Esmaspäev, 17. juuni 2024
2016. aastal müüdi Eestis, Lätis ja Leedus 8397 Toyotat
Hübriidmudelite müük suurenes mullusega võrreldes 2,6 korda.
Toyota Auris on C-segmendis enim müüdud auto

Eestlased, lätlased ja leedulased on oma auto-eelistuses veidi erinevad, aga üldjoontes siiski sarnased. Jah, muidugi on Eesti autoturg see kõige-kõigem: kõige rohkem uusi autosid müüakse meil, kõige rohkem Toyotasid müüakse meil, kõige suurem hübriidajamitega autode müügikasvu osakaal on meil… aga vennasrahvad on ka tublid!

Toyota Hybrid Baltikum

2016. aastal oli Toyota Baltimaades kõige populaarsem automark. Hõbedast märki kandvaid sõidukeid müüdi möödunud aastal kokku 8397. 2015. aastaga võrreldes on müük kasvanud 1452 ligi veerandi võrra: müüdi 1452 Toyotat rohkem!

Autobrändide seas tervikuna suurendas jaapani autotootja oma turuosa Eestis, Lätis ja Leedus kõige rohkem: koguni 12,1% kõigist müüdud autodest on Toyotad. Jaapani autotootjat võib vist nimetadagi uueks Balti Ketiks: kui varasemalt ühendas meid isamaalisus, siis nüüd ühendab meid sarnane automaitse.

Eestlased on Toyotat ostes absoluutsed eesrindlased: möödunud aastal läks siin müügiks 3659 sõidukit. Selle tulemusega on tegu ülekaalukalt eelistatuima automargiga Eestis, edestades kõiki teisi automarke ning kindlustades juhtpositsiooni seitsmendat aastat järjest.

TOYOTA HÜBRIIDMUDELITE POPULAARSUS KASVAB

Koos Toyota hübriidmudelite valiku laienemisega kasvas eelmisel aastal järsult ka hübriidajamiga mudelite müük. 2015. aastal müüs jaapani autotootja Baltikumis 652 hübriidajamiga autot, 2016. aastal suurenes müük koguni 260% ning kokku müüdi 1684 hübriid-Toyotat!

Oleme jõudnud uude ajastusse, kus viiendik Eesti, Läti ja Leedu ostjatest eelistab Toyotat, millel on bensiini- või diiselmootori asemel peal kaasaegne hübriidajam.

Kõige populaarsemad hübriidmudelid on RAV4 Hybrid, Yaris Hybrid ja Auris Hybrid – ligikaudu 40% nendest mudelitest ostetakse hübriidajamiga. Kolme peamise hübriidmudeli müügist rohkem kui poole moodustab Yaris Hybrid: 51% sellest mudelist ostetakse hübriidsena.

C-segmendis on juhtival kohal Toyota Auris, mida möödunud aastal müüdi 1725 tükki. Aurise mudelitest koguni 36% müüakse hübriidajamiga.

Koos mudelivaliku värskeima tulijaa, C-HRiga, on Toyotal nüüd valikus seitse hübriidmudelit: Yaris, Auris / Auris Touring Sports, RAV4, Prius, Prius Plug-in, Prius+ ja Toyota C-HR.

This slideshow requires JavaScript.

ÜLEILMNE VERSTAPOST – 10 MILJONIT TOYOTA HÜBRIIDI

2017. aasta 31. jaanuaril ületas Toyota hübriidsõidukite üleilmne müük 10 miljoni künnise. Viimane miljon lisandus vaid üheksa kuud pärast üheksa miljoni piirini jõudmist eelmise aasta aprillis.

Hübriidajamiga sõidukite üha suurenev populaarsus näitab selgelt, et tehnoloogial on tulevikku. Samuti on see saamas üheks peamiseks lahenduseks kasvuhoonegaaside heitkoguste ja muude saasteainete vähendamisel.

Toyota on pühendunud autode negatiivse keskkonnamõju vähendamisele ja oma panuse andmisele jätkusuutliku ühiskonna loomisel. Jaapani autotootja värskemaid arendusi jälgides on selge, et  hübriidtehnoloogiat peetakse peamiseks keskkonda säästvaks 21. sajandi innovatsiooniks.

Hübriidtehnoloogia hõlmab kõikvõimalikke komponente, mida on vaja keskkonnasäästlike sõidukite ehitamiseks. Kaasaegsed hübriidajamid kasutavad erinevaid kütusekombinatsioone, alates elektriakudega autodest ning lõpetades vesinik-kütuseelementidel põhinevate sõidukitega.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Toyota töötab selle nimel, et suurendada oma keskkonnasäästlike sõidukite valikut. Meie siin Baltikumis teeme aga teadlikumaid ja loodussõbralikumaid valikuid. “Toyota, uus Balti kett” – see vaimukas väljaütlemine kõlab armsalt ja numbreid vaadates ka tõsiseltvõetavalt. Head Toyotat meile!

Allikas ja meedia: Tootja

KOMMENTEERI SIIN