi.

Näitusel on koht ka uutel kahe- ja kolmerattalistel: vingest elektrirattast e-F01 oleme juba juttu teinud, Django ja Metropolise uued rollerid tõstetakse Pariisis poodiumile ning põneva lahendusena näitab tootja ka elektrilise abimootoriga rollerit.

[dropcap]PEUGEOT 5008 [/dropcap]Uskuda võib, et kõige rohkem furoori tekitab siiski tuttuus, kuni 7-kohaline linnamaastur 5008. 7-kohalised kõikjalsõitjad on saamas uueks normaalsuseks, neid kohtab üha rohkem ka neis valdkondades, kus varem kasutati inimeste transpordiks mahtuniversaale.

Audi ja Volvo 7-kohalised noobelmaasturid on leidnud oma tänuliku ostja, aga ruumikamaks kipub elu ka n-ö tavaautode seas: esimesena nimetas oma mahtuniversaali krossoveriks ümber Renault, tulles turule ülimugava ja ruumika Espace- bussiga; tänavu on kõrgendatud tähelepanu all Škoda, kes toob Pariisi näitusele oma 7-kohalise Kodiaq-maasturi. 

5008 puhul on Peugeot selle väljanägemise ja sisemuse kallal kõvasti vaeva näinud, et teha sõidukist silmapaistev ja samas kasutajasõbralik. Madal katusejoon, esiosa ilmestavad valgusdiood-esituled koos  kroomitud ribidega iluvõrega, läikivmust tulede riba tagaosas, kust ei puudu ka “lõvi küünejälg”, annavad autole igati edeva ilme.

Huvitava uuendusena on tootja otsustanud 5008 tuua turule esialgu vaid esiveolisena: selle auto peamine sihtrühm on linlased ning ettevõtted, mille vajaduste loetelus on inimeste ja kaupade transport. Maastikuvallutamist Peugeot vähemalt praegu ette ei näe, aga võimalik, et tarbija soovidele vastavalt tuleb kord ka nelikvedu valikusse. Auto peaks müügile jõudma juba 2017. aasta alguses.

RUUMIKAS JA FUNKTSIONAALNE

Uue põlvkonna 4,64-meetrine 5008 on eelkäijast 11 cm jagu pikem, ja omas segmendis ka pikima, 2,84- meetrise teljevahega. Teises reas on kolm eraldi kokku klapitavat istet, mille kaugus ja istmeasend on muudetav, Kolmandas reas on kaks eemaldatavat ja kokku klapitavat istet.

Auto pakiruumi maht on 1060 liitrit. Lisaks pakutakse uuel 5008-l kokku klapitavat kõrvalistuja istet eriti pikkade, kuni 3,20 m, esemete transportimiseks ja praktilist käed-vabad elektrilist tagaluuki.

[huge_it_gallery id=”238 “]

PEUGEOT i-Cockpit®

5008 juhi töökoht on digitaliseeritult kaasaegne. Futuristlik PEUGEOT i-Cockpit® on juhi jaoks lihtne kasutada, autos viibijatele aga mõnus meelelahutus kõigi oma värvide, helipildi ja isikupärastamise võimalustega. Kompaktse rooli, suure 8″ puuteekraaniga armatuurlaual ja 12.3″ kõrgresolutsioonilise digitaalse näidikublokiga avaldab uus i-Cockpit® muljet oma parima graafika ja elegantsete animatsioonidega.

TURVALISUS JA MUGAVUS MAAILMATASEMEL

Peugeot 5008 puhul on keskmes sõitjate mugavus. Salongis on suurepärane heliisolatsioon ning võimalus pikal teekonnal sättida kõik oma käe järgi nii, et reis ei väsitaks: kõrgekvaliteetne helisüsteem, istmete massaaž, panoraamkatus, hääljuhitav navisüsteem, nutiseadmetega paaritamine – need on vaid mõned detailid, mida tootja praegu esile tõstab.

Uue 7-kohalise Peugeot 5008 linnamaasturi valikusse kuulub kolm varustuspaketti Access, Active ja Allure, ning lisaks sportlikud GT Line ja GT versioonid. Juhiabisüsteemide loetelu on pikk ja paljulubav:

  • Optimeeritud veojõukontroll Advanced Grip Control erinevateks teeoludeks
  • Mägipidur Hill Assist Descent (HADC)
  • Automatic Emergency Braking System automaatpidurdussüsteem
  • Distance Alert teavitab ja vähendab ohu korral sõiduki kiirust kuni seismajäämiseni
  • Active Lane Keeping (LKA) teavitab ja vajadusel korrigeerib sõiduki trajektoori
  • Driver attention warning süsteem teavitab puhkamise vajadusest peale pikemaid vahemaid
  • Smart Beam automaatne kaugtulede lülitus
  • Liiklusmärkide tuvastus koos piirkiiruse soovitustega
  • Adaptiivne püsikiirushoidja koos peatumisfunktsiooniga
  • Aktiivne pimeda nurga jälgimissüsteem
  • Parkimisabi ja Visio Park 360° vaatega
UUSIMAD JÕUALLIKAD

Uus Peugeot 5008 saab oma kasutusse uusimad Euro 6.1 jõuallikad. Valikus on PureTech turbo-bensiinimootor ja BlueHDi diiselmootor, kõik versioonid on segmendi parimate näitajatega omas võimsusklassis.

Mootorite võimsus varieerub vahemikus 130 kuni 180 hobujõudu ning saadaval on nii 6-käigulised manuaalkastid kui 6-käigulised automaatkastid. Keskmise kütusekulu näidud algavad 4,3 liitrist 100 km kohta ning CO2 emissioonid on rekordiliselt madalad, alates 115 g/km bensiini ja ainult 105 g/km diisli puhul.

[dropcap]PEUGEOT 3008[/dropcap]Asjadest ette rutates, siis hiinlased, kes on tuntud oma armastusega kõikvõimalike maasturilaadsete toodete vastu, on Peugeot’ enda jaoks tõeliselt avastanud: linnamaastur 3008 naudib Hiinas teenitult tähelepanu ning tootja on korra juba tõdenud, et tõenäoliselt tuleb hakata mõtlema tootmismahtude suurendamisele.

Eurooplased on Peugeot’ ga hästi tuttavad, ehkki siin armastatakse prantslaste sõiduvõimekaid sõiduautosid; fännid ei ole kiitusega kitsid 208GTI ja 308GTI aadressil.

Aga loomulikult pole Peugeot’gi poolehoidjate suu seinapragu, ja kui pakutakse krossoverit, siis see ka kaubaks läheb: tänavu turule jõudnud kompaktmaasturi 2008 uuenenud põlvkond on paari kuuga näidanud ilusaid müüginumbreid ning 3008 turuletulemist oodatakse Euroopas kõikjal pikisilmi. Eestis on 3008 hinnad teada ning autot saab juba ka ette tellida. 

Peugeot 3008 pargimaasturi hinnad teada! Eeltellimine on alanud

[dropcap]3008 DKR[/dropcap]Oli aeg, mil Peugeot oli Dakari rallide kroonimata kuningas: aastatel 1987-1990 toodi järjest ära kõik esikohad. Tänavu sai Peugeot uuesti võidurõõmu nautida – 2008 DKR seljatas kõik vastased. Uuel aastal uue hooga ning Pariisi näitusel esitletaksegi uut Dakari-ralli potentsiaalset võidumudelit, uuenenud 3008 põhjale loodud 3008 DKR-i.

2015. aastal “rallidžunglisse” naasnud prantsuse autotootja on väge täis, sest jaanuaris Dakari rallilt toodud võit oli Stéphane Peterhanselile isiklikult järjekorras juba kaheteistkümnes ning pole näha, et ind raugeks. Seni kaherattalistel võistelnud Cyril Despres sai neljal rattal käe valgeks aga tänavusel Siiditee-rallil, kus ta 2008 DKRiga võimsalt osales. Kahel tiimiliikmel kokku on ette näidata 18 Dakari-ralli võitu.

CRIQUET UNISTUSTE TÖÖ

Eeldused võitmiseks, mis oleks Peugeot jaoks järjekorras kuues Dakari-rallilt toodud esikoht, on seega loodud. Teise põlvkonna 3008 põhjale loodud rallimasina juures on oma panuse andnud ka kuulus Sebastien Criquet. Tootja ettekirjutusi ei teinud, piiriks olid vaid võistlusel seatud reeglid auto võimsusele: “See võiks olla iga autolooja unelmate töö, teha just täpselt selline ralliauto, nagu sa suudad ette kujutada,” rääkis Criquet.

Alates hetkest, mil 2008 DKR stardipositsiooni sisse võttis, on Velizys uue auto kallal tööd tehtud. 3008 DKR puhul on Peugeot truuks jäänud oma kaherattalise-filosoofiale. Nelikveoliste 15 aastat kestnud võitude rea omal ajal katkestanud Peugeot on tõestanud, et maailma kõige keerulisemaid ralliradu alistatakse küll neljal rattal, aga mitte vältimatult nelikveolise sõidukiga. Nelikveost olulisemad on sõidutehnika ja see, mismoodi auto on ehitatud.

Bruno Famin, kes juhib Team Peugeot Totalit, tõdeb, et uus 3008 DKR sümboliseerib järgmist sammu tulevikku:”Meie eesmärk uut autot ehitades oli vältida 2008 DKR puhul tehtud vigu ja nõrku kohti ning pöörata selle auto tugevused ka uue mudeli tugevusteks. Lisaks tuli 3008 DKR viia vastavusse võistluse uute nõuetega.”

TÄIUSTATUD TEHNILINE POOL

3008 DKR tehnilistest üksikasjadest on üht-teist teada: auto on saanud uue topeltturboga V6 mootori, mida on järjest arendatud. Uued seaded vähendavad jõuallikale pealeantavat õhku. Sõitja käsutuses on rohkem momenti madalamate pöörete juures.

Lihtsustatult on 3008 DKR lihtsamalt juhitav ja paremini sõidetav. 2008 DKR vedrustus, mis on pälvinud kiidusõnu, on kasutusel ka uudismudelil, aga veelgi täiustatumas seades. Seda on 15 päeva jooksul testitud Siiditee-rallil, “vana” 2008 DKR peal.

Dakari ralli võitmine järgmisel aastal ei saa olema lihtne: esmakordselt kulgeb tee läbi Argentiina, Boliivia ja Paraguai ning vastased on ülikõvad. Carlos Sainz paneb 3008 DKR-i proovile juba oktoobris,

Marokos. 3.-7. oktoobrini toimuval rallil on tema peamiseks rivaaliks… Cyril Despres 2008 DKR-il. Aga just selle vastasseisu abil saab Peugeot kõige parema pildi võimalikest vajalikest töödest enne suurt võistlust. Dakari rallil liitub tiimiga veel üks maailmakuulsus – Sébastien Loeb (9-kordne maailmameister) ning tiitlikaitsja Stéphane Peterhansel.

3008 DKR, Dakari ralli tulevane võtmemängija vs 3008, krossoverite turu täht
3008 DKR, Dakari ralli tulevane võtmemängija vs 3008, krossoverite turu täht

Allikas ja meedia: Tootja

Peugeot eF01 kokkupandav särtsuratas, Eesti Stigo tõsine konkurent

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.