Reede, 14. juuni 2024
Samal ajal, kui Euroopa ajakirjanikud tutvuvad Renault Scenicuga lähemalt Prantsusmaal ja teevad viinamarjaistanduste vahel esimesi proovisõite, toob kohalik esindus auto meile koju kätte. Uue Renault Scenicu Eesti esmaesitlus toimub reedel, kell 13 Tartu Motoshow A-Hallis.

Neljanda põlvkonna Renault Scenic jõuab Tartu autonäituse ajaks Eestisse. Motoshow on üks neljast valitud kohast, kus Scenicut saab näha enne, kui auto ametlikult müügile tuleb. Eesti müügisalongidesse peaks Scenic jõudma selle aasta lõpus.

Uus Scenic on loodud kaasaegseks pereautoks ning selle moodne siluett peaks tänavapildis olema kergelt eristatav. Kahetooniline värviskeem, 20-tollised standardvarustusse kuuluvad rattad lisavad jõulist puudet.

Silmapaistvusest olulisem on praktilisus: Scenicul on omas segmendis suurimad panipaigad ja pakiruum (ka lühemas versioonis), hulk juhiabisüsteeme, mis teevad sõitmise turvalisemaks ja mugavamaks. Mootorivalikus on kuus diisel –  ja kaks bensiinimootorit. Ka on valikus diiselmootor koos Renault Hybrid Assist tehnoloogiaga.

Reault Scenic

NELJAS SCENIC – MUGAVAM JA MOODSAM

20 aastat ja viis miljonit müüdud sõidukit hiljem esitleb Renault oma legendaarse maailma esimese kompaktse mahtuniversaali Scenicu neljandat põlvkonda.

“See on seksikam ja modernsem versioon mahtuniversaalist, samas on alles sõitjateruumi ümberseadmisvõimalus, mis on kolme eelmise põlvkonna eduloos mänginud olulist rolli. Uue Scenicu proportsioonid ja suure läbimõõduga rattad on inspireeritud R-Space ideeautost,” tutvustas uut Scenicut Laurens van den Acker, Renault vanem-asepresident korporatiivdisaini alal.

Uue Scenicu pikem telgede vahe kindlustab parema teelpüsivuse ning rolli mängivad siin ka 20-tollised rattad (195/55 R20). Need uuendused viivad sõiduomadused ja pidurdusvõimekuse oma klassi tipptasemele, nõudmata lõivu sõidumugavuses.

ABC Motors reklaam

Kolmanda põlvkonnaga võrreldes on paranenud pidurite võimekus. Kuival teel on peatumisteekond lühenenud kiirustelt 100 km/h ja 130 km/h vastavalt kolme ja viie protsendi võrra. Eelmise Scenicuga võrreldes on märjal teel kiiruselt 80 km/h pidurdades distants lühenenud viis protsenti.

Et saavutada optimaalne tasakaal mugavuse ja juhitavuse vahel on Renault varustanud Scenicu rehvidega, millel on kõrgem külgsein – rohkem kui tavapäraselt 17–18-tollistel rehvidel.

Sõidumugavusse panustavad kõrge külgseinaga rehvid, aga ka laiemad ja paremat külgtuge andvad istmed. Suurema mugavuse saavutamiseks on istmete täidises kasutatud kahte erineva jäikusega vahtu.

Auto on edukalt läbinud kõik avariide vältimise testid: VDA, ADAC, GLENNING ja ISO. Hiljuti saavutas Euro NCAP avariitestis passiivse turvalisuse eest maksimaalse viietärnilise skoori, mis kinnitab, et sõiduki kostruktsioon ja turvavarustus pakuvad sõitjale tugevat kaitset juhul, kui avariid pole võimalik vältida.

[huge_it_gallery id=”240 “]

PAREMINI ÜMBERKOHANDATAV SÕITJATERUUM

Uus Scenic on ruumikas pereauto. See on läbinud uuestisünni ning pakub peredele läbinisti modernset ja atraktiivset versiooni traditsioonilisest mahtuniversaalist. Sõidumugavus on olnud Scenicu DNA-s alati väga olulisel kohal ning tänu oma erakordsele ümberseatavusele on seegi mudel ühteaegu unikaalne kui ka muljet avaldavalt praktiline: ja seda kõigi reisijate jaoks.

Uue Scenicu ühe puudutusega kokkuklapitavad tagaistmeid (uuelt Espace’ilt üle võetud varustus) saab hõlpsalt eest liigutada nii, et tekib sile põrand. Omas klassis on tegu ainsa sõidukiga, millel saab istmeid kokku lappida kahest kohast: pakiruumist või kasutades R-LINK 2 süsteemi.

Ühtlasi on uus Scenic ainus sõiduk omas klassis, millel on suur liikuv keskkonsool, kus asub 13-liitrine laegas: see maht ületab kuni neli korda konkurentide oma.

Eesistujatele pakub see konsool valgustuse ning pealtlükatava kaanega panipaika, samuti integreeritud käetuge, mille alt leiab kaks USB-liidest ja audioühenduse. Samal moel on varustatud konsooli tagaosa, lisaks 12-voldisele pistikule asub seal panipaik.

Kui keskkonsool on lükatud eesmisesse asendisse, pakub see teretulnud panipaika eessõitjatele; tagumises asendis toimib see esi- ja tagaistmete vahel kui vahesein – eriti praktiline lahendus, kui tagaistmel reisivad lapsed!

[huge_it_gallery id=”241 “]

MAHUKAS PAKIRUUM

Uue Scenicu pakiruumi maht on 572 liitrit. See on parim näitaja omas klassis ning annab keskmise tasemega võrreldes Scenicule olulise eelise.

Viieistmelisena kasutades pakub seitsmekohaline uus Grand Scenic 596 liitrit suurust pakiruumi, mis asetab ta omas klassis teisele kohale. Grand Scenicu viieistmelise versiooni pakiruumi maht on 765 liitrit.

Uus Scenic kuulub klassi tippu ka panipaikade mahukuse osas. Lisaks 13-liitrisele keskkonsoolile kuulub selle varustusse 11,5-liitrine valgustuse ja jahutusega ‘Easy Life’ sahtel. See avaneb elektroonilise anduri abil ning lukustub sõiduki seiskumisel automaatselt.

Teised nutikad panipaigad, muu hulgas neli põrandaalust laegast, kasvatavad kogumahu 63 liitrini ja tõstavad uue Scenicu oma klassi tippu: panipaikade mahutavuse osas ületab see konkurente kuni kahekordselt.

Selle kohta, mis hinnaga Scenic Eestis müügile jõuab, esialgu infot veel ei ole. Lootus on, et salongides on Scenic väljas juba selle aasta lõpus.

Allikas ja pildid: Renault

KOMMENTEERI SIIN