Kolmapäev, 12. juuni 2024
Renault kupeestiilis linnamaastur Arkana põhineb alliansi moodulplatvormil CMF-B, mis kasutusel ka Clio ja Capturi viimastel põlvkondadel. Renault Arkana hind algab 23 790 eurost.

Arkana näol toob Renault turule uue põlvkonna hübriidtehnoloogiaga linnamaasturi. Uuendatud on nii vorme kui funktsioone – kõrgem isteasend lisab kindlustunnet, ruumikus on pagasiruumi mahukust ohverdamata paranenud, disain ja stiil on eristuv ja uuenduslik.

Ka turvalisuse osas pole järeleandmisi tehtud, Euro NCAP omistas Arkanale maksimaalsed 5 tärni. Samas saab autole valida erinevaid täishübriidse tehnoloogiaga mootoreid – E-TECH Hybrid 145 hj ja selle 1.3 TCe 12 V mikrohübriidmootorid, rääkimata 140 hj ja 160 hj versioonidest (alates oktoobrist 2021).

Suur kliirens (190 mm) ja tõstetud keskjoon rõhutavad mudeli maasturlikku välimust, samal ajal toob langev katusejoon esile kupeeliku silueti. LED-esituled on saanud Renault’le omase C-kuju. Ka auto tagatuled on signatuurkujuga ning ulatuvad üle kogu tagaluugi. Arkana on 4,57 meetrit pikk, 1,57 meetrit kõrge ja teljevahega 2,72 meetrit.

Olenevalt varustusest on Arkanal 4,2-, 7- või 10,2-tolline digitaalne näidikupaneel ja 7- või 9,3-tolline multimeediaekraan. Keskkonsoolis on rohkelt võimalusi asjade hoiustamiseks, olemas on ka nutitelefonide juhtmeta laadimise pesa, elektrooniline seisupiduri lüliti ning kaks USB pistikut.

Juhiabide nimekiri on pikk ning hõlmab sõidumugavust, turvalisust ja parkimist abistavaid funktsioone. Renault Easy Link multimeediasüsteem on saadaval kolmes valikus, mis kõik ühilduvad Android Auto ja Apple CarPlay’ga.

Sarnaselt Renault Samsung Motors XM3 mudeliga toodetakse Renault Arkana mudelit Lõuna-Koreas Busani tehases.

Renault Arkana on nüüd ka tellimustele avatud.

Foto: Renault

KOMMENTEERI SIIN