Esmaspäev, 15. juuli 2024
Uus stiilne Alfa Romeo Giulia nimeline sedaan sai Genfi autonäitusel esitletud, ja näib, et sellest võiks kujuneda huvitav täiendus populaarsele premium-keskklassi sedaanide segmendile.

Võrreldes mudeli sooritusversiooni Quadrifoglioga on kadunud õhuavad kapotilt ja sportlik tagumine õhusuunaja, tagaspoiler ja nelja toruga summutiotsad. Viimased on asendatud kahe toruga, lisaks on mahendatud versioonil väiksemad veljed ja esimesed õhuavad, kuid sellegipoolest säilitab Giulia oma sujuvate joonte ja konkreetsete esi- ja tagatulede disainiga sportliku välimuse.

giulia1

Mootorite koguvalik pole veel kindel, kuid kindlasti on olemas 148- või 178- hobujõuline, 2,2-liitrine diisel, kaheliitrine 197-hobujõuline bensiinimootor ja juba Quadrifoglio peal nähtud kahe turboga 2,9-liitrine V6 jõunumbriga 503 hobujõudu. Giuliat saab taga- kui nelikveosena ja käigukastidest on saadaval nii manuaal kui automaat.

giulia2

2,2-liitrine 178-hobujõuline diisel tuleb ka ECO seades, mis vähendab saastet alla 100g/km-ni ja seda hoolimata 450 Nm pöördemomendist. Nii selle kui 148-hobujõulise versiooni puhul saab valida kuuekäigulise manuaal- või kaheksakäigulise automaatkäigukasti vahel. Turbolaadimisega bensiinimootori eelistajatel valikut pole, neile jääb vaid automaatkäigukast ja 197 hobujõuga koos 330 Nm väänet.

Itaalia autotootja väidab, et Quadrifoglio versioon suudab kuulsat Nürburgringi Nordschleifet läbida ajaga kõigest 7:39, mis oleks sedaanide rekord. Quadrifoglio jõuallikaks on 503-hobujõuline 2,9-liitrine V6 ja see suudab kiirendada 0-100 km/h kõigest 3,9 sekundiga, mille eest tuleb tänada ka 600 Nm pöördemomenti.

giulia10

Järgmisel aastal Ühendkuningriiki jõudev auto hakkab võistlema BMW M3, Audi RS4 ja Mercedes-AMG C63-ga. Selle tippkiirus on üle 300 km/h ja tänu aktiivsele süsinikkiust õhusuunajale tekitab auto muljetavaldava 100 kg survejõu. Lisaks ütleb Alfa Romeo, et see on ka manuaalkäigukastiga mudeli emissiooninäitajaga 198 g/gm konkurentidest säästlikum.

Alfa Romeo väidab, et kõikidel mudelitel on 50/50 kaalujaotus ja keeruline tagavedrustuse seadistus, mis tegutseb koostöös tagaveoga parema juhitavuse nimel. Süsinikkiudu on kasutatud ka auto põhikonstruktsioonis ja auto kaalu vähendamiseks on panustatud alumiiniumile ja plastikule, mille tulemusena on 2,2-liitrise diisliga mudeli kaaluks 1 374 kilogrammi ja tulisema Quadrifoglio kaaluks 1 524 kilogrammi.

8,8-tollist ekraani saab juhtida pöördnupust ja ühendub nii Apple’i kui Androidi seadmetega telefonikõnede ja muusikaedastuse jaoks. Lisaks on autol TomTom navigatsioonisüsteem ja Alfa DNA sõidurežiimi lüliti.

giulia4

Näidikuteplokis on olenevalt varustustasemest kas 3,5- või 7-tolline ekraan ja Giulial on ka Harman Kardoni 14 kõlariga stereosüsteem. Turvavarustusest paigaldatakse autole autonoomne hädapidurdussüsteem koos jalakäijatuvastusega, samuti kokkupõrke- ja sõidureast väljumise hoiatus, pimeda nurga monitooring ja kohanduv püsikiirushoidja.

Lisavarustusse kuuluvad nahkistmed, bi-ksenoon esituled, soojendusega rool, automaatkäigukastiga mudelitel käiguvahetuslabad, piiratud libisemisega diferentsiaal, võtmevaba käivitus, parkimisandurid ja elektrilised soojendusega esiistmed.

giulia3

Ühendkuningriigis müügile tulevate autode täpseid andmeid pole veel avaldatud, ent oodata võib 13 erinevat kerevärvi ja 18 salongikombinatsiooni, ning hinnad peaksid peaaegu sarnaselt BMW 3. seeriale algama umbes 37 000 eurost.

giulia6

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Vahel jääb mulje, justkui itaallased ehitaksid autosid ülejäänud maailmast veidi teisiti. Nimelt nad nagu teeksid kõigepealt valmis kõik, mis nägemismeelele mõeldud, ja alles siis hakkaksid vaatama, kas ja kuidas selle sõitma saaks panna… Giulia kohta on seda muidugi esialgu väga vara öelda, aga esimene eeldus – nägemismeelele mõeldu – on igatahes kuhjaga täidetud. Kuna sahistatakse ka, et Giulia edasilükkamine Ameerikas toimus “tehnilise ebaküpsuse”, täpsemalt võimetuse tõttu turvateste läbida, on siiski võimalik, et Alfa Romeo õigustab seda arusaama.

Allikas: AutoExpress, fotod: Alfa Romeo

KOMMENTEERI SIIN