Teisipäev, 21. mai 2024
Valentin tuleb aga jälle oma päevaga. Mida originaalset oma sümpaatsele meessõbrale sõbrapäevaks kinkida? Õnneks on aasta 2016 ning teadus ja tehnoloogia on reibaste hüpetega tuleviku poole liikunud ja põnevuse puudumise üle kurta ei tule. Tegime oma valiku ja pakume välja viis nutikat vidinat, millega härrat rõõmustada.

Enne, kui tormate kaubamaja meesteosakonda või varuosade kauplusse kinki otsima, võtke aeg maha ja esitage endale mõni küsimus. Kas kingitus, mida te otsite, on mõeldud üksnes talle või tahaksite sellest üheskoos rõõmu tunda? Kas see kingitus on midagi, mida käes hoides/kasutades/vaadates soovite salamisi, et teie südame vallutanud mees alati just teile mõtleks? On see kingitus, millest ta on ammu unistanud? Või peaks see olema midagi sellist, millest härra Valentin ise ei teagi, et tal seda väga vaja on?

Eks ole. Tundub, et osa küsimusi ei saagi kohe vastust. Kõige lihtsam variant – ja veel ju jõuab – on võtta enne sõbrapäeva üks õhtu kahepeale, jalutada või nautida õhtusööki ja lihtsalt rääkida. Oma mõtetest, unistustest, soovidest. Küll siis see kingisoov või suund ka välja koorub.

Alati võib minna kindla peale ja kinkida habemeajamiskomplekti või bambusniidiga põimitud sokid. Tundub ju isiklik ja eriti rrrrromantiline, eks? Njah. Ja siis tuleb tema, paki pelmeenidega ja ütleb: “teen sulle õhtusöögi.” Nii armas…

On muidugi ka variant, end selle päeva erilisemaks tegemisega üldse mitte vaevata, sest kingitusi võib teha igal ajal ja igal hommikul algab õnnelik maailm ju nagunii…  ja nagu meie Valentina-loo kommentaaridest selgub, siis raffaellol ja lilledel pole midagi viga (tõsi see on!) Aga see – “ah, las olla” või “teeme nagu tavaliselt”- pole tõenäoliselt see vastus, mida keegi praegu kuulda tahaks.

Nõnda siis viis nutikat vidinat, mida Valentinile kinkida võiks. Ja ärge muretsege, me ei saada teid  s i n n a  poodi.  N e n d e  asjade jaoks on tänapäeval…asjade internet. Nende teiste jaoks muidugi ka.

Valentin kingitus sõbrapäev konn

[dropcap]JAWBONE UP3 AKTIIVSUSMONITOR[/dropcap]No olgu, tegelikult on neid kaks. Talle ja sulle ka. Jawbone aktiivsus-ja tervisemonitorid on asjatundjate seas kõrgelt hinnatud ning kui uurida 2016. aasta nutivõrude pingeridasid, leiab Jawbone’i sealt kohe päris kindlasti.

Miks me soovitame? Suurepärane disain, konkurentidega võrreldes rohkem sensoreid ja toiminguid – muuhulgas näiteks võimalus, jälgida ja analüüsida oma toitumist. Ja tõepoolest, tango tantsimiseks on vaja kahte – see on natukene nagu kaasaegne kihlasõrmus, värviline võru ümber käe, sul ja tal.

Tellida saab siit või Amazonist. Hind ühele 179€, kahene komplekt 304,3€. Lisanduvad postikulud ja suhtlus esindusega, et kaup Eestisse jõuaks. Aga kõik see on seda väärt.

up3-trackers-1360.v1

[dropcap]MONOROVER R2[/dropcap]Ei julge soovitada, et osta kohe kaks, aga on üsna selge, et selle riistapuu pärast läheb aeg-ajalt nagistamiseks. Isegi, kui su Valentin ei ole seni teadnud oma kirest (peaaegu) hõljuklaudade suunal, siis muudab MonoRover R2 tema maailmapilti esimesel minutil, mil ta suudab sellel seista ja päriselt ka liikuda.

Kaherattaline egoliikur, monoliikur, peaaegu hõljuklaud – nimeta, kuidas tahad, aga see on imeline. Liikur reageerib su pahkluu-ja varbaliigutustele, aitab sul oma kehaga jälle sõbraks saada… ühesõnaga, plusse on lugematu hulk. Ja  s e e  konkreetne vidin põlema ei lähe, sest ta ei ole odav. Päris värk, ühesõnaga.

Tellida saab siit (praegu on soodus). Maksab umbes 450€. Tellid kaks, saad veidi odavamalt, tellid sõpradega, on veel omakorda soodsam. 

Monorover R2

[dropcap]Mr. COFFEE – TARK KOHVIMASIN[/dropcap]Kui peate mõlemad lugu hommikusest kohvilõhnast, mis köögist magamistoa suunas hiilib ja te ärkamise kraadi võrra mõnusamaks ja kangemaks teeb, siis on see kingitus, mida sel korral valida.

Mr.Coffee on lahke – selles on midagi, mis on natukene nagu mõlemale (kohv kahele) ja natukene ainult härrale (tal on see privileeg, äpist masin käima panna ja hiljem kohv kaunis tassis voodisse kanda). Lihtne, mugav, nutikas, kaasaegne, lõbus ka – õpetab hoolimist, eks… ja üldse mitte möirgavalt kallis.

Tellida saab siit. Maksab umbes 110€

[dropcap]NOTION[/dropcap] Nojaa, see on nüüd vidin, millest tegelikult on kasu kõigile, kes elavad selles kodus, kus Notion valvab. Kickstarteri ühisrahastusega endale tiivad kasvatanud nutirakendus on oma lihtsuses juba võitnud südameid. Notion ei maksa palju, sellest on kasu ja mis peamine, see vidin kingib südamerahu. Sa võid ju proovida – kingi Notion ja pane juurde pikk spa-nädalavahetuse pakett. Jah, see toimib.

Notion on hea abimees su kodus. Väikese MF anduri abil kontrollib see paljusid asju: märkab uste avanemist ja sulgumist, veeleket köögis või vannitoas, temperatuurimuutusi jms. Kui midagi on normaalsest erinev, saadab Notion omaniku nutitelefonile teate. Notion töötab nii iOS kui Android rakendustega ning andurite kasutusvaldkonnale piire seatud pole – kui tahad, pane valvur baarikappi ja kui keegi seal sinu teadmata laamendama hakkab, ei jää see märkamata.

Tellida saab siit ja üks andur koos äpiga maksab umbes 90€. Ühte nutiseadmesse saab ühendada mitu andurit.

[dropcap]STICKR TRACKR[/dropcap]Oh, seda oleks tegelikult igaühele meist vaja! Aga! Sa kingid selle oma Valentinile, sest siis saab ta olla sinu ja kõigi teiste inimeste silmis peaaegu nagu Asjade Jumal – ta leiab alati üles kõik kadunud autovõtmed! Ühtlasi on just StickR TrackR kõige suurema tõenäosusega see vidin, mis Härrale kõige sagedamini sind meenutab – mõnikord võib ju asju ka lihtsalt nimme, puhtast mängulustist ära kaotada, eks ole?! … no et tema neid otsida saaks…

Kuidas StrickR TrackR toimib? Lihtne! Sa kinnitad neile asjadele, mis ära kaduma kipuvad, tillukese kleepsuga raadiosaatja ja jälgid nende asukohta oma nutitelefonist. Ehkki tootja seda otseselt ei reklaami, saab kleepsu ju panna külge… peaaegu kõigele, mis jalutama kipub… Vanaema?! Sõnakuulmatu hamster? Võib-olla mõni põnev mäng? Laske fantaasial lennata. Fakt, et StickR TrackR… see ongi armastus!

Tellida saab siit. Kümnene komplekt umbes 130€, ükshaaval ostes ligikaudu 23€ tükk. 

[dropcap]BOONUSTRÄKK[/dropcap]Olgu-olgu, boonusena paar sellist soovitust, mis vajavad natuke rohkem julgust, et neid tõsimeeles kinkida. Palume nüüd neil Valentinidel ja Valentinadel, kes on alla 18-aastased, lugemine lõpetada ja jätkata kohustusliku kirjanduse tudeerimisega; eksamite aeg ei ole enam kaugel.

[dropcap]![/dropcap]OhMiBod -I’m in Love With You äpp Suurepärane võimalus mängida kahekesi mänge, millest ainult teie kaks teate. Sinul on … vidin. Temal on telefonis äpp. Ja ta teeb sinuga, mis täpselt tahab. Nagu päris. Toimib põhjanabalt lõunapoolusele, kui seal juhtumisi levi peaks olema. Ja on parim kingitus Valentinile selles mõttes, et sa usaldad teda. Õigemini, usaldad end tema ja ta loodetavasti mitte tipphetkel tühjaks saava telefoni(aku) kätte.

Tellida saab siit. Klapib kokku kõigi tootja leludega, millel on kaugjuhtimisfunktsioon.

[dropcap]![/dropcap]Võlusõna on WAZE. Õppige kasutama Waze-rakendust. See on täiesti tasuta ja Eestis liigeldes peaaegu et möödapääsmatult vajalik. Esiteks avaldab maanteeamet seal operatiivselt teeinfot, Waze-rakendusse jõuavad reaalajas teelolijate tähelepanekud ummikute, teel olevate takistuste, politsei, õnnetuste jms. kohta. Lisaks on Waze üks täpsemaid naviabilisi, mis suudab sind juhatada ka Kükametsa Liisale külla, kui sa seda peaksid tahtma.

Waze kasutaja teenib punkte, tõustes “beebi-wazerist” kogenud sõdalaseks ning wazerite kogukond on vahelduseks täitsa värskendav kamp, võrreldes väikeste kurjade eestlastega, kes anonüümsetes kommentaariumides või FB gruppides oma viha välja elavad.

Wazerid saavad omavahel äpi kaudu suhelda ning kui keegi paneb teel hullu ja ta on juhtumisi wazer, siis saad sa vähemalt ta hüüdnime teada ja talle sõnumiga virtuaalselt õlale koputada. Kui oled hädas, saad saata lähimatele wazeritele sõnumi jne. Ühesõnaga, tee oma Valentinile sõbrapäeval kink – tõmba alla Waze rakendus talle ja endale ja liigelge mõnusalt!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Jah, nõus, et iga päev ongi eriline päev ja ekstra sõbrapäeva tähistamine tundub mõnikord natuke üle pingutamisena – eriti Eestis, kus on raske elada, aastaringne vilets suusailm, ka sel nädalavahetusel võeti roolist maha sadakond joodikut ja paarkümmend narkarit; ja üldse on vastlapäev palju olulisem.

Samas, kelle asi see on, kui keegi tunneb sõbrapäevast tõsist rõõmu ja näeb võimalust, teha kingitus inimesele, kellele ta muidu võib-olla ei julgekski kinki teha… võtame või Waze’i – kas sul on? Jaa! Saame siis Waze-sõpradeks! Edaspidi saad alati vaadata, kas su sümpaatia on sõidus – ja kui, siis ehk on tal aega ühiseks pop-up teejoomiseks…

[dropcap]VALENTINIPÄEVA AJALUGU[/dropcap]Neid legende, mida arvatakse olevat Valentinipäeva traditsioonide aluseks, on mitmeid. Olgu alljärgnevalt välja toodud mõni kuulsam lugu.

[dropcap]*[/dropcap]14. veebruar oli vanas Roomas Juno, jumalannade kuninganna austamise päev. Juno oli naiste ja abielu kaitsja. Juno pühale järgneval päeval algas lupercalia, keiserliku Rooma üks olulisemaid, huntidele pühendatud pidustusi.

Roomas oli Juno päeval levinud traditsioon, korraldada loos ja anda noortele meestele võimalus, saada loosiga endale tütarlaps, kellest sai järgnevaks aastaks tema seksuaalpartner. Paljud paarid ka armusid ja abiellusid koos oldud aja tulemusena.

Paavst Gelasius ei pidanud seda paganlikku rituaali sobivaks ning muutis loteriid nii, et tüdrukute nimede asemel keerlesid loosirattas pühakud, kes sai noorele eeloleval aastal teenäitajaks. Rooma mehed jätkasid siiski naiste armastuse püüdmist ning traditsiooniks sai sel päeval tütarlastele kirjalike sõnumite läkitamine.

Valentinipäev

[dropcap]*[/dropcap]Legend järgi keelas imperaator Claudius võimule tulles meestel abiellumise ning käskis tühistada kihlused ja abielud – selleks, et mehed oleksid head sõdurid. Preester Valentin aga ei allunud keisri korraldustele ning laulatas armastajapaare salaja. Ta heideti vangi, kus ta suri. Isa Valentin oli lahke ja tark inimene, kellel oli palju sõpru. Ta maeti St. Praxedese kirikusse 14. veebruaril 270. aastal.

[dropcap]*[/dropcap]Teise legendi järgi oli Valentin kristlane Roomas, kus uut religiooni ei sallitud. Kirstlastest märtrite abistamise eest ta vangistati. Vangis olles armus Valentin vangivahi pimedasse tütresse Juliasse ja andis tüdrukule tagasi silmanägemise. Kui uudis imest levis, otsustasid Rooma võimud Valentinil pea maha võtta. Hukkamispäeva hommikul olevat ta saatnud Juliale sõnumi: “Sinu Valentinilt.”

[dropcap]*[/dropcap]Esimene moodne valentinikaart olla saadetud 15. sajandi alguses, kui noor Orleansi hertsog lahingus vahistati ja Londoni Towerisse heideti. Sealt saatis ta oma naisele luuletusi, millest 60 on siiani säilinud ja vaatamiseks välja pandud Briti Muuseumis.

[dropcap]*[/dropcap]Lillede kinkimine lisandus valentinipäeva kombestikku ligi 200 aastat hiljem, kui kuningas Henry IV tütar korraldas püha Valentini auks peo ning kõik daamid said valitud kavaleridelt lillebuketid.

[dropcap]*[/dropcap]Keskajal usuti, et valentinipäeval valisid linnud endale paarilise. 17. sajandil hakkasid armastajad sellel päeval mälestusesemeid vahetama.

Viis nutikat vidinat Valentinile

Eestis on valentinipäevast kujunenud sõpruse ja armastuse tähistamise päev. Ehkki traditsioon on veel suhteliselt noor, otsitakse sel päeval meelsasti kontakti sümpaatse tütarlapsega või oodatakse, et õuele kappaks prints ruudulisel hobusel. Paarisrahva jaoks on see tore päev, et teineteist väikeste kingitustega meeles pidada. Ilusat sõbrapäeva, Valentinad ja Valentinid!

Allikas ja meedia: tootjad, Pixabay

http://www.accelerista.com/tasubteada/inspiratsioon/sobrapaeva-eri-2016-viis-nutikat-kingitust-millega-oma-valentinat-roomustada/

 

KOMMENTEERI SIIN