Teisipäev, 18. juuni 2024
12.-21. veebruarini Torontos toimuval Kanada Rahvusvahelisel autonäitusel teeb oma debüüdi Toyota Urban Utility (“U Ruudus”) ideeauto. See unikaalne kontseptsioon ühendab endas linnamaasturi, pikapi ja sõiduauto ning kergitab kaabut tee-ise liikumise tõusule.

“Tegijate ettevõttena juhib Toyotat kirg oma tarbijate muutuvatele vajadustele vastamiseks praktiliste lahenduste disaini ja ehitamise vastu. Toyota U2 ideeauto on sellest suurepärane näide – sõiduk, mis on kujundatud tänastele tegijatele, loojatele ja mobiilsetele ettevõtjatele,” ütles Cyril Dimitris, Toyota Kanada asepresident müügi alal. “See loominguline liik hägustab piire töö ja lõbu vahel ja meil on hea meel pakkuda kanadalastele esimest pilguheitu sellele linnamobiilsuse kaasahaaravale visioonile.”

U2 ideeauto on täiuslik sõiduk noortele linnasõitjatele, kes elavad aktiivset ja seiklusrikast elu. Tegemist on paindliku, funktsionaalse liikuva nn vidinaga, mida omanikud saavad kohandada oma isiklike hetkevajadustega. Selle isikupärane välimus, salongi värvid ja materjalid võimaldavad U2 ideeautol peegeldada omaniku stiili, samas kui selle kompaktsus teeb autost tihedas linnakeskkonnas lihtsalt juhitava ja pargitava masina.

“U2 on kaasakiskuv disainiharjutus, mis süübib sügavale kasvavasse taaslinnastumisse ja linnasõitjate ihalusse paindlikkuse, lõbu ja manööverdatavuse järele. Calty hoiab hulka projekte peidus, kuid avastab samal ajal uusi unikaalsete kontseptide ideid, ja U2 annab inimestele haruldase sissevaate Toyota ja Calty stuudiote suletud uste taga toimuvasse pidevasse innovatsiooni ja loomingulisse mõtlemisse,” ütles Kevin Hunter, Toyota Põhja-Ameerika disainistuudio Calty president.

[huge_it_gallery id=”69″]

Enne unikaalse Urban Utility ideeauto väljaarendamist kohtus Calty uurimismeeskond San Francisco märkimisväärsete tegijatega, et paremini mõista nende elustiili, vajadusi, ja mobiilsusega kaasnevaid väljakutseid. Toyota U2 ideeauto unikaalse disaini ja uuringu tulemusi juures ei unustatud Toronto tegijaid ja ettevõtjaid, kellel võimaldati autot piiluda juba varem sel nädalal ajaloolises Arstcape Wychwood Barnsis, kus nad said imetleda auto erinevaid omadusi, sealhulgas:

  • Tee äärest parema juurdepääsu tagamiseks üles pöörduvad küljeaknad
  • Tagumine ruum, mida võib kasutada igas asendis alates täiesti kinnisest kuni täiesti lahtiseni
  • Sissetõmbuvad katusepaneelid
  • Tagumine klaaspaneel, mis libiseb tagaluuki
  • Allavolditav tagaluuk, mis on kasutatav rambina
  • Mitmekülgne piirdesüsteem, mida saab sättida mahutama kõike alates korvidest kuni jalgrattahoidjateni
  • Kokkupakitav ja eemaldatav eesmine kõrvaliste
  • Kokkupakitav tagaiste
  • Vastupidav alusvanker
  • Modernsed disainielemendid, sealhulgas valik erinevatele maitsetele sobivaid värve ja materjale

Toyota teiste tähelepanuväärsete eksponaatide hulgas on näiteks ka Prius, RAV4 (ka hübriidina), Tacoma ja Tundra. Põnevatest tehnoloogiatest on esindatud Toyota Safety Sense nime kandev unikaalne virtuaalne reaalsuse simulaator ja Toyota Hybrid Synergy Drive hübriidtehnoloogia.

Allikas ja fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN