Esmaspäev, 15. juuli 2024
Vähem kui nädal enne ametlikku esitlust lekkisid uue Volvo V90 pildid meediasse. Universaalkerega V90 vahetab Volvo mudelinimistus välja senise V70 mudeli ning toob kaasa uuendused, mida oleme näinud Volvo lipulaeval XC90 ja teame olevat luksussedaanil S90.

Me teadsime, et 18. veebruar on see päev, mil Volvo uus universaalkerega V90 peaks pääsema esimest korda tehase väravate vahelt maailma uudistama. Jah, me ootasime seda päeva. Paraku on Volvo tehase seintes kuskil suured praod ning V90 pildid lekkisid välja juba nädal enne esitlust.

[huge_it_gallery id=”68″]

Fännidele on see muidugi hea uudis, sest mitte kõigil pole võimalik Göteborgi külje alla tehase juurde passima minna ning sugugi mitte kõik väljaanded ei ole saanud Stockholmi, V90 maailma esmaesitlusele kutset. Samas saavad kõik vaadata V90 esitluse otseülekannet Youtube’i kaudu (videolink lisatud allpool).

V90 paistab esmapilgul üsna sarnane Concept Estate ideeautole, mida Volvo 2014. aastal Genfi autonäitusel esitles ning on äratuntavalt “uus” Volvo, XC90ga alanud mudelipõlvkondade uuenemise vili. Suurim erinevus ideeautoga võrreldes on V90 viis ust – Concept Estate oli vaid kolmeukseline ning oligi mõeldud tutvustama Volvo uut kontseptsiooni, mis 2015. aastal XC90-st ka päriselus alguse sai.

Eelkäija V70-ga võrreldes on V90 puhtamate ja pisut pehmemate kerejoontega ning silma paistavad Volvo uuele mudelipõlvkonnale omased disainielemendid – erikujulised (Thor’s Hammer) esi-ja tagatuled. Interjöörist on esialgu vaatamiseks välja pandud vaid paar pilti, aga näha on, et see on sarnane XC90 ja luksussedaan S90 sisemusele. Otse loomulikult on V90 salongi südameks uudne, intuitiivne ja tõenäoliselt maailma üks kasutajasõbralikumaid infolustisüsteeme.

V90 ehitatakse samale SPA platvormile XC90 ja S90-ga ning selle jõuallikate valikus saavad olema Volvo uued, Drive-E neljasilindrilised turbomootorid. Tootja on lähitulevikku lubanud ka ultraefektiivset T8 pistikhübriidi. Ajakirjanikud spekuleerivad, et V90 saab pigem S90 mootorivaliku ning ennustavad, et V90 plugina kombineeritud võimsuseks kujuneb isegi kuni 410 hobujõudu, heitmemäär peaks aga jääma alla 50g/km kohta.

Kui äsja maailmaesiettekandes näidatud lukssedaan S90 on esimene Volvo, millel on standardis autonoomne juhtimisrežiim, siis seda, kas V90 selle peale saab, me täpselt ju ei tea. See on aga ülimalt tõenäoline, sest Volvo on võtnud eesmärgiks aastaks 2020 säästa kõiki kodanikke, kes nende autodega sõidavad või juhtumisi kokku põrkavad, vigastustest ja lausletaalsest lahkumisest, mis tähendab, et suures osas ise sõitev ja mõtlev auto on tänane reaalsus.

VAATA ESMAESITLUSE OTSEÜLEKANNET 18. VEEBRUARIL SIIT

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Ehkki neid tootja poolt mahitatud “lekkeid” ei tule lugeda muuks, kui oskuslikuks turundustrikiks, on tore ikka, kui keegi kenade piltidega su päeva paremaks teeb. Volvo arengud on olnud põnevad ja aina põnevamaks asi läheb – eriti, kui ajuvabadele hakatakse pakkuma juhtme- ja käevaba juhtimisvõimalust. See lisab lootust, et lollus ja kultuuritus liiklusrindel tasapisi väheneb.

Tõsi, me oleme isesõitvatest autodest kirjutanud peaaegu et lõputu hulga artikleid ja ei ole esialgu ise palju targemad neist, kes neid autosid arendavad, lootuses, et tulevikus need tehnoloogiad ka laialdasemat kasutust leiavad – probleemide hulk, mis kerkib isesõitmisega esile, paistab tihtipeale suurem kui saadav kasu.

Volvo “peaaegu isesõitev” tehnoloogia aga tundub tabavat biiti selles osas, mis puudutab autojuhi võimalikke lolle otsuseid. Niisiis, me jääme enda juurde ja ütleme “Jah, Volvo, anna minna,” sest ajuvabaduse asendamine juhivabadusega tundub täitsa toimeka lahendusena kus raha on, auto on, aga arunatukest kauba peale ei antud. Samas, kui vaadata, kes Volvot ostab -auväärne, edukas, tasakaalukas, kaasaegne, innovatiivne jne. – siis…noh, lootus sureb viimasena. Teisest otsast vaadates suudab Volvo oma omaniku tulevikus ajuvabaduse käest ka ära päästa. Win-win, eks ole.

Allikas ja meedia: Volvo

http://www.accelerista.com/auto/volvo-kasutajaliides-sensus-hakkab-ise-soitma/

Tulevik on kohal – Volvo ja Microsoft võimaldavad autodega rääkida

Kuum ja kaunis: Volvolt tulekul uus preemiumsedaan S90

KOMMENTEERI SIIN