Laupäev, 15. juuni 2024
2,0 TSI turbolaadimisega bensiinimootori võimsus on kasvanud 180 kW-ni (245 hj)
Octavia RS 245 tippkiirus on 250 km/h ja kiirendus 0-100 km/h 6,6 sekundit
Elektrohüdrauliliselt lukustuv piiratud libisemisega diferentsiaal (VAQ)
Esmakordselt seitsmekäigulise DSG-käigukastiga
Eestis müügil alates 2017. aasta juunist

Kinnitage turvavööd!  Škoda esitleb Genfi autonäitusel Octavia RS 245 mudelit, mille sportvõimsuseks on 180 kW (245 hj). Seda on 11 kW (15 hj) rohkem kui eelmisel tipptasemel RS-versioonil varuks oli. Tegu on seni kõige võimsama Octaviaga ettevõtte ajaloos. Müügile jõuab RS245 nii luukpära-kui sedaanversioonis ning Eestis on auto saadaval alates juunist.

octavia rs 245

DETAILIDENI LÄBIMÕELDUD VIIMISTLUS

Octavia RS 245 disainijoon pärineb Škoda uuelt põlvkonnalt ning sellele on lisatud nüansse, mis rõhutavad auto sooritusvõimet. Täiesti uus esiosa koos laiema iluvõre ja laiade kärjekujuliste õhuvõtuavadega. Uue disainiga kaitserauad loovad Octavia RS 245-le maskuliinsema välimuse.

Iluvõre ribid ja raamistus on mõlemad läikivmustad. Kristalse välimusega esituled on standardis täisleed-tehnoloogiaga ning kohanduvate esitulede süsteemiga (AFS). Udutuledel, tagatuledel ja numbrituledel on samuti leed-tehnoloogia.

Peeglid ja trapetsikujulised väljalasketorud on mustad. Nii iluvõrel kui tagaluugil on RS-i logo koos läikivmusta V-ga (nagu „võit“). Luukpära tagaspoiler või Combi katusespoiler rõhutavad auto sportlikku disaini. RS 245 väljalaskesüsteemi käre heli ei jäta kahtlust, millise sõiduvahendiga on tegu.

SÕITJATERUUMI RÕHUTATUD SPORTLIKKUS

Sportlik välimus domineerib ka sõitjateruumis, mille disainis on ohtralt kasutatud musta värvi – alates katusepolstrist kuni jalaruumini koos alumiiniumviimistlusega hõbedavärviliste pedaalidega.

Kõrgete külgede ja integreeritud peatugedega Alcantara-kattega sportistmed pakuvad kiirete kurvide tarbeks maksimaalset tuge. Esiistmetel on RS-i logo, nagu ka esiuste läveliistudel.

Multifunktsionaalne sportrool perforeeritud naha ja DSG-käigukasti jaoks integreeritud terasest labadega sobib auto dünaamilise olemusega.

Leed-meeleoluvalgus ujutab salongi üle ühega kümnest valikulisest värvist. Värviline Maxi-DOT ekraan moodustab osa näidikutepaneelist.

VÕIMSAD ENT ÖKONOOMSED JÕUALLIKAD

Škoda Octavia tippmudelil on kapoti all 180 kW (245 hj) neljasilindriline TSI bensiinimootor, mis on 11 kW (15 hj) võimsam kui selle eelkäijal. Maksimaalne pöördemoment 370 Nm saabub 1 600 ja 4 300 p/min vahel. Valikus on kuuekäiguline manuaalkäigukast või – esimest korda Octavia puhul – seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast.

Paigaltstardist jõuab luukpära 100 km/h-ni 6,6 sekundiga, Combi 6,7 sekundiga. Mootori paindlikkus on muljetavaldav. Kahe kõrgeima käiguga teel kiirendades pakub RS 245 viivitusteta kättesaadavat võimsust.

Viienda käiguga suudab manuaalkäigukastiga RS 245 kiirendada 60-100 km/h kõigest 6,4 sekundiga (Combi  6,5 sekundiga), kiirendus 80-120 km/h võtab kõigest 6,6 sekundit (Combi  6,8 sekundit).

SPORTŠASSII JA PIIRATUD LIBISEMISEGA DIFERENTSIAAL

Sportšassii madaldab Škoda Octavia RS 245 keret võrreldes mudelivaliku “tavaliste” variantidega 14 mm võrra. Selle tagumine rööbe on eelkäija omast 38 mm laiem.

Standardvarustusse kuuluvad läikivmustad sulamveljed on 19-tollise läbimõõduga. Sportliku Octavia RS 245 standardvarustuses on ka ESC-stabiilsuskontrollisüsteem koos sportrežiimiga ning elektrooniliselt juhitav piiratud libisemisega diferentsiaal (VAQ).

See elektrooniline vedavate rataste vaheline lukustuv diferentsiaal võimaldab kurvidest väljudes eriti dünaamilist kiirendust – ühe esiratta libisemine on piiratud ja jõud jõuab teele optimaalselt. Elektrooniliselt juhitav piiratud libisemisega diferentsiaal jääb RS 245 mudelit eristavaks omaduseks.

Škoda Octavia RS 245 on varustatud ka kiirustundliku roolivõimendi ja valikulise adaptiivveermikuga (Dynamic Chassis Control, DCC).

WI-FI HOTSPOT JA NAVIGEERIMINE REAALAJAS

Škoda Connect pakub mobiilseid võrguteenuseid, mida saab jaotada kahte kategooriasse: veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused ning Care Connect juhiabiteenused.

Uue põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteemide valitsad on integreeritud Bolero, Amundseni ja Columbuse versioonide klaaskujundusse, mille puuteekraanid reageerivad isegi kergele puudutusele, Octavia RS 245 puhul kuvatakse erilist avapilti.

Tippvariandil, Columbuse navigatsioonisüsteemil on 9,2-tolline ekraan ja valikuline LTE-moodul superkiireks andmesideks ning see pakub reisijatele Wi-Fi hotspoti. Phonebox võimaldab nutitelefone juhtmevabalt laadida.

Täiendavaid võrguteenuseid nutitelefonile pakutakse Škoda Connect rakenduse kaudu. Kasutades kaugjuurdepääsuteenust, saab juhtida aknaid, uksi, katuseluuki ja tulesid, kontrollida kütust ja vaadata, kuhu auto on pargitud.

Care Connect võimaldab ka hädaabikõnet (toimub automaatselt õnnetuse korral, mille käigus rakendub turvavarustus). Süsteem teavitab nupuvajutusel teenindust ja ühendab juhi spetsialistidega, kes suudavad vastata küsimustele auto funktsioonide kohta.

KÕRGEMA KLASSI JUHIABISÜSTEEMID

Elektrooniliste funktsioonide seas on haagiseabi (mis juhib ja pidurdab tagurdamisel autot ja haagist) ja osana sõidusuunas auto lähiümbrust jälgivast radarisüsteemist jalakäija tuvastussüsteem (mis pidurdab eelseisva jalakäijaga kokkupõrke korral).

Lisaks on autol pimenurgatuvastus, tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatav süsteem, manööverdusabi ja reisijate kaitse abisüsteem (mis sulgeb juhtumahakkava õnnetuse korral aknad ja katuseluugi ning pingutab esiistmete turvavööd).

Reisijate kaitse abisüsteem töötab koos sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiva radarisüsteemiga, sealhulgas hädapidurdussüsteemiga. Kohanduv kiirushoidik (ACC), mis aitab juhil säilitada valitud kiirust ja soovitud vahemaad eessõitva autoga, saab Octavia RS 245 puhul aktiveerida kuni kiiruseni 210 km/h.

LIHTSALT NUTIKAD LAHENDUSED

Arvukad “Lihtsalt Nutikad Lahendused” uues Škoda Octavia RS 245-s sisaldavad spetsiaalseid pudelihoidjaid keskkonsoolis (võimaldades plastikpudeleid ühe käega avada), soojendusega rooli, ja kahte USB-pesa taga.

Lisaks saab LNL puhul kasutada isikupärastatavat võtit (kuni kolm kasutajat saavad enda soovide järgi seadistada kliimaseadme, istmed, helisüsteemi valjuse ja sõidurežiimi valiku). Universaalkerega Combis on sõitjate käsutuses kergelt käsiteldav leed-taskulamp, mille akut laetakse sõidu ajal automaatselt.

LÜHEND RS: KÕIGE SPORTLIKUM ŠKODA!

Esimest korda kasutas Škoda lühendit RS oma võidusõiduautodel 1974. aastal. Alates 2000. aastast on see sportlikkuse sünonüüm kasutusel kogu tootja mudelivalikus.

Nüüdseks on maailmas müüdud üle 200 000 Škoda RS mudeli, millest muljetavaldava osa moodustab 100 000 2013. aastal müügile tulnud kolmanda põlvkonna autot.

KOGUNI 21 MINUTIT SEDA IMETLUSVÄÄRSET MASINAT SIIN VIDEOS!

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN