Ei saa me läbi Subaruta. Uue Subaru XV proovisõidulugu pole jõudnud veel jahtudagi, kui juba tuleb järgmine uus, milleks on Subaru XV Concept.

86. Genfi rahvusvaheline autonäitus, kus Subaru esitleb XV Concepti, toimub 3. – 13. märtsini, ajakirjanikele avatakse näitus juba 1. märtsil.

Läinud aasta lõppes Subarule väga positiivsete tulemustega, müügirekordid saavutati nii globaalselt kui ka Põhjamaade perspektiivis. Tänavu on Subaru eesmärgiks esimest korda ajaloos jõuda miljoni autoni müügini.

Rekordilistest tulemustest kannustatuna viib Subaru tänavusel Genfi autonäitusel läbi maailma esmaesitluse, näidates ideeautot Subaru XV Concept.

Lisaks ideeautole Subaru XV Concept leiab Subaru stendilt ka uuendatud Subaru XV ja Subaru Foresteri seeriamudelid. Mõlemad mudelid on läbinud uuenduskuuri ning saanud värskema ilme nii seest kui väljast. Vaata ka Subaru väljapanekule pühendatud spetsiaalset veebisaiti.

XV Concept annab tõenäoliselt üsna hästi aimu, milliseks järgmise põlvkonna XV kujuneb. Kunstilised promopildid paljastavad vähe, kuid ilmselt sarnanevad vähemalt esituled Impreza omadele. Ülejäänus tundub XV jätkavat pigem karmima välimuse joont, ja unustada ei saa XV-le tüüpilisi viie laia spetsiifilise kujuga kodaraga velgi, mis vähemalt promopiltidel on veel kurjemaks tuunitud.

xv

Tehnilise poole pealt on kindel see, et midagi pole päris lõpuni kindel. 2018. aasta XV peaks saama Subaru enda ehitatud uue modulaarse platvormi, mis saab aluseks mitmetele Subaru mudelitele, sealhulgas uus Impreza ja Foresteri asendus.

XV neljasilindrilised boksermootorid saavad abiks jõudlust parandavaid omadusi nagu otsesissepritse ja silindrite deaktiveerimine. Lisaks oodatakse tootmistsükli edenedes mudelivalikusse ka pistikuhübriidi. Veoskeemi osas on õnneks lihtne – ilmselgelt on selleks Subaru igati läbiproovitud ja ennast tõestanud nelikvedu.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Subaru müügitulemused teevad meilegi rõõmu. Maailmas on veel ruumi sõidumasinatele, mitte liikuvatele ekraanidele. Ja kui uus XV tuleb natuke pikem-laiem-kergem nagu sahistatakse, loodame ka sõiduomaduste vähemalt säilimist, kui mitte paranemist. Ja siis me sõidame!

Allikas: Subaru, Digital Trends

Jaga

Maarja ütleb enda kohta: "Elan ja hingan bensiini, gigabaite ja kõike nendega seotut. Kui ei tea, siis uurin välja ja kui ei oska, siis õpin." Maarja on Accelerista uudistetoimetuse juhataja ning vilunud testisõitja. Kapott avaneb iseenesest ja mootor laotab end Maarja ette vabatahtlikult laiali: ei ühtki saladust, mida Maarja ei teaks!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.