Esmaspäev, 22. aprill 2024
Legendaarne Toyota Hilux pürgib uue Hilux GR SPORT varustustasemega uutesse kõrgustesse, pakkudes läbi aegade parimat jõudlust ning muljetavaldavat välimust. Müügisalongidesse jõuab auto 2024. aasta teises pooles.

Hilux on alates 1968. aastast olnud pikapite turul teerajajaks ning tõusnud legendi staatusesse. Tänu Dakari rallilt omandatud kogemustele ja võitudele mudeliperekonna kroonjuveeliks saanud uus Hilux GR SPORT sõidab tänu uuendatud veermikule ja laiemale rööpmele hämmastavalt hästi nii maanteel kui maastikul.

Hilux GR SPORT pakub võimsat kombinatsiooni paremast juhitavusest ja stabiilsusest, olles samal ajal klassi parima suutlikkusega, mis võimaldab vedada kuni 3500 kg haagist ja kuni 1000 kg koormat.

Toyota Hilux GR Sport

GR SPORT on Toyota Hiluxi tavaversiooniga võrreldes märkimisväärselt laiema rööpmega, olles ees 140 ja taga lausa 155 mm võrra laiem.

Täisutatud on nii vedrustust kui pidureid, uuendused veermikus kindlustavad stabiilsema sõidu ja vähem vibratsiooni ning müra. Sõidurõõm ja sportlikkus on saavutatud mugavust ohvriks toomata, mis teeb Hilux GR SPORDIST ideaalse kaaslase igapäevasõitude nautimiseks.

2020. aastal Hiluxi valikusse lisandunud 2,8-liitrine mootor on võimas ja end igati tõestanud, pakkudes olenemata oludest teravat minekut. 204 DIN hj / 150 kW võimsus ja 500 Nm pöördemoment jõuavad maha läbi kuuekäigulise automaatkasti.

Hilux GR SPORT-i jõuline ja praktiline joon jätkub sõitjateruumis, kust leiab mudeli pärandiga seotud elemente. Stiilset musta monokroomset värvilahendust täiendavad punased kontrastõmblused ja turvavööd, et rõhutada kirge mootorispordi vastu. Käiguvahetuslabad võimaldavad käike ka käsitsi valida, sportlikud alumiiniumist pedaalid muudavad paketi täielikuks.

Toyota Hilux GR Sport

Mustad perforeeritud sünteetilisest seemisnahast sportistmed sobituvad sõitjateruumi ja pakuvad mugavust ning paremat tuge ka suuremate külgjõudude korral.

Hilux GR SPORT on varustatud uusima Toyota Smart Connect multimeediasüsteemiga, mille juhtimine käib 8-tollise puuteekraani vahendusel. Oma nutitelefoni või tahvelarvuti saab mugavalt autoga ühendada Apple CarPlay-d kasutades nii juhtmega kui juhtmevabalt (Android Auto puhul juhtmega).

Multimeediapaketis sisaldub ka pilvepõhine navigeerimine, mis kasutab teekonna efektiivseimaks planeerimiseks reaalaja liiklusinfot. Erilist mugavust pakuvad üle-õhu tarkvaravärskendused, mis toimuvad auto andmesidemooduli (DCM) kaudu. See tähendab, et autot ei ole vaja süsteemiuuenduste jaoks töökotta viia. Ka Toyota T-Mate’i ja Toyota Safety Sense’i värskendused toimuvad üle õhu.

Tehnilised muudatused

Kliirensit on tõstetud 20 mm võrra. Kõrgem kliirens ja lähenemisnurga 29 kraadilt 30 kraadini kasvatamine parandavad veelgi Hiluxi võimekust maastikul.

Toyota Hilux GR Sport

Hoolikalt läbi mõeldud uuenduste toel on saavutatud täpsem juhitavus, sujuvam sõit igal pinnasel, stabiilsem sõit sirgel teel ja nauditavam sõidumugavus. Varasemad kahekambrilised amortisaatorid on asendatud ühekambrilistega, pakkudes rasketes oludes tänu suuremale amortisaatori kolvi pindalale paremat löögileevendust ja kiiremat reageerimist pinnase muutustele. See võimaldab Hilux GR SPORT-il turvaliselt ja kindlalt hakkama saada ka lainetaval ja ebatasasel pinnasel.

Uued kergemad 17-tollised veljed on varustatud maastikurehvidega, et parandada pidamist ja üldist stabiilsust. Täpsem ja jõulisem pidurdamine on saavutatud tänu eesmiste piduriketaste läbimõõdu suurendamisele 406 mm pealt 432 mm-ni ja tagumiste trummelpidurite asendamisele 381 mm ketaspiduritega.

Uus Hilux GR SPORT jõuab müüki 2024. aasta esimeses pooles, edasimüüjateni jõuavad autod 2024. teises pooles.

Toyota Hilux GR Sport

Fotod: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN